Pts. Eki 25th, 2021

Bosch Buzdolabını Nasıl Sıfırlarsınız? [Hızlı Yanıtlar]

Bosch buzdolabını nasıl sıfırlarsınız? Neyse hemen konuya girelim… bosch buzdolabı alarm kapatma

İçindekiler

 • Bosch Buzdolabını Nasıl Sıfırlarsınız — Donanımdan Sıfırlama
 • Bosch Buzdolabınızı Showroom Modundan Sıfırlama
 • Bosch Buzdolabında Kapı Alarmı Nasıl Sıfırlanır
 • Bosch Buzdolabında Sıcaklık Alarmı Nasıl Sıfırlanır
 • Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır
  • Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır — Alarm Çaldığında
  • Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır — Seçenek 2

Bosch Buzdolabını Nasıl Sıfırlarsınız — Donanımdan Sıfırlama

Bosch buzdolabınızı sıfırlamak için 30 ila 45 dakika arasında fişini çekin ve ardından tekrar takın. Buna donanımdan sıfırlama denir ve genellikle çoğu buzdolabını sıfırlar. bosch buzdolabı alarm ışığı kırmızı yanıyor

Ancak, bunun son çare olarak kullanılması gerektiğini unutmayın. Bunlar için belirli durumlar ve belirli sıfırlama yönergeleri vardır. Bunları görmek için bu makalenin geri kalanını kontrol edin.

Bosch Buzdolabınızı Showroom Modundan Sıfırlama

Bosch buzdolabınızı showroom modundan sıfırlamak için aşağıdakileri yapın…

Adım 1: Buzdolabınızı kapatın ve yaklaşık beş dakika bekletin. Bosch buzdolabı alarm resetleme 

Adım 2: Tekrar açın ve alarm kapatma düğmesine basın (açtıktan sonra 5 saniye içinde), yaklaşık 15 saniye basılı tutun. 3 bip sesi gelene kadar basılı tutmalısınız.

Bunu yaptığınızda, buzdolabı yeniden başlatılacak ve showroom modundan çıkacaktır. Bosch buzdolabınızı başarıyla sıfırladınız ve soğumaya başlayacak.

Bu, Bosch B36CL80SNS Fransız kapılı buzdolabı için geçerlidir.

Bosch Buzdolabında Kapı Alarmı Nasıl Sıfırlanır

Bosch buzdolabında kapı alarmını sıfırlamak için aşağıdakilerden birini yapın:

Seçenek 1: Açık olup olmadığını görmek için kapıyı kontrol edin. Eğer öyleyse, sadece kapıyı kapatın ve alarm sıfırlanacaktır. Alarmı kapatmak/sıfırlamak için alarm düğmesine de basabilirsiniz.

Bu seçenek Bosch-B11CB81SSS içindir.

Seçenek 2: Diğer bazı modellerde, alarmı sıfırlamak/kapatmak için yapmanız gereken tek şey, alarm tarafından tetiklenen mesajı buzdolabınızın kontrol panelinde kabul etmektir.

Ancak mesajı onayladıktan sonra kapıyı birkaç dakika açık bırakırsanız alarmın aynı mesajı tekrar çalacağını unutmayın.

Bu seçenek Bosch-B30BB930SS içindir

Seçenek 3: Kapının veya çekmecenin açık olmadığından emin olmak için kontrol edin. Herhangi biri açıksa, kapatın ve alarm sıfırlanacak veya kapanacaktır. Kapı alarmını, ayarlar ekranı “kapalı” görünene kadar alarm kapatma düğmesine basarak da kapatabilirsiniz.

Bu seçenek Bosch-B36CT81SNS buzdolabı modeli içindir.

Bosch Buzdolabında Sıcaklık Alarmı Nasıl Sıfırlanır

Bosch buzdolabında sıcaklık alarmını sıfırlamak için aşağıdakilerden birini yapın:

Seçenek 1: Sıcaklık alarmını neyin tetiklediğini öğrenmek için kontrol edin. Bunu ortadan kaldırın ve ardından sadece alarm düğmesine basın, sıcaklık alarmı kapanacak/sıfırlanacaktır.

Bu, Bosch-B11CB81SSS buzdolabı modeli için geçerlidir.

Seçenek 2: Alarmı tetikleyen şeyle ilgilendiğinizden emin olduktan sonra, kontrol panelinde görüntülenen alarm mesajını onaylamak için OK düğmesine basın. Mesaj kaybolacak ve sıcaklık alarmı sıfırlanacak/kapatılacaktır.

Bu seçenek Bosch-B30BB930SS buzdolabı modeli içindir.

Seçenek 3: Uzun süredir açıksa buzdolabının kapısını veya çekmecesini kapatın. Ayrıca havalandırma deliklerinizi de kontrol ederek hiçbir şeyin üstlerini kapatmadığından emin olun. Sıcaklık alarmını kapatan her şeyle uğraştığınızı onayladıktan sonra, alarm kapatma düğmesine basın, sıcaklık alarmınız sıfırlanır/kapanır.

Bu seçenek Bosch-B36CT81SNS buzdolabı modeli içindir.

Not: Aşağıdakiler Bosch buzdolabınızın sıcaklık alarmını çalıştırabilir…

ben. Buzdolabınızın dondurucu bölmesi çok sıcak.

ii. Dondurucu kapısını çok uzun süre açık bıraktınız.

iii. Çok miktarda taze yiyecek eklediniz.

Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır

Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır — Alarm Çaldığında

Bosch buzdolabınızdaki su filtresi değiştirme zamanlayıcısını/alarmını sıfırlamak için aşağıdakileri yapın…

Adım 1: Su filtresini yenisiyle veya bir baypas filtresi/kartuşuyla değiştirin.

Adım 2: Filtreyi değiştir düğmesine basın ve yaklaşık 3 saniye basılı tutun. Filtre değiştirme butonunun ışığı söndüğünde alarmın kapatıldığı ve zamanlayıcınızın otomatik olarak sıfırlandığı anlamına gelir.

Bu adımlar Bosch-B36CT81SNS buzdolabı modeli için geçerlidir ve YALNIZCA su filtresini değiştirdiğinizde, filtre değiştirme düğmesi yandıktan SONRA (Bu, her 6 ayda bir veya yaklaşık 200 galon sonra yapılmalıdır – Hangisi önce gelirse).

Bosch Buzdolabı Su Filtresi Alarmı Nasıl Sıfırlanır — Seçenek 2

Su filtrenizi, filtreyi değiştir düğmesi yanmadan önce değiştirdiyseniz, manuel olarak sıfırlamanız gerekir. İşte adımlar…

Adım 1: Menüye basın.

Adım 2: Filtreyi değiştir düğmesine basın.

Adım 3: Ekran 0’a değişene kadar ayar düğmesine basmaya devam edin. O, su filtresinin sıfırlanması anlamına gelirken 1, su filtresi zamanlayıcısının hala çalıştığı anlamına gelir.

Buzdolabı alarmı nasıl kapatılır?

Buzdolabının alarmlar onlar eğer uyarmak, çünkü gıda konserve yardımcı başka bir unsurdur o risk altında bırakan olabilecek herhangi bir olayı gerçekleşir. Genellikle, kapıyı açık bırakmak, sıcak yiyecek koymak veya olası bir arıza gibi buzdolabının içindeki sıcaklığı artırabilecek bir şey olduğunda alarmlar çalar. Bu sayede yiyecekler bozulmadan veya enerji tüketimini çok fazla artırmadan buzdolabı bip sesi çıkarır.

Buzdolaplarımız , bağlantısını kesmesi çok kolay olan iki farklı alarma sahiptir:

Makale dizini

Açık kapı için buzdolabı alarmı .

Bu alarm, buzdolabının kapısını çok uzun süre, genellikle 1 dakika açık bıraktığınızda çalar. Buzdolabının kapağını birkaç dakika açık tutmak hem yemeğinize hem de faturanıza zarar verir çünkü buzdolabının içindeki sıcaklığı artırmanın yanı sıra daha fazla enerji harcar . Buzdolabının her zaman çalışan tek cihaz olduğunu unutmayın, bu nedenle tüketimini  maksimuma indirmek istiyorsanız onu iyi kullanmalısınız .

Alarmların can sıkıcı olabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak endişelenmeyin çünkü bu alarmın buzdolabından bağlantısını kesmek için kapıyı kapatmanız yeterli.

Dondurucu sıcaklık alarmı .

Bu alarm, buzdolabı , dondurucu bölmesinde çok yüksek bir sıcaklık tespit ederse  ve gıdanın buzunun çözülme riski varsa bip sesi çıkarır .

Bu durumda buzdolabının sesli alarm verdiğini ve ekranda dondurucu sıcaklığının yanıp söndüğünü göreceksiniz . Dondurucu alarmını devre dışı bırakmak için, genellikle “alarm” koyacağı veya bir ok olacağı bir düğmeye basmanız yeterlidir . Bu, modele bağlıdır, bu nedenle emin olmak için kullanım kılavuzunu incelemenizi öneririz . Onu kaybettin mi? Endişelenmeyin, çevrimiçi olarak da kontrol edebilirsiniz .

İlgili düğmeye bastığınızda, ekran dondurucuda algıladığı en yüksek sıcaklığı 5 saniye boyunca gösterecektir. Daha sonra ayarlanan sıcaklığı gösterecektir.

Buzdolabı alarmının çalabileceği diğer durumlar .

Buzdolabınızda herhangi bir sorun olmasa bile şu durumlarda da sıcaklık alarmının devreye girmesi olasıdır:

 1. O kadar başlatırken bunun edildikten sonra kapanır .
 2. Sıcaklığı artıracağından, dondurucuya çok miktarda taze yiyecek yerleştirirken .
 3. Eğer dondurucu kapısı uzun süre açık bırakılmıştır ve bu onun soğuk kaybetmesine neden oldu.

Buzdolabınızda bu alarm çalarsa ve yiyeceğin buzunun çözülmeye başladığını fark ederseniz, pişirmeden tekrar dondurmamanız gerektiğini unutmayın. Bunu yaparsanız, gıdada değişikliklere neden olan ve onu bozabilecek mikroorganizmaların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yiyeceklerinizi dondurmak için en iyi püf noktalarını buradan öğrenin .

Buzdolabını ve dondurucuyu hangi sıcaklıkta ayarlamanın tavsiye edildiğini hatırlamıyor musunuz? Gelen bu yazı  biz bunu tavsiye.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir