Cts. Eki 16th, 2021

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor

Programı başlattınız ve yıkama sonunda çamaşır makinesinin yumuşatıcı almadığını fark ettiniz mi? Bu , genellikle çok kalın veya çok fazla yumuşatıcı kullandığınız için deterjan çekmecesi kirlendiğinde olur .

Yumuşatıcının çok kalın olduğunu fark ederseniz ve deterjan çekmecesine döktüğünüzde bir miktar su ile uzatmanızı tavsiye ederim , asla maksimum seviyeyi gösteren ızgaranın dışına çıkmayın . camasir makinasi yumusatici ve deterjan almiyor

Bu sorunu çözmek için deterjan çekmecesini çıkarmanız, yumuşatıcı bölmesi ızgarasını çıkarmanız ve her şeyi bir su jeti altında temizlemeniz gerekir.

Yumuşatıcı bölmesinde , su jeti geldiğinde bölmenin boşalmasını sağlayan sifon etkisini engelleyen kalıntılar tarafından tıkandığında bir delik olduğunu fark edeceksiniz .Her şeyi iyice temizleyin , belki ince bir tornavida yardımıyla ızgarayı da iyice temizleyin ve tekrar monte edin. Bir lavabonun üzerinde durun ve su jetini ızgaranın üzerinden tamamen dolana kadar çalıştırın, bunu yaparken tepsiyi yatay tutun , ardından suyu kapatın ve tepsinin tamamen boşalmasını bekleyin .Bu olmazsa, tepsiyi kötü temizlediniz, bu nedenle yukarıda açıklanan prosedürü daha dikkatli bir şekilde tekrarlayın. Çekmeceyi yeniden monte etmeden önce , hazneyi deterjan kalıntılarından da temizleme fırsatını yakalayın.

Çamaşır makinesi yumuşatıcı almadığında ne yapılmalı?

Çamaşır makinesi arıza vermeye devam ediyorsa ve yumuşatıcı almıyorsa yukarıdakilerin hepsini yapmış olsanız bile selenoid valfte sorun olabilir . Makinede çalışmaya karar verirseniz, ” Güvenle çalışın ” bölümünü okuyun .Solenoid valf aslında giriş borusuna bağlı bir valftir, akımla açıldığında ve su girmesine izin verir, bazı çamaşır makinelerinde üç, bazılarında iki, bazılarında ise sadece bir tane bulunur.

Son zamanlarda en çok tercih edilenler ikili olanlardır, sıra yumuşatıcı almaya geldiğinde aynı anda beslenirler ve bu mekanizma ön yıkama solenoid valfi ile yıkama solenoid valfi arasındaki akışın geçmesini sağlayarak suyun geçmesini sağlar. Yumuşatıcı bölmesine girmek için Eğer hatta bir tatili ve açılmıyor, su yide de çekmecede yumuşatıcı bulacaksınız, çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor bu vesile ile ön yıkamaya veya yıkama bölmesine ya gidecek. Hiçbir şeyi sökmeden ve test cihazı kullanmadan kontrol etmenin kolay bir yolu, birinci programı (genellikle ön yıkama) ayarlamak ve deterjan çekmecesini hafifçe açarak birinci bölmeye su girip girmediğini görmek ve aynısını ikinci program için yapmak ve su olup olmadığını gözlemlemektir. ikinci tanka girer. Bu şekilde iki solenoid valften hangisinin bozuk olduğunu bileceğiz .Tabii eğer üç tane varsa tüm bunlar işe yaramaz hale gelir ve anlamak için çamaşır makinesinin kapağını (üst) açmak zorunda kalırız, ardından çeşitli kontrollerle ilerleriz. Bosch çamaşır makinesi deterjan almıyor Genellikle solenoid valfe akım olmadığında veya hazne kapağı tıkalı olduğunda ve su deliklerden yavaşça çıktığında veya su basıncı düşük olduğunda çamaşır makinesi yumuşatıcı almaz .Bizi daha iyi anlamak için küçük bir özet:

  1. deterjan çekmecesi kirlendiğinde çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor
  2. solenoid valf arızalı olduğunda çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor
  3. zamanlayıcı veya elektronik kart solenoid valfe akım göndermediğinde çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor
  4. su basıncı çok düşük olduğunda çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor
  5. çamaşır makinesi yumuşatıcı almaz hazne kapağı kireç ile tıkanmıştır,

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir