Bosch çamaşır makinesi deterjan almıyor

Çamaşır makinesi deterjan almıyor

Su basıncı çok düşük Bir kova kullanarak doğrudan musluktan su basıncını kontrol edin. Musluk tam açıldığında dakikada yaklaşık 10 litre su akmalıdır. Çamaşır makinenizin su aldığından nasıl emin olacağınız hakkında daha fazla bilgi için Su basıncı çok düşükse tesisatçınıza başvurun.

Çamaşır Makinesi Çamaşır Makinesine Deterjan Vermiyor – Su Dolu – Nasıl Düzeltilir?

Önden yüklemeli çamaşır makinem deterjan dağıtmıyor . Bir sürü giysiyi yıkadıktan sonra HE deterjan ve yumuşatıcı hala deterjan çekmecesinde. Çamaşır suyu da doğru şekilde dağılmıyor. Bazen deterjan çekmecesi deterjanla dolu su ile dolar. Yanlış olan ne olabilir ve bunun olmasını nasıl önleyebilirim?

Çamaşır Makinesi Yıkayıcıya Deterjan Vermiyor

Hızlı Onar – Deterjan çekmecesini dışarı kaydırın ve ılık su altında temizleyin. Çekmecenin arkasındaki küçük delikleri tıkayabilecek topaklanmış kalıntıları çıkarın. Deterjan muhafazasına geri kaydırın ve test yıkamasını çalıştırın. Hala bir sorun mu? Aşağıya bakınız…

Tıkalı Deterjan Çekmecesi

Çoğu durumda, deterjan yıkayıcıya akmıyorsa, bu, deterjan çekmecesinin temizlenmesi gerektiğini gösterir. Çekmecede deterjanın akmasını engelleyen bir tıkanıklık var. Bunun sorunu çözüp çözmediğini görmek için çekmeceyi temizlemeyi deneyin. Temizleme prosedürü, tüm önden yüklemeli yıkayıcılar ve yeni stil üstten yüklemeli çamaşır makineleri için aynıdır.  çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor

Temiz Tıkanmış Çamaşır Makinesi Dispenseri

Yıkayıcı Düz ​​Değil

Yıkayıcı hafif bir eğimde oturuyor olabilir. Deterjan çekme sorunlarını ve “yıkayıcıda yürüme”  sorunlarını önlemek için çamaşır makinesini düzleştirin  . Makinenin düz olduğundan emin olmak için yıkayıcının üstüne bir kabarcık seviyesi uygulayın . Bosch idos çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor  Yıkayıcı düz değilse, deterjan doğru şekilde çekemeyebilir. Bu, dağıtıcının suyla dolmasına ve/veya deterjanın dışarı akmamasına neden olabilir. Düzleştirmek için yıkayıcının altındaki bacakları çevirin. En iyi sonucu almak için çamaşır makinesini düz bir zemine kurun. 

Yıkayıcı Düz ​​Değil – Çamaşır Makinesini Düzleştirmek için Bacakları Çevirin

Deterjan Neden Çamaşır Makinesine Dökülmüyor?

HE deterjan, zamanla deterjan çekmecesinde az miktarda sabun kalıntısı bırakır. Bu artık deterjan kalıntısı çekmecedeki çıkış/sifon deliklerini tıkayacak ve deterjanın çamaşır makinesine girmesini önleyecektir. Basit bir temizlik sorunu çözmelidir.


Çamaşır Makinası Dispenser Bakımı

Deterjan Çekmecesi Nasıl Çıkartılır ve Temizlenir?

1. Deterjan çekmecesini daha ileri gidemeyecek kadar dışarı kaydırın.
2. Çekmecenin arkasında bir klips vardır, klipsi itin ve çekmeceyi dışarı çekin.
3. Plastik bölmeleri çekmecenin içinden çıkarın. (Deterjan, Yumuşatıcı, Çamaşır Suyu)
4. Deterjan çekmecesini ve plastik bölmeleri ılık sabunlu su altında temizleyiniz.
5. Tıkanmaya neden olabilecek kalıntı küreciklerini çıkarmak için hafifçe fırçalayın.
6. Kalıntı veya küfü gidermek için deterjan çekmecesi muhafazasını silin.
7. Temizledikten sonra çekmeceyi çamaşır makinesine geri kaydırın.
8. Çekmeceyi doğru HE deterjanı ile doldurun ve bir deneme yıkaması yapın.
Deterjan çekmecesinde hala bir arıza mı var? Aşağıya bakınız…

Yıkayıcı – Deterjan Dağıtıcı Bakımı

Deterjan Çekmecesinin Tıkanmasını Nasıl Önlersiniz?

Yıkayıcı normal olarak tıkanırsa, damıtılmış beyaz sirkeyi deneyin . Dağıtıcıya dökün ve çamaşır makinesini düzenli bir döngüde çalıştırın. Sirke, tıkanıklıkları ve kalıntıları gidermelidir!

Deterjan çekmecesini her ay temizlemek en iyisidir. Bu, deterjan çekmecesindeki sifon deliklerinin tıkanmasını veya kalıntılarını önleyecektir.

Yıkayıcı Deterjan Çekmecesi Su Dolu Nasıl Onarılır?

1. Çekmeceyi ve çekmece muhafazasını tamamen temizlemek için yukarıdaki temizleme adımlarını izleyin.
2. Sert su birikintileri olup olmadığını kontrol edin, çünkü bunlar çekmeceyi tıkayabilir ve içine su girmesine neden olabilir.
3. Deterjan dışarı akmayacağından ve dağıtıcı suyla dolabileceğinden çekmecenin sıkıca kapatıldığından emin olun.

“Yıkayıcı Deterjan Dağıtmıyor” Sorununun Sebebi Nedir ?

1. Çok fazla deterjan – Aşırı doldurma, tıkanma veya sifonlama sorununa neden olabilir.
2. Yanlış deterjan türü – HE olmayan deterjan veya toz sabun tıkanmaya neden olabilir.
Daima sıvı deterjan, sıvı yumuşatıcı ve sıvı ağartıcı kullanmaya çalışın – Herhangi bir deterjan çok kalınsa, tıkanmayı önlemek için suyla seyreltin.
3. Pompa sifonlama deterjanıyla ilgili sorun – Soruna neden olan diğer mekanik sorun. Su Giriş Valfi veya Çekmece Tertibatının kendisi arızalı veya tıkalı olabilir.

Çamaşır Makinesi Bölme Çekmecesinin Değiştirilmesi

Çamaşır makinesi hala deterjanı veya yumuşatıcıyı çekmiyorsa ve çekmecede kalıntı tıkanıklıkları yoksa, nasıl düzeltileceğini öğrenmek için aşağıya bakın. camasir makinasi yumusatici ve deterjan almiyor

Aşağıda, deterjan çekmecesinin dağıtılmaması sorununu gidermek için önden yüklemeli bir yıkayıcının sökülmesini gösteren bir video bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir