Arçelik çamaşır makinesi kazan temizleme programı nasıl kullanılır

Çamaşır makinesi bakımı

Çamaşır makinesinin doğru bakımı çok önemlidir. Evlerde en çok kullanılan elektrikli ev aletlerinden biridir, bize rahatlık ve önemli bir zaman tasarrufu sağlar. beko ,bosch,arçelik kazan temizleme programı nasıl kullanılır İyi çalışan bir çamaşır makinesi, her zaman her durum için hazırlanan temiz kıyafetlerin keyfini çıkarmanızı sağlar. Bu yazıda size en uygun çamaşır makinesi bakımının nasıl yapılacağına dair bazı püf noktaları anlatacağız . Cihazınıza iyi bakmanın püf noktalarını hala bilmiyorsanız kaçırmayın ve okumaya devam edin.

Çamaşır makinesinin bakımı nasıl yapılır

Çamaşır makineniz uygun şekilde bakımı yapılmazsa daha az ve daha kötü performans gösterebilir. Bu cihazı günlük pratik olarak kullanmak, soğuk su, kısa programlar ve çamaşır yıkama ürünleri çamaşır makinenize zarar verebilir. Bu cihazın temizlenmesi, kullanım ömrünü uzatmak ve giysilerinizde kireç veya kir sorunu yaşamamak için önemlidir. 

Çamaşır makinesi nasıl temiz tutulur

Çamaşır makinesinin içinin temizlenmesi, uygun bakımın sağlanması için ilk adımdır. Vurgulanacak birkaç alan vardır: filtre, iç kısmı, kauçuk, deterjan ve yumuşatıcı çekmeceleri vb. çamaşır makinesi kapağı açılmıyor beko

interBor nasıl temizlenir? 

Çamaşır makinenizin tamburunun temizlenmesi, içinde kir izleri kalabileceğinden, düzgün çalışması için ele alınması gereken ilk konulardan biridir. 

In biz böyle toz temizleyici, yaklaşık her 4 aya kadar, davul temizlemek için özel ürünleri tavsiye ediyoruz. Bu ürün sınıfı ile tamburda biriken kir ve kalıntıları temizleyebilirsiniz. Beko çamaşır makinesi kazan temizleme programı nasıl kullanılır Optimum bakımın nasıl yapılacağını öğrenmek için profesyonellerden oluşan ekipten her zaman isteyebilirsiniz.

İçini temiz tutmak, çamaşır makinenizde kötü kokuların oluşmasını engeller, bunlar genellikle düşük sıcaklıkta yıkamalarda ortaya çıkar. Bu durumda kazan temizleme programını kullanabilir ve toz temizleyici kullanarak 40ºC’de yıkayabilirsiniz . Ancak bu ürüne sahip değilseniz, optimum temizlik için tambur temizleme programı ve 90ºC sıcaklık yeterli olacaktır. Ve son olarak, çamaşır makinenizde bu program yoksa, her zaman başka bir sıcaklık seviyesini ve yüksüz olarak kullanabilirsiniz, tambur temizleme programı beko ,bosch,arçelik çamaşır makinelerinin özelliğidir .

Önemli! Her yıkamadan sonra küf oluşumunu önlemek için lastiği bir bez veya bezle kurutmayı unutmayın. Ayrıca nem oluşmasını önlemek için kapıyı yaklaşık 30 dakika açık bırakmanızı öneririz. 

Çamaşır makinesi filtresini temizleyin

Çamaşır makinesi filtresi, bakımında ve çalışmasında önemli bir rol oynar. Önemli bir görevi yerine getirir: çamaşır makinesi pompası tarafından tutulabilecek parçacıkları engellemek. Bu nedenle, çamaşır makinesinin iyi durumda olması için filtrenin temiz tutulması şarttır.

Giysilerimizin ceplerinden bazen kağıt, ataş veya madeni paraları çıkarmayı unutmamız çok normaldir, ayrıca içinde sabun veya yumuşatıcı birikmesi de mümkündür. 

Tıkanmayı önlemek için filtrenin iyice temizlenmesi önerilir. Bu adım için bir drenaj borusu kullanarak suyu boşaltmanızı, filtreyi çıkarmanızı ve kir kalıntılarını su veya bir bezle temizlemenizi öneririz. İşiniz bittiğinde, orijinal yerine geri koyun. Bosch çamaşır makinesi kazan temizleme programı nasıl kullanılır 

İhtiyacınız olan şey aşırı dozda deterjan kullanmaktan kaçınmaksa, tüm çamaşırlarınızı doğru miktarda yumuşatıcı ve deterjanla yıkamanız için otomatik dozajlamalı bir i-dos çamaşır makinesi kullanmanızı öneririz.

beko ,bosch,arçelik üreticisi tarafından hazırlanan bu videoda size adım adım çamaşır makinesinin filtresini nasıl temizleyeceğinizi gösterecekler. 

Çamaşır makinesinin dışı nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesinin içini nasıl temizleyeceğinizi zaten biliyorsunuz, şimdi sıra dış alanınızı yenilemede. Doğru şekilde temizlemek için ekranı ve ön tarafı bir bez veya bezle temizlemenizi öneririz. 

Öte yandan, deterjan ve yumuşatıcı kalıntılarını gidermek için kutuyu düzenli olarak temizlemelisiniz, bu şekilde küf oluşumunu önlemiş olursunuz. Nasıl yapılır? İyi o zaman. Musluk altında ılık suyla yıkamanız ve yukarıda belirtilen deterjan kalıntılarını bir bezle çıkarmanız gerekecektir.

Çamaşır makinesinin altı nasıl temizlenir

Kir, yıkayıcının altında birikerek kötü kokulara neden olur. Arkasını ve altını düzgün bir şekilde temizlemek için dışarı çekerek yerinden hareket ettirmelisiniz. Her zaman kauçuğu tahliyeden ayırmamaya dikkat edin. Yeterli alanınız varsa, vakumlamanız , kiri temizlemeniz ve çamaşır makinesini yerine değiştirmeniz önerilir . 

Bakım yıkama nasıl yapılır

Hermanos Pérez’deki profesyonellerden oluşan ekipte, iki ayda bir bakım yıkaması yapmanızı tavsiye ederiz. Bu yıkama, 60ºC veya 90ºC sıcaklıktaki çamaşır makinesi boşken yapılır . Bakım yıkaması, tamburu ve contaları temizlemek için kullanılır. Yıkamayı daha optimum hale getirmek için başka bir ipucu, yarım bardak deterjan ekleyin. 

En iyi çamaşır makinesini satın alın

mağazasında çok çeşitli ucuz çamaşır makineleri bulacaksınız . Hem fiziksel mağazalardan hem de çevrimiçi mağazadan profesyonellerden oluşan ekip, ideal çamaşır makinenizi satın almak için bilmeniz gereken her şeyi size bildirecektir. Ekspres teslimat hizmetimiz sayesinde rekor sürede yeni çamaşır makinenizin keyfini evinizde çıkarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir