Bosch kireç çözücü nasıl kullanılır

Bosch Hızlı Kireç Çözücü, Bosch, Siemens serilerinden herhangi birinde bulunan çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri ile kullanıma uygundur. kireç çözücü nasıl kullanılır,

 • Çamaşır ve bulaşık makineleri için kireç çözücü
 • Bir kap bir doza eşittir
 • Cihazın tüm iç kısmındaki kirecin hızlı ve güvenilir şekilde çıkarılması
 • Cihazın ömrünü ve performansını iyileştirebilir

Çamaşır makinesinin zamanında ve doğru bir şekilde temizlenmesi, sadece hizmet ömrünü uzatmakla kalmayacak, aynı zamanda yıkama kalitesini daha da iyileştirecektir.

Çamaşır makinesindeki kireci temizlemek için kullanabileceğim ev ürünleri var mı?

Bu tür birimler için üreticiler çok miktarda çamaşır makinesi temizlik ürünü üretir: sıvı deterjanlar, endüstriyel cihazlar veya ev kullanımı için müstahzarlar, temizlik için toz halinde dökme ürünler.

Ne tür olduğuna bağlı lekeye sahip , temizlik maddesini seçeceksiniz. Bosch kireç çözücü nasıl kullanılır 

Kirlilik türleri

Evdeki yardımcımız, efendilerine hizmet ederken ne gibi zorluklarla karşılaşıyor ondan bahsedelim mi?

 1. Sürekli olarak bir ısıtma elemanında oluşan ölçek, suyun ısınmasını yavaş yavaş zorlaştırmaya başlar ve işin verimliliğini bir şekilde azaltır. Kireç tabakası suyun ısınma süresini önemli ölçüde artırır ve bu da daha fazla enerji tüketimine neden olur. Ve ısıtma elemanını zamanında temizlemezseniz , tamamen çiçekle kaplandıktan sonra makinenize ciddi zararlar verebilir.
 2. Kirli çamaşırlarla yıkama tamburuna kolayca giren saç, kir ve tozlar suyla tamamen yıkanamaz ve iç kısımlara ve hortumlara yerleşme eğilimindedir. Makineyi bu gibi koşullarda uzun süre çalıştırırsanız, içinde daha fazla kir birikebilir ve temizlik yapılmadığında en beklenmedik ve en hoş kokulardan uzak bir şekilde dışarı çıkar.
 3. Mantarlar ve küf sadece çamaşır makinelerine çarpmayı sever. Bu nedenle, üremeleri için çok faydalı olan sıcak ve nemlidirler. Bu, yıkama cihazınızı hala etkiliyorsa, muhtemelen makinede belirli ve hoş olmayan bir koku ortaya çıktı. . Ancak bu, sorunun sadece yarısıdır, çünkü mantarının küfü veya sporları insan vücuduna girerse, vücudunuza onarılamaz zarar verebilir ve alerjilerin gelişmesine yatkın bir faktör haline gelebilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin zamanında temizlenmesini ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

Çamaşır makinesini temizlemedeki eylemlerin algoritması

Makinenin kendisini temizleme işlemi aşağıdaki sırayla gerçekleştirilmelidir:

 • Başlamak için, çeşitli düğmelerin, kir topaklarının, saçların ve diğer yabancı cisimlerin mekanik temizliğini yapın. Bunu yapmak için iyice temizleyin :
 1. Filtre elemanı .
 2. Drenaj hortumu.
 3. Makine kapısının önünde lastik jant .
 • Toz tepsisini makineden yıkayın. Bunu sıvı ürünlerle ve akan ılık su altında yapmak daha iyidir.
 • Ardından ünitemizin ulaşılması zor kısımlarını temizlemeye başlayabilirsiniz.

Araçlar ve her türlü temizleme yöntemi

Asidik maddeler, ısıtma elemanındaki kirecin giderilmesinde mükemmeldir. Klorlu müstahzarlar antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bir patlama ile! mantarları ve küfü çıkarın ve hoş olmayan kokuları etkisiz hale getirin.

Endüstriyel ilaçlar

Çoğu zaman, yıkama ekipmanı üreticileri, ürettikleri cihazları temizlemek için en ünlü markaların ürünlerini kullanmanızı şiddetle tavsiye eder. Ancak bu tür fonları seçerken son derece dikkatli olun.

Satın alınan ürün yüksek konsantrasyona sahipse, yardımcı olmayabilir, ancak makinenin içinde bulunan parçalarına zarar verebilir. Bu nedenle, kullanmadan önce talimatları okuyun ve belirtilen oranlara uyduğunuzdan emin olun!

Aşağıdaki çamaşır deterjanları için en iyi incelemeler duyuldu:

 1. “Magic Power”, bir ısıtma elemanının ve tamburun kireçten arındırılması alanında haklı olarak en etkili olanlardan biri olarak kabul edilen bir Alman üreticinin bir ürünüdür.
 2. “Torrer 3004”, “Bosch” ve “Miele” çamaşır makineleri üreticisi tarafından geliştirilen ve aynı ekipmanın temizlenmesinde kullanılması önerilen özel bir hazırlıktır.
 3. Luxus Professional, yerli bir üreticiden evrensel olan özel bir üründür. Sadece yıkama cihazındaki ısıtma elemanının kirecini gidermek için değil, aynı zamanda elektrikli ısıtma özelliklerine sahip diğer ekipmanlar için de kullanılır.
 4. “Vork K8R”, oldukça etkili bir Kore ürünüdür. Bosch çamaşır makinesi kireç çözücü nasıl kullanılır
 5. “Antikipin evrensel” – adından da anlaşılacağı gibi, tüm elektrikli ısıtma elemanlarından kireci başarıyla çıkarmak için kullanılan yerli bir üreticinin ürünüdür.
 6. “Kaneyo”, bir Japon üreticinin klor bazlı sıvı deterjanıdır. Parçaları kireçten mükemmel şekilde temizler, belirgin bir antibakteriyel etkiye sahiptir ve tüm hoş olmayan kokuları giderir.
 7. “Nаgara” aynı zamanda bir Japon üreticinin kiri ve neredeyse %100’ü mikrop ve küfü mükemmel şekilde çıkaran bir tablet formudur.

Halk hazırlama araçları

Üretimde yapılan araçların yanı sıra, çamaşır makinesini aşağıdakilerin yardımıyla temizlemenin halk yöntemleri vardır:

 • Sitrik asit.
 • Beyaz sirke.
 • Yemek sodası.

Kireç çözücü olarak sitrik asit

Bu harika ürün uzun süredir ev hanımlarımız tarafından çamaşır makinelerinde kireci çıkarmak için kullanılmaktadır. Parçalara zarar vermemeniz için bu aletin kullanımı yaklaşık altı ayda bir önerilir.

        Nasıl kullanılır:

 • 100 gram / 6 kilogram çamaşır yükü oranında 100 gram sitrik asit alın. Deterjan bölmesine ölçtüğünüz tozu dökün.
 • 80-90 santigrat derecede yoğun bir yıkama yapın.
 • Yıkadıktan sonra durulama modunu açın.
 • Tahliye filtresini temizlediğinizden emin olun, orada kireç parçaları kalmış olabilir.

Kireçten arındırmak için beyaz sirke

Bu, kesme makinesini temizlemek için çok etkili olan ve otomatik kesme makinenizi en temiz hale getirecek başka bir ekonomik seçenektir.

Nasıl kullanılır:

 • Akşam temizliğe başlayın.
 • Yıkayıcı tamburuna iki bardak %9 sirke dökün.
 • Sirke ile yıkama döngünüzün yaklaşık ortasında, makineyi durdurun ve daha fazla güvenilirlik için güç kaynağından çıkarın.
 • Çözeltinizin gece boyunca biriken tuzlarla etkileşime girmesine izin verin. Çözüm onları bir gecede yok edecek.
 • Yıkama döngüsünü sonlandırmak için makineyi sabah bağlayın.
 • Durulamayı açın.

Tahliye filtresini temizleyin.

Mantar ve küfe karşı aktif madde olarak beyazlık ve kabartma tozu

Kabartma tozu ve düzenli beyazlık, kesme makinenizi küf ve küf gibi hoş olmayan olaylardan temizlemenize yardımcı olacaktır.

Bu araçlar birleştirilebilir veya ayrı ayrı kullanılabilir.

Nasıl kullanılır:

 • Aşağıdaki çözeltiyi hazırlayın: 250 gram kabartma tozunu bir bardak suda çözün.
 • Bununla yapabileceğiniz her şeyi silin: lastik conta, tambur ve toz ve diğer deterjanlar için tepsi.

Kalıp makinenin her tarafına yayılmaya başladıysa ve hatta dezenfekte etmek için makinenin yüzeyine ulaşamadığınız yerlerde bile klor içeren Beyazlık kullanmanız gerekir.

Nasıl kullanılır:

 1. Tambura 100 ml beyazlık dökün.
 2. 90 derecede yıkamaya başlayın.

Küf ve mantar sporları bu yıkama ile 30 dakika içinde ölecektir.Çamaşır makinesinin tüm temizlik işlemleri KETENSİZ, boş bir makinede gerekli ürünle birlikte gerçekleştirilir.

Önleyici tedbirler

Bu önleyici tedbirleri almak, yıkama cihazınızı kireç, küf ve küften koruyarak ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır:

 1. Yıkadıktan sonra makinenin kapağının arkasında bulunan lastik contayı dikkatlice silin ve hava alması için bırakın.
 2. Deterjan çekmecesini düzenli olarak yüksek basınçlı su altında durulayın.
 3. Kireçten arındırmak için Antikipin kullanın. Bu yıkama döngüsü en iyi altı ayda bir yapılır.
 4. Zaman zaman makineyi dezenfektanlarla kuru bir yıkamada çalıştırın. Bunun için bir bardak çamaşır suyu ile bir kaç bardak deterjan veya deterjan tozunu karıştırıp tambura koyup yıkama programını 90 derecede çalıştırmalısınız. bosch kireç çözücü nasıl kullanılır,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir