Cum. Eki 15th, 2021

Çamaşır makinesi tamburunun temizlenmesi. En iyi hileleri keşfedin

Çamaşır makinesi tamburunu nasıl temizleyeceğinizi merak ediyorsanız çamaşır makinesi tamburunun tam dezenfeksiyonu ve temizliği için en iyi püf noktalarını anlatıyoruz. Bazen cihazlarımızın temizliğini ve bakımını önemsemiyoruz. beko çamaşır makinesi kazan temizleme Ayrıca çamaşır makinesinde olduğu gibi her yıkamadan sonra temiz kaldığını düşünüyoruz. Ancak kireç, kir ve hatta küf birikimini önlemek için iyi bir temizlik sağlamak gerekir. Her şeyden önce, çamaşır makineniz kötü kokuyorsa bu ipuçları size yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinesi tamburu nasıl temizlenir?

Çamaşır makinenizin iç kısmının zarar görmemesi veya yıkama sırasında çamaşırların daha sonra lekelenmemesi için doğal temizlik ürünleri kullanmak daha iyidir. Yıkayıcıyı içeride bile pırıl pırıl tutmak için sirke, çamaşır suyu veya kabartma tozu gibi ürünler kullanın. Bosch çamaşır makinesi kazan temizleme programı nasıl kullanılır Ayrıca tamamen temiz tutulması kötü koku yaymasını da engeller. 

Şüphesiz, herhangi bir doğal çamaşır makinesi tambur temizleme ürünü ile tam bir dezenfeksiyon elde edecek ve giysilerin lekelenmesini veya bozulmasını önleyeceksiniz. 

Çamaşır makinesinin içinin temizlenmesi, tambur ve lastiğin temizlenmesinden oluşur. Üzerinde biriken kiri temizlemek için çamaşır makinesi filtresine bile bakmanız gerekir. 

Ayrıca tam bir temizlik için yaklaşık altı ayda bir deterjan ve yumuşatıcı çekmecesini temizlemeniz, bozulmalara ve hatta küf görünümüne neden olabilecek kalıntıları temizlemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Çamaşır makinesi tamburunun temizlenmesi çok basittir, tıkanmaya neden olabilecek kötü kokuları, bakterileri ve hatta kireci temizlemek için çamaşır makinesi tamburunu temizlemek için sirke kullanın . Böylece deterjan gözüne yarım bardak beyaz sirke ekleyerek ve 30º ve üzerinde normal bir yıkama programı seçerek tamburu temizlemenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Çamaşır suyu gibi diğer ürünleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca, temizleme döngüsünden sonra, durulamayı iyi bitirmesi için eski çarşafları veya havluları koymak en iyisidir. 

Çamaşır makinesinin kir biriktiği lastiklerini temizlemek için, lastikleri çamaşır suyu veya başka bir temizlik ürünü ile nemlendirilmiş bir bezle kir çıkana kadar ovmanız yeterlidir. Lastik çok kirliyse, tamamen çıkarmalı ve birkaç dakika su ve çamaşır suyu karışımına batırmalı ve ardından bir diş fırçası ile ovalamalısınız. Temizledikten sonra, kalan deterjan veya ağartıcıyı çıkarmak için kauçuğu durulamanız yeterlidir. 

Tamburun ve çamaşır makinesinin iç kısmının bu tür temizliği, makineyi mükemmel durumda tutmak ve tıkanmalara veya kötü kokulara neden olabilecek kir birikmesini önlemek için ayda bir kez yapılmalıdır. 

Çamaşır makinesi tambur temizleme işlevi

Öte yandan akıllı çamaşır makinelerinin yeni modellerinde tambur temizleme programları bulunuyor. Böylece Bosch , AEG , Samsung , Beko , Indesit sayesinde çamaşır makinesi tambur temizleme programının keyfini çıkarabilirsiniz  Kısacası bize en iyi otomatik programları sunan en iyi beyaz eşya markaları. Artık bu tür işlevleri kullanırsak, çamaşır makinemizin içini temizleme konusunda endişelenmemize gerek kalmayacak. 

Bosch WAT28661ES A +++ çamaşır makinesi gibi bir model ile en iyi yıkama programlarının keyfini çıkarmanın yanı sıra 8 Kg’a varan tambur yükü sayesinde geniş bir kapasiteye sahip olacaksınız. çamaşır tamburu için temizleme programı Bu Bosch çamaşır makinesi . Bu program sayesinde içini mükemmel durumda tutabileceğiz. 

Ayrıca, bu çamaşır makinesi, deterjan ve yumuşatıcının akıllı otomatik dozajlanmasını garanti eden i-DOS teknolojisine sahiptir. Bu sayede giysiler gerekli miktarda yıkanacak ve kova her zaman temiz tutulacaktır. VarioDrum tamburu, yıkama döngüsü boyunca giysilere tam olarak bakılacağı ve korunacağı yumuşak hareketler sağlar. 

Öte yandan, Samsung WW90J5355DW / EC +++ çamaşır makinesi , bir StayClean kaseti, sahip olan önler deterjan ve orada kalmasını kumaş yumuşatıcı kalıntıları. Bu sistem, kovayı durulamanın mümkün olduğu ve kuru kumaş yumuşatıcı veya deterjan kalıntıları tarafından tıkanmasını önleyen bir su jeti sağlar. Bu, bu çamaşır makinesinin içinin tamamen temiz ve hijyenik kalmasını sağlar.

Samsung Akıllı Yıkayıcı Uygulamasından, bu Samsung çamaşır makinesinin herhangi bir arızasını Smart Check ile öğrenebileceksiniz. Bu sayede çok daha hızlı bir çözümün keyfini çıkarabilir ve maliyetli arızaların önüne geçebilir veya teknik servis evinize gelene kadar zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir