Bosch idos çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor

Mükemmel temiz çamaşırlar için ne kadar deterjan kullanacağınızı tahmin etmeyi unutun. Her yıkamada aynı sorular: Ne kadar deterjan çok fazla? Mükemmel temiz çamaşırlar için ne kadar yeterli değil? Su veya deterjan israf etmemek ve yine de mükemmel temiz çamaşırlar elde etmek için ne kadar çamaşır deterjanı kullanmalıyım? Hangi çamaşır makinesi bölmesine hangi deterjanı koymalıyım? Çamaşır yumuşatıcısını veya katkı maddelerini nereye doldurabilirim? Bu soruları kendinize kaç kez sordunuz? Burada zahmetsizce yapılan mükemmel çamaşırların cevaplarını bulacaksınız.

Ne kadar çamaşır deterjanı kullanacağınız ve deterjan çekmecenizi nasıl dolduracağınız.

Ne kadar çamaşır deterjanı kullanılacağına dair ipuçları ve püf noktaları.

Şimdiye kadar mükemmel temiz çamaşırlar için ne kadar çamaşır deterjanı kullanmanız gerektiğini tahmin etmişsinizdir. Endişelenme, bu şaşırtıcı değil! İyi yıkama sonuçları elde etmek için dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Mükemmel temiz çamaşırlar için ne kadar deterjan kullanılacağına ilişkin yıkama talimatlarını deterjan şişesinin arkasında bulabilirsiniz. Size biraz tavsiye vermek için birkaç ipucu hazırladık.

Doğru deterjan miktarı şu üç kritere göre belirlenir:

1. Yıkama yükü.

Yıkama yükü ağırlık olarak ölçülür. Daha büyük bir çamaşır yükü için, genellikle daha küçük çamaşır yüklerinden daha fazla çamaşır deterjanı gerekir. çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor  Lütfen deterjan şişenizin arkasındaki talimatları izleyin. Deterjan kapağınızı dozajlama cihazı olarak kullanabilirsiniz. Yıkama yükünüz için doğru dozu aldığınızdan emin olun. Genellikle bir önden yüklemeli çamaşır makinesi, yumuşak-orta su için normal bir kirlilik derecesi için 35 ml sıvıya ihtiyaç duyar.

2. Kirlilik derecesi.

Çok lekeli veya çıkarması zor lekelere sahip giysiler, tamamen temiz olmak için yıpranmış ancak kirli olmayan giysilerden daha fazla çamaşır deterjanı gerektirir. Bazı lekelerde, yıkamadan önce onları ön işlemden geçirmeniz bile gerekebilir. Örneğin, sabunlu suya batırın veya biraz leke çıkarma sıvısı ekleyin. Çamaşır makinesi deterjan almıyor

3. Bölgenizdeki su sertliği.

Su sertliği kaynağına göre değişir. Bazı bölgelerde tipik olarak daha yüksek kireç seviyelerine sahip “sert su” bulunurken, diğerlerinde düşük kireç seviyelerine sahip oldukça “yumuşak su” bulunur. Yıkamak için bu, sert su için daha fazla deterjana ve yumuşak su için daha az deterjana ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Lütfen deterjan şişenizin veya ambalajınızın üzerindeki tavsiyeyi de kontrol edin. Bölgenizdeki su sertlik seviyesinin ne olduğunu öğrenmek için lütfen yerel su tedarikçinizle iletişime geçin veya ne kadar deterjan kullanmanız gerektiğini öğrenmek için su sertliği için test şeritleri satın alın. camasir makinasi yumusatici ve deterjan almiyor

Çamaşır makinenizdeki üç standart dozlama odası.

Çamaşır makinenizin deterjan çekmecenizde neden farklı dozaj bölmeleri olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu bölmeleri nasıl doğru dolduracağınızı biliyor musunuz? Çoğu manuel dozlamalı çamaşır makinesinde üç farklı dozlama odası bulunur. Bir büyük ve iki küçük.

Bosch çamaşır makinesi deterjan çekmeceleri bölmemizde biri ön yıkama deterjanı içindir (Sembol I). İkinci dozaj haznesi, ana yıkama için deterjan ve ayrıca kireç çözücü, ağartıcı ve leke çıkarıcı ürünler içindir. (Sembol II). Küçük çiçek simgeli üçüncü dozlama odası, yumuşatıcılar içindir. Lütfen odaların hiçbirinde işaretli maksimum kapasiteyi aşmadığınızdan emin olun.

Çamaşır makinenizde deterjan çekmecesi nasıl doldurulur i-DOS otomatik dozajlama sistemli çamaşır makinelerinde.

i-DOS ile yükü kaldırın. Akıllı Dozaj Sistemimiz i-DOS’u geliştirdik, böylece çekmece deposunu bir şişeye kadar sıvı deterjanla doldurabilir, Otomatik programını seçip rahatlayabilirsiniz. Ardından i-DOS sensörleri, her yıkamada deterjanı yeniden doldurmaya gerek kalmadan her yük için gereken deterjan ve su miktarını otomatik olarak ölçer. Sonuç olarak, Bonn Üniversitesi’nden tüketicilerin çamaşır yıkama uygulamaları araştırmasına dayanan otomatik hassas dozaj sayesinde deterjandan** %38’e kadar tasarruf edebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin yumuşatıcı dağıtmaması genellikle kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir sorundur. Tek yapmanız gereken sorunun nerede olabileceğini bulmak.

Bazı durumlarda, hiçbir koşullandırıcı dağıtmaz. Deterjan çekmecesini yıkamadan sonra açtığınızda, koşullandırıcı bölmesini döngü başladığındaki kadar dolu bulursunuz.

Diğer durumlarda, saç kreminin yalnızca bir kısmı dağılır ve çamaşırlarınız yumuşatıcının tüm avantajlarından yararlanamaz.

Çamaşır makinenizin yumuşatıcıyı almamasının yaygın nedenleri ve her durumda ne yapılması gerektiği aşağıda açıklanmıştır. Peki çamaşır makinem neden yumuşatıcıyı almıyor?

Düşük Su Basıncı

Çamaşır makinesine su gelmiyorsa, daha döngüye başlamadan önce bir hata gösterecektir. Düşük basınçta su geliyorsa, muhtemelen çamaşırları normal şekilde yıkayacaktır. Ancak sonunda, yumuşatıcının hiçbirinin veya yalnızca bir kısmının dağıtılmadığını fark edebilirsiniz.

Düşük su basıncı, kumaş yumuşatıcının düzgün şekilde boşalmasını önleyebilir. Evinizdeki su basıncının iyi olup olmadığını kontrol edin. Normalse, sorun giriş hortumu süzgecinde veya filtrede bir tıkanıklık olabilir.

Zamanla ekranda tortu ve kireç birikebilir ve bu da suyun doğru basınçta içeri girmesini engeller. Giriş filtrelerine nasıl erişileceği ve bunların nasıl temizleneceği ile ilgili talimatlar için kullanım kılavuzunuza bakın.

Bloke Dağıtıcı

Açıkta bırakılırsa kumaş yumuşatıcı hızla katılaşır . Bu, yumuşatıcı bölmesinde olmuş olabilir.

Her döngüde, bölmede bir miktar saç kremi kalabilir (bu normaldir). Kalan yumuşatıcı her yıkama döngüsünde biriktiğinden, otomatik dağıtıcıyı katılaştırır ve bloke eder.

İlk başta, saç kreminin sadece bir kısmının dağıtıldığını fark edeceksiniz. Bir süre sonra çamaşır makinesi hiçbirini almayı bırakıyor.

Dağıtıcı tepsisini çıkarın ve katılaşmış deterjan ve saç kremini çıkarmak için ılık suyla yıkayın. İnatçı birikintiler için sünger veya eski bir diş fırçası kullanmayı deneyin. Gevşek parçaları durulayın.

Tepsiyi çamaşır makinesine geri koyun ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için başka bir döngü çalıştırın.

Bunun tekrar olmasını önlemek için, her yıkamadan sonra deterjan çekmecesini durulayın. Sadece bir dakika sürecek.

Kumaş Kremi Çok Kalın

Su basıncının doğru olduğundan ve deterjan çekmecesinin temiz olduğundan eminseniz sorun kullandığınız yumuşatıcı olabilir.

Kumaş yumuşatıcılar genellikle kalın bir kıvama sahiptir. Ancak bazıları çok kalın olma eğilimindedir ve bu, saç kreminin tamamen dağılmasını engelleyebilir. Bu, ultra konsantre kumaş yumuşatıcılarda yaygın bir sorundur .

Saç kremini suyla seyreltmeyi deneyin. Bölmeye normal miktarda saç kremi ekleyin ve ardından aynı miktarda suyla doldurun, doldurma çizgisinin üzerine çıkmamaya dikkat edin.

Saç kreminin daha ince kıvamı, daha kolay boşalmasına yardımcı olmalıdır.

Alternatif olarak, başka bir marka kullanmayı deneyin.

Çamaşır Makinesi Seviyesiz

Çamaşır makinenizin yumuşatıcı almamasının bir diğer olası nedeni de düz olmamasıdır.

Çamaşır makinesi eğilirse, yumuşatıcı düzgün şekilde tahliye olmaz.

Çoğu çamaşır makinesinin yüksekliği ayarlanabilir ayakları vardır. Çamaşır makinesi düz durana kadar bunları ayarlayın. Ayrıca, çamaşır makinesinin sert, düz bir zeminde oturduğunu kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir