Per. Eki 14th, 2021

BEYAZ ÇAMAŞIRLARI ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE NASIL YIKIYORSUNUZ?

Beyaz çamaşır yıkamak basit bir şey gibi görünebilir, ancak kusursuz bir beyaz elde etmek için izlenmesi gereken bazı ipuçları ve püf noktaları vardır.

Çamaşır yıkamak ve çamaşırları doğru bir şekilde bölmek basit ve banal bir işlem gibi görünebilir, ancak gerçekte her zaman böyle değildir: özellikle çamaşır makinesinde beyaz çamaşır yıkamak söz konusu olduğunda bazı şüpheler ortaya çıkabilir. Peki beyaz çamaşırları çamaşır makinesinde nasıl yıkıyorsunuz? Ve sarımsı veya grimsi bir ton kazanan giysilerin yeniden beyaza ve parlaklığa dönmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Beyaz Giysileri Yıkamak: Sağlam ve Narin Giysiler İçin İpuçları

Giysiler dayanıklı ve hassas olarak ayrılabilir. Bu nedenle, beyaz çamaşırların nasıl yıkanacağını bilmenin ilk adımı, bu iki tür giysiyi ayırmakla ilgilidir. “En güçlü” çarşaf, tişört, havlu ve masa örtüsü bulunmaktadır. Deterjan ve yumuşatıcıyı çamaşır makinesine koyduktan sonra bu tür giysiler için su sıcaklığının en az 60 °C olması gerektiğini unutmayın . Çamaşır makinesi suyu çektiğinde iki yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin .Deterjan çekmecesinde az miktarda suda çözülerek suyun sertliğini azaltmaya ve çamaşır makinesini korumaya yardımcı olur. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra beyaz çamaşırlarınızı 3-4 saat çamaşır makinesinde bekletin. Ardından sıkma döngüsüne devam edin.

Narin çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkamaya karar verirseniz , su sıcaklığının daha düşük, 30-40 ºC civarında olması gerektiğini unutmayın . Örneğin yünlü giysilerde, daha yüksek bir sıcaklık kumaşın kekleşmesine neden olarak geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir. Hassas çamaşırlar için özel deterjan kullanmayı unutmayınız . Son teknoloji bir çamaşır makineniz varsa , 30 ºC’de bile liflere saygı gösterirken bakterileri yok eden buharlı yıkama sayesinde narin beyaz çamaşırlarınızı daha iyi dezenfekte edebileceksiniz .

Bir yapmak için mükemmel ekolojik çamaşır , hatırlamak doğru ağırlığını yük değil çok az veya çok fazla, çamaşır: bir yandan, diğer yandan gerçek var gereksiz yere su ve elektrik israf riski olup nihai sonuç olacak o tatmin edici olamamak.

İnatçı lekeli beyaz giysiler: nasıl tedavi edilir

En sevdiğiniz beyaz gömleğinizi şarapla boyadınız ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Oğlunuzun yeni beyaz pantolonunun üzerinde çim lekeleri var mı? Panik yapma. Sizin ise beyaz giysiler inatçı lekeleri var , esastır onları ön işleme tabi tutulduğu çamaşır makinesinde giysiler koymadan önce. Belirli leke çıkarıcıları kullanmayı veya tuz, talk pudrası veya kuru şampuan gibi yaygın olarak kullanılan ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz .

Beyaz giysilerden leke çıkarırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da deterjan seçimidir . Sıvı deterjanlar , deterjan farklı olarak, inatçı kirleri çıkarmak için yeterli değildir toz lekeleri birçoğuna öldürebilir.

Çamaşır makinesinde çamaşırlara zarar vermeden nasıl yıkanır ve sarımsı veya grimsi tonlardan kaçınılır

Ne zaman çamaşır makinesinde beyaz giysi yıkama , bunun sonucunda çamaşırlarınız almış, yanlış yıkama programına gitmiş zamanlarda sahip olabilir ve sarımsı veya grimsi tonu . Bu tatsız durumdan nasıl kaçınabiliriz? Başlamak için beyaz çamaşırları ayırmayı ve diğer renklerden ayrı yıkamayı unutmayın .

Ardından çamaşır makinesinde beyaz çamaşırları yıkamaya gittiğinizde , suyun sertliğine ve çamaşırlardaki kir düzeyine göre doğru miktarda deterjan kullanmayı unutmayın .

Deterjan dozunu aşarsanız, çamaşırlarda kireç ve sabun artıkları birikecek ve bunun sonucunda grimsi bir kaplama oluşacaktır.

To çamaşır makinesinde beyaz çamaşır yıkamak , aynı zamanda diğer giysiler, genel kural dikkat etmektir etikete çamaşır yıkamak için nasıl kesin talimatlar sağlar. O zaman cihazın seçimi de önemlidir: Hoover’ın en iyi önden yüklemeli yıkayıcıları , her zaman maksimum performans elde etmenizi sağlayarak size maksimum performans ve sonuçlar sunar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir