Paz. Eki 17th, 2021

Bir gitar tam olarak budur: müzik piyasasındaki en popüler ve çok yönlü yaylı çalgılardan biridir. akustik gitar önerileri , akustik gitar teli önerisi , akustik gitar tavsiye , elektro akustik gitar tavsiye , elektro akustik gitar önerileri , ucuz akustik gitar önerisi , akustik gitar önerileri 2021, Ancak, özellikleri ve tanımlayıcı özellikleri çok daha ileri gider ve ilk akorları çalmaya başlamak isteyenler için gerçek bir baş ağrısı haline gelir. Çünkü piyasadaki en iyi klasik gitarlardan biriyle öğrenmek, elektrik veya akustik bir tür seçmekle aynı şey değildir . Sesi, üslubu, malzemeleri, aksesuarları… Aynı enstrüman olmasına rağmen her şey farklı. Ve herhangi bir satın alma yapmadan önce her şey dikkate alınmalıdır.

Gitar hakkın öneri ve bilgi

En iyi 3 seçimimiz
Yamaha FG800 Solid Top Akustik Gitar
Dahili yüksek kaliteli ses yongası
Son derece uyumlu Bluetooth 5.0 ile
IPX7 ter ve yağmura karşı su geçirmez
Otomatik eşleştirme ve açma
Fender FA-100 Dretnot Akustik Gitar
Uygun fiyatlı, yeni başlayanlar için harika bir seçim.
Korkusuz (tam boy).
Hediye olarak konser çantası tüyoları vb. aksesuarlar.
LX1E Küçük Martin Seyahat Gitarı
Taşıması kolay.
Harika bir performans için zengin ton ve rezonans.
Koruma sağlayan büyük gig bag.

HANGİSİ DAHA İYİ: AKUSTİK VEYA ELEKTRO-AKUSTİK GİTAR

Ayrıca akustik ve elektroakustik gitar hakkında neyin daha iyi olduğunu seçerken . Çünkü ilk bakışta aynı gibi görünseler de farklılıkları vardır. Ve müzik pratiğiyle ilgili her şeyde olduğu gibi, biri ile diğeri arasındaki seçim, icracının / müzik aşığının ilgi ve isteklerine bağlı olacaktır. Bu gitar türlerinden birine yatırım yapacaksanız farklarını açıklıyoruz. Onlarla masada daha iyi kararlar verebilirsiniz.

Akustik Gitar VS Elektro Akustik Gitar: Hangisi Daha İyi

Akustik ve elektroakustik gitar hakkında neyin daha iyi olduğuna işaret edebileceğimiz temel farklılıkları vurgulamadan önce , bazı temeller oluşturmalıyız. Başlangıç ​​olarak, görünüş olarak değil, kullanım ve aksesuar olarak ailenin geri kalanından iki farklı telli çalgıdır. Son olarak, bazen birinciden ikinciye bir evrim olarak tamamlayıcı olarak kabul edilebilirler. Soundbar için en iyi marka hangisidir tavsiye Bu iki temel kriter belirlendikten sonra farklılıkları belirleyebiliriz.

Ve kesinlikle konuşursak, bunlar tek bir farklılığa indirgenir: ses yayma biçimleri. Akustik gitarlar bunu rezonans kutusu aracılığıyla doğal bir şekilde yaparken, elektroakustik gitarlar bağlı amplifikasyon sistemlerini kullanır (ve ayrıca herhangi bir elektrik bağlantısı olmadan da kullanılabilir). Yani, ikincisi, bir ekstra ile birincisinin en iyisine sahiptir: onu doğrudan bir elektro gitar gibi bir amplifikatöre bağlama imkanı .

Yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar önerileri

Peki hangisi daha iyi: akustik gitar mı yoksa elektro akustik gitar mı? Her şey enstrümanın kullanım amacına bağlı olacaktır. İkincisinin, bir akustik gitarın akorlarını yakalamaya çalışırken ortaya çıkan ses problemlerinden ve bağlantılardan kaçındığı doğrudur, çünkü (bağlıyken) onlara çok daha fazla güç veya amplifikasyon verirler. Ancak sesin doğallığı bozulabilir. Bu anlamda akustik genellikle yeni başlayanlar veya çıraklar için ve profesyonel müzisyenler tarafından yapılan kayıtlar için önerilir; Ancak elektroakustik olanlar canlı müzik için idealdir.

Çalmayı öğrenmek için en iyi gitar hangisidir?

Yeni başlayanlar için en iyi gitar hangisidir? 

 • gitar türleri
 • Diğer gitar türleri ve isimleri
 • çalınacak gitarlar
 • akustik gitar markaları
 • elektro gitar markaları
 • İkinci el gitar alırken nelere dikkat edilmelidir?
 • Hangi gitarı çalmak daha kolay?
 • Gitar akorları
 • Gitar dersleri

Çoğu zaman, başlangıç ​​seviyesindeki gitar dersleriyle başlayan veya sadece gitar çalmaya başlayan öğrenciler , yanlış gitarı aldıkları, çok hızlı aldıkları veya aşık oldukları için giderek daha fazla motivasyonsuz hissederler.

Bazıları ilk gitarlarını almaya gittiklerinde sadece elektro gitarlara bakarlar çünkü hem şık hem de daha çekicidirler. Her şeyden önce, oynamayı öğrenmeden önce satın almanın daha kolay olduğuna inanılır, ki bu tamamen yanlış değildir ve nedenini anlayacaksınız.

Gitar alırken nelere dikkat etmeliyim?

İlk gitar , çokça sevgi verilen bir nesnedir. Bu nedenle, onu iyi seçmek için, yeni başlayan bir gitarist olmanız da dahil olmak üzere, satın alırken belirli kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Zamanla gelişeceğiniz ve ilerleyeceğiniz ve aynı zamanda çalmak istediğiniz ses türünü şekillendireceğiniz açık. Birkaç gitar dersinden sonra birkaç farklı tarz çalmak isteyeceksiniz.

Bu nedenle, farklı gitar türleri satın almayı düşünün – birkaç gitarla yeni başlayan birini görmek alışılmadık bir durum değildir. Böylece en çok beğendiğiniz tarza göre seçim yapabilirsiniz.

Yeni başlayan biri olduğunuzu unutmayın. Her zaman böyle olmayan bu dönemde moralinizi yüksek tutmak için isteklerinize ve müzik zevkinize uyum sağlayan bir enstrümanla başlamak ilginç olsa da gitarın ürettiği sesin türü sizi endişelendirmemelidir. Öğrenmeye yeni başladığınızı ve devam edip etmeyeceğiniz belli olmadığı için ilk gitara çok para harcamak uygun değildir.

Gitarınızı tutmak ve size daha fazla konfor sağlamak için bir çeşit kayışa mı ihtiyacınız var ?

gitar türleri

Gitarların fiyatlarını, modellerini ve markalarını karşılaştırmaya başlamadan önce, ne alacağınızı ve gerçekten ne kadar yararlı olacağını daha ayrıntılı olarak bilmek için biraz araştırma yapmanız önemlidir.

Gitar çalmaya başlamak için düzinelerce seçenek olduğunu bilmelisiniz ve doğru olanı seçmek, kendinizi her gün çalmaya devam etmeye teşvik etmek ile sadece tozla dolacak unutulmuş bir enstrüman olmak arasındaki fark olabilir.

Gitar, telli ailenin bir enstrümanıdır, oldukça açık bir şeydir, ancak sesin nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? Temel olarak bir gitarın sesi her telin titreşimleri sayesinde üretilir, her birinin uzunluğuna ve ölçüsüne bağlı olarak farklı bir nota üretilecektir.

Ancak bir gitarın sesini, yapıldığı ahşabı, rezonatörün boyutunu, gitar boynunun boyutunu ve hatta verniğin türünü belirleyen yalnızca teller değil, enstrümanın ürettiği sesi de etkiler.

Yamaha FG800 Solid Top Akustik Gitar

Hangi gitarı seçeceğinize karar vermek için , çalmak istediğiniz müzik türünü bilmelisiniz, çünkü her gitar modeli belirli stillerde daha iyi çalışır , örneğin: funk veya blues çalmak istiyorsanız Stratocaster elektro gitar çok etkili olabilir . Ancak klasik parçalar çalmak istiyorsanız klasik bir konser gitarına ihtiyacınız olabilir.

Ama parçalara ayrılıyoruz, en iyi şey farklı gitar türleri hakkında biraz bilgi sahibi olmak olacaktır.

 • Klasik gitar

Bossa-nova, klasik müzik veya flamenko için mükemmel, ancak gitara başlamak için ideal olmayan yeni başlayan gitaristlerin veya ebeveynlerin ortak tercihidir. Flamenko gitar kursu almak istiyorsanız platformumuza bir göz atın!

Klasik gitar, adından da anlaşılacağı gibi klasik parçaları çalmak için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, bossa-nova, caz veya flamenko gibi diğer müzik tarzlarında da kullanılabilir , ancak rock , pop, pop rock veya funk gibi tarzlarda daha az bulunacaktır .

Naylon iplerle diğerlerinden daha geniş bir boyundan oluşur. Naylon tellerin akustik gitarlardaki metal tellerden daha esnek olduğu doğrudur, ancak bu onları çalmayı kolaylaştırmaz – tam tersi!

Genellikle yeni başlayan gitaristler veya ebeveynler, fiyatları daha uygun olduğu için bu gitar stilini satın alma eğilimindedir. Bununla birlikte, boyun genişliği ve teller arasındaki daha fazla boşluk, parmaklarınızı oldukça hızlı bir şekilde incitebilir.

Bossa-nova, klasik müzik veya flamenko çalmak istiyorsanız, klasik gitar ihtiyacınız olan şeydir, ancak daha çok folk , pop veya rock tarzını seçerseniz , klasik gitarı unutun ve kendinize akustik bir gitar alın.

Ancak tecrübelerimize dayanarak klasik gitar derslerinize başlamanızı tavsiye etmiyoruz . Ancak, bu gitarla bir süre çalıştıktan sonra, kendinizi onunla rahat bulabilir ve dünya için değiştiremezsiniz.

Gitar kursu almak istiyorsanız Superprof platformunda yer alan ilanlara göz atmaktan çekinmeyin!

 • Akustik gitar

Yeni başlayanlar için idealdir çünkü çok yönlüdür ve daha ince bir boyuna sahiptir.

Akustik gitar klasik bir gitara benziyor ama metal tellere sahip olabilir ve sap kısmı çok daha incedir.

Fender FA-100 Dretnot Akustik Gitar

Bu özellik, çok çeşitli müzik stilleri için uygun olduğu için onu çok yönlü bir gitar yapar. Pop, rock , blues ve caz çalmak için yaygın olarak kullanılır .

Klasik gitardan çok daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Her yerde duyulan ünlü şarkıları çalmak, arkadaşlarınızla oynamak, aynı anda şarkı söylemek ve her yere götürmek istiyorsanız ve müzik zevkiniz folk , rock , pop, pop rock veya blues ise bu gitar tam size göre.

Küçük kardeşi klasik gitara göre fiyatı biraz yüksek olsa da çok yönlü bir gitardır. Klasik gitara göre çok daha geniş bir yelpazeye sahiptir ve ayrıca daha ince boynu sayesinde çalması çok daha kolaydır, daha rahat ve güncel müziğe daha uygundur. Yeni başlayanlar için bir akustik gitar satın almak tavsiye edilir.

Gitar tellerini iyi seçmenin dikkate alınması gereken bir görev olduğunu unutmayın.

 • Elektro akustik gitar

Elektroakustik gitar, adından da anlaşılacağı gibi, akustik gitarın işlevselliğini belirli bir amplifikasyon sistemi ile birleştiren bir müzik aletidir. Bu amplifikasyon sistemi enstrümanın içindedir ve temel olarak bir dizi dönüştürücü ve küçük dahili mikrofondan oluşur.

Akustik gitarın aksine, bu gitar türünün sesini yükseltmek için bir mikrofona ihtiyacı yoktur, sadece bir fiş kablosunun bir ucunu bağlayın ve diğer ucunu bir amplifikatöre veya miksere gönderin, çalmak istiyorsanız gerçekten yararlı bir şey. yer.

Elektro-akustik gitarın bir diğer avantajı, ses üretmek için bir amplifikatöre gerek olmamasıdır, çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi, temelde gitarın tonunu ve tınısını eşitlemek için küçük faderlere sahip kendi dahili amplifikasyon sistemine sahip bir akustik gitar . . .

Tüm avantajlarına rağmen, bu gitar bir nedenden dolayı yeni başlayanlar için uygun olmayabilir ; Dahili bir amplifikasyon sistemine sahip olarak, tüm sesler daha da fazla duyulur, yani yeni başlayanların bir amplifikatöre bağlandığında daha net çıkarabileceği “perdeler” ve hatalar, buna ek olarak, Elektroakustik gitarların büyük çoğunluğunun gerektirdiği Bu preamplifikatörleri çalıştırmak için bir pil kullanımı .

Elektro-akustik gitar, geniş mekanlarda çalmak ve kayıt yapmak veya harici seslerden etkilenmemek için doğru seçim olabilir, ancak yeni başlayan bir gitarist için en iyi seçenek olmayabilir.

 • Elektro gitar

Diğerlerinden daha pahalı ve hantal olduğu için, rock müzik çalmak sizin hayaliniz değilse, yeni başlayanlar için daha az uygundur .

Elektro gitarın ses tablası yoktur: akustik gitarlardan temel farkı budur. Sesi üreten tellerin altına yerleştirilen mikrofonlardır.

LX1E Küçük Martin Seyahat Gitarı

Elektro gitar, Jimi Hendrix, Eric Clapton veya BB King gibi efsanevi gitaristler sayesinde 20. yüzyılda efsanevi bir enstrüman haline geldi.

Elektrik gitarın şeritler genellikle daha az esnek olan akustik gitar (çelik şeritler) kişilerce oldukça benzerdir. Elektro gitar gelen stilleri çok çeşitli oynamak için kullanılan caz için hard rock .

Sapı çok incedir ve tellerinin çok gergin olmaması onu çalması en kolay gitarlardan biri yapar. Dezavantajı ise, sesin doğru hacme sahip olması için bir amplifikatöre bağlanması gerektiğidir, bu da daha fazla masraf anlamına gelir.

Fiyatı da uygun. Oynaması daha kolay olsa da, taşınması daha zordur ve bir amplifikatör satın almayı gerektirir. Eşsiz stilini fethetmedikçe, başlamanızı önerdiğimiz gitar bu değil.

Elektro gitar denilince koca bir dünya var, her çeşit boyut ve tarz var. İlgi alanlarınızın ne olduğuna bağlı olarak, belli bir gitar dersi ile başlamak isteyebilirsiniz.

Elektro gitarı tanımanın başlangıç ​​noktası akustik gitarlarla olan farkını bilmektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, elektro gitarların ses tablası yoktur, bu nedenle ses üretmek için iyi bir amplifikatör gerekli olacaktır.

Gitarın en önemli parçalarından biri “pikaplar”dır. Bu manyetikler, bir bakır tel sarımı ile çevrili kalıcı bir mıknatıstan oluşur, bu küçük cihaz, metal telleri tıngırdatırken ürettiğimiz sesi yükselten bir mikrofon olarak çalışır, bir elektro gitarın dahili kablolaması bu sinyali doğrudan amplifikatöre gönderir, böylece bir gitarın güçlü seslerini üretmek.

İki tür elektro gitar göze çarpar: Adından da anlaşılacağı gibi, tek bir sargılı mıknatıs bandından oluşan tek bobin manyetikleri olanlar . Daha parlak bir ses ve basit bir tasarım ile karakterize edilirler. Rock, pop, country, blues, funk ve punk türlerinde çok yaygın manyetiklerdir . Bu tür manyetiklere sahip en popüler gitar modeli Stratocaster’dır.

Tabletler Humbucker, çift bobin , tek bobinin karşılığıdır , bu tür haplara sahip gitarlar, üretilen sinyalde daha yüksek bir kazanç, yani daha güçlü bir ses ile birlikte yüksek bir sonik çok yönlülüğe sahiptir.

Ayrıca gitar tellerinin fiyatının ne olduğunu öğrenin , çünkü bir noktada onları değiştirmeniz gerekecek.

Diğer gitar türleri ve isimleri

Geleneksel elektro ve akustik gitarlara ek olarak, belirli amaçları olan başka gitar türleri de vardır:

 1. Balalaika olarak da adlandırılan Rus gitarı , kendine özgü üçgen şekli ile tanımlanabilir ve akçaağaç, köknar veya çam ağacından yapılmıştır. Bu gitarın gövdesinde bir kol üzerine gerilmiş üç naylon tel vardır, ancak 4 ila 6 telli balalaykalar da vardır.
 2. Flamenko gitar , klasik gitarın bir çeşididir ve daha küçük boyutuyla ondan ayrılır. Bu tür gitarları yapmak için farklı ahşap türleri kullanılır, bu da bu tür için çok gerekli bir özellik olan daha vurmalı bir ses ile sonuçlanır.
 3. Dobro , gözle görülür bir farkı olan bir akustik gitardır ; Enstrümanın tepesinde, düzleştirilmiş bir çorba süzgecine çok benzeyen bir metal diskle kaplı büyük bir dairesel delik vardır, bu, tellerin titreşiminin rezonatörü sallamasına neden olur, böylece rezonans kutusunun hacminde bir değişiklik elde edilir. , belirli bir metalik tona ek olarak benzersiz ve karakteristik bir ses üretir. Country müzik , blues ve bluegrass’ta çok popülerdir .
 4. Midi gitar nispeten yeni bir enstrümandır: bu gitarlar bir tür dijital sentezleyiciyi kontrol etmenize izin veren bir adaptör olarak çalışırlar, kayıt stüdyolarında oldukça kullanışlıdırlar çünkü bu tür gitarlar davuldan flütlere kadar her türlü müzik aletini taklit edebilir. Elbette, bundan en iyi şekilde yararlanmak için bir ses arabirimine ve iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var.

çalınacak gitarlar

Gitar markaları yüzlerce var ve fiyatlardan bahsedecek olursak 1.000 pesodan başlayan gitar modelleri bulabiliriz. Bununla birlikte, çoğu durumda, “ucuz” gitar satın almak genellikle uzun vadede daha pahalıdır, çoğu durumda ses korkunçtur, kolayca ayarlarını kaybederler ve hatta tellerin gerginliği nedeniyle bükülürler.

Bu yüzden bir gitar satın almak için biraz daha fazla yatırım yapmak akıllıca bir karardır.

akustik gitar markaları

Önceden bilgi sahibi olmadan iyi bir gitar seçmek çok zor olabilir , bu yüzden burada yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar seçeneklerinin bir listesi bulunmaktadır .

 1. Fender T-Bucket 300: 
 2. Epiphone AJ – 100:
 3. Yamaha Fx310 AII: 
 4. Sunburst Akustik Gitar, Fender: 
 5. Taylor baby akustik gitar: 
 6. Yamaha F310: 
 7. Roundback akustik gitar: 

Elektro gitarlara gelince, bu enstrümanın fiyatları genellikle daha yüksektir. Bununla birlikte, son yıllarda Fender veya Gibson gibi en ünlü gitar markaları, gitar çalmayı öğreniyorsanız bilmeye değer, gerçekten iyi enstrümanların daha ucuz versiyonlarını piyasaya sürdü.

elektro gitar markaları

Size paranızın karşılığını veren en iyi elektro gitarların bir listesini bırakıyoruz.

 1. Fender Squier Bullet ucuz ve iyi gitarın mükemmel tanımı, onun yaklaşık fiyat 3500 $ Peso olmasıdır.
 2. Ibanez GRG121DX-WNF Eğer (, farklı Humbucker veya tek bobin kombinasyonlarını kullanabilirsiniz 2 çift alıcılar ve bir seçici) her şeyin teklifi alırsanız inanılmaz ucuz elektrik gitar ise, kendi yaklaşık fiyat 5,500 Peso $ ‘dır.
 3. Yamaha Pacifica 012 mükemmel kalitesi ile bir stratocaster tarzı gitar, olduğu; yeni başlayanlar için ideal, ortalama fiyatı 5.000 $ peso.
 4. Cort CR50 bugün satın alabileceği en iyi ucuz elektrik gitar biridir, iki humbucker manyetikler vardır ve tahmini fiyat 4.800 Peso $ ‘dır.

Bir elektro gitardan en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir amplifikatöre de yatırım yapmanız gerektiğini düşünün, ilk gitarınızı seçmek için daha fazla tavsiyeye veya ayrıntıya ihtiyacınız varsa Superprof’umuzdaki bir gitar öğretmeniyle iletişime geçebilirsiniz.

İkinci el gitar alırken nelere dikkat edilmelidir?

Muhtemelen bu noktada çeşitli gruplardaki veya web sayfalarındaki gitar fiyatlarını karşılaştırmaya başladınız, belki ikinci el bir gitar almayı bile düşündünüz ama kullanılmış bir gitar almak iyi bir fikir mi?

Gerçek şu ki , kullanılmış bir gitar almaya karar vermeden önce göz önünde bulundurulması gereken birçok nokta var , bir yandan mükemmel enstrümanları çok iyi bir fiyata bulabilirsiniz, ancak onarımlara yatırım yapmanız gerekebilir veya belki enstrüman sonuncusunu veriyor. kendisi.

İkinci el gitar alırken çok dikkatli olmalısınız; Akustik bir gitarda çıplak gözle görülebilen kusurların çoğu, kırık teller veya yıpranmış bir renk, kolayca düzeltilebilen küçük rahatsızlıklardır, bükülmüş bir kol veya tahtada bir delinme, o gitarı almamanız gerektiğinin göstergeleridir. .

Eğer isteyen varsa bir satın ikinci el elektrikli gitar çok dikkatli olmak ve dikkatli enstrüman sınamak gerekir; Gitarın boynunun kavisli görünmediğini, telleri akort etmek için kullanılan düğmelerin sıkışmadığını kontrol edin ve gitar garip uğultular çıkarırsa özellikle dikkat edin, çünkü kablolar hasar görmüş olabilir, her birini test etmek en iyisidir. Size hoş olmayan sürprizler getirmeyecek şekilde topuzu ve konumu.

Hiç şüphe yok ki ikinci el bir gitar satın alarak biraz tasarruf edebilirsiniz ve çoğu durumda mükemmel durumda enstrümanları çok iyi bir fiyata bulabilirsiniz, eğer satın almaktan emin değilseniz Superprof’taki bir gitar öğretmenine başvurun. Eğer arıyorsunuz online gitar dersleri ?

Öğretmenlerimiz, öğretmeye ek olarak, enstrümanınız hakkında bilgi sahibidir ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi gitarı seçmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Hangi gitarı çalmak daha kolay?

Çalmaya başlamak için gerçekten ideal bir gitar yok, geniş perdeli ve pürüzsüz gül ağacı boyunlu pahalı gitarlara yatırım yapmayı önerenler var.

Ama parmaklarda “nasır” oluşturmaya başlamak için ucuz akustik gitarlar ve kalın teller ile başlamayı önerenler de var.

En iyi tavsiye, kendinizi rahat hissettiğiniz gitarı satın almanızdır. Bütçenizi düşünün ve bir gitar mağazasına gidin; Çoğu durumda çeşitli enstrümanları deneyebilir, seslerini dinleyebilir ve farklı noktalarda çalmayı deneyebilirsiniz.

Unutmayın ki, başladığınız gitar olacaktır, enstrümanınızla ne kadar rahat olursanız, o kadar çok ruh çalmak ve pratik yapmak zorunda kalacaksınız.

Gitar akorları

İlk gitarınızı aldığınızda, asıl iş başlar: gitarın sesini çıkarmak. Enstrümana alışkın değilseniz, ilk nokta, her “perdede” tek tek çalmaya çalışarak tellere aşina olmak olacaktır; bunlar gitarın kolundaki sınırlandırılmış boşluklardır. Parmağınızın her birini kullanın ve sesiniz net ve kararlı olana kadar tıngırdat dizesini tekrarlayın.

Bireysel notalar üretmeyi başardıktan sonra, seviye atlamaya hazırsınız – akorları çalmaya . Akorlar, aynı anda birden fazla notayı çaldığınızda üretilir, elektro gitarda en yaygın akorlara “güç akorları” denir, bu akorlar üç notaya dayanır ve en iyisi hepsinin aynı pozisyonu kullanmasıdır.

Akustik gitarda öğreneceğiniz ilk akorlar, açık pozisyondaki, yani bir veya daha fazla “havada nota” bulunan akorlardır. Örneğin, önceki üç diziyi (en ince) aynı anda çalarsanız, E akorunu üreteceksiniz.

İnternette müzik kariyerinize başlamanıza yardımcı olabilecek çok sayıda tablo, nota ve tablo bulunmaktadır ancak özel bir gitar öğretmeni ile öğrenmenizi öneririz , bu sayede kısa sürede amaçlarınıza ulaşacaksınız.

Gitar dersleri

Superprof’ta hem akustik gitar hem de elektro gitar olmak üzere çok sayıda gitar öğretmeni bulacaksınız. En iyi yanı, çocuklar için sınıflar veya yetişkinler için sınıflar konusunda uzmanlaşmış öğretmenler bulmanızdır.

Yeni başlayan biri olmanız ve ilk gitar akorlarınızı çalmak istemeniz veya enstrüman hakkında zaten bir şeyler bilmeniz ve gamlarınızı veya doğaçlamalarınızı mükemmelleştirmek istemeniz önemli değil, platformumuzda ihtiyaçlarınıza uygun bir öğretmen bulacaksınız.

Artık tüm bilgilere sahip olduğunuza göre, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan gitarı seçmeniz yeterli. Bu tavsiyeler sayesinde hayalinizdeki gitarı alma yolunda ilerlemiş olacaksınız.

Bir gitarist olarak becerilerinizi geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız temel aksesuarları kendinize de almayı unutmayın .

Bir kez sahip olduğunuzda, bu muhteşem enstrümanı geliştirmeye ve keşfetmeye devam etmek için neden bir gitar kursuna kaydolmuyorsunuz?

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir