Bulaşık makinesi nasıl temizlenir kadınlar kulübü

5 adımda bulaşık makinesi nasıl temizlenir

Bulaşık makinesi harika bir buluş, ancak düzgün çalışması için bakımının yapılması gerekiyor. Tek tıkla bulaşık makinesi temizliği hakkında her şeyi öğrenin.

Mutfak temizliği

Bulaşık makinesinin temizlenmesi, yıkama potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve düzgün çalışması için makineyi iyi durumda tutmak için önemlidir: Ayda bir kez temizlerseniz, verimli çalışmasını ve bulaşıklarınızın her zaman temiz olmasını sağlarsınız.

Bulaşık makinenizi temiz tutmak için kullanabileceğiniz çok çeşitli yöntemler ve çözümler vardır. Ticari bir bulaşık makinesi temizleyicisi işi sizin için kolaylaştıracak ve ev temizleyicileri de yardımcı olacaktır. Bulaşık makinesini sirke veya sabun ve su ile bile temizleyebilirsiniz. Bu kılavuz, tam bir temizliği nasıl yapacağınızı bilmeniz gereken her şeyi içerir: Bulaşık makinesinin içini nasıl temizleyeceğinize ilişkin aşağıdaki adımları uyguladığınızda, cihazınız pırıl pırıl ve kullanıma hazır olacaktır.

Her yıkamadan sonra bulaşık makinesinin kapağını yaklaşık 10-15 dakika açık bırakmak, makinenin hava almasına ve bakterilerin oluşturabileceği nemin azalmasına yardımcı olacaktır.

Bulaşık makinesi temizliği: genel bakım

Aşağıdaki görevler için ellerinizi her türlü yağ ve kirden korumak için lastik eldivenlere ihtiyacınız olacak. Aşındırıcı bir ev tipi bulaşık makinesi temizleyicisi kullanırken bunları takmanız çok önemlidir. Herhangi bir ticari ürünün talimatlarını her zaman etkili ve güvenli bir şekilde kullanabileceğinizi doğrulamak için okumayı unutmayın. Bulaşık makinesini nasıl temizleyeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi!

  1. Bulaşık makinesi temizliği: kapı nasıl temizlenir İdeal olarak, bulaşık makinenizin kapağındaki yağ veya yiyecek kalıntılarını temizlemek için ticari bir mutfak temizleyicisi veya çok amaçlı bir temizleyici kullanın. Aceleniz varsa ve elinizde bu ürünlerden biri yoksa ılık sabunlu su kullanabilirsiniz ancak sonrasında sabun kalmaması için iyice durulamayı unutmayın. ¼ fincan kabartma tozu çözeltisi ve bir litreden biraz fazla su, temizlemenize ve ön kapıdaki parmak izlerini veya yiyecek sıçramalarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ardından temiz, yumuşak bir bezle kurulayın, çünkü kabartma tozu çok aşındırıcı olabilir. Bulaşık makinesinin kapağını açıp üstünü ve yanlarını temizledim. Sıcak sabunlu suya batırılmış küçük bir fırça ile kapının çevresini ovun. Birikmiş tüm kirlerin dışarı çıkmasını sağlamak için tüm köşelere, çatlaklara ve boşluklara dikkat edin. Güçlü bir ticari bulaşık makinesi formüle edilmiş ürün kullanmanız gerekebilir. Son olarak, ılık sabunlu suyla nemlendirilmiş bir bezle fazla kiri temizleyin.
  2. Bulaşık Makinesi Temizliği: Aksesuarlar Nasıl Temizlenir Rafları ve bölmeleri çıkarın ve yiyecek artıklarını çıkarın. İnatçı izlerden kurtulmak için sabunlu suyla nemlendirilmiş bir diş fırçası veya başka bir yumuşak kıllı fırça kullanın. Püskürtme kolunu da temizlemeyi unutmayın.
  3. Bulaşık Makinesi Temizliği: Gider Nasıl Temizlenir Alt tepsiyi dışarı çekin ve bulaşık makinenizin tahliyesini kontrol edin. Gideri tıkayabileceğinden ve pompaya zarar verebileceğinden veya bulaşıklarınızı çizebileceğinden, yolunuzu engelleyen tüm engelleri kaldırın. Giderinizde bulabileceklerinize şaşıracaksınız: cam kırıntıları ve hatta bir çatal.
  4. Sirke ile bulaşık makinesi nasıl temizlenir Temiz bir bulaşık makinesi için, ticari ürünler kullanmak istemiyorsanız sirke harika bir seçenek olabilir. Bulaşık makinesini sirke ile temizlemek basit bir işlemdir ve biraz da kokuludur, bu yüzden eldivenlerinizi unutmayın! Bulaşık makinenizi sirke ile temizlemek için damıtılmış beyaz sirkeli bir metreye ihtiyacınız olacak. Ölçü kabını doldurun ve bulaşık makinesinin üst rafına koyun ve uymazsa solüsyonu bulaşık makinesinin altına dökün. Makinenin geri kalanı boş olmalıdır. Mümkün olan en yüksek sıcaklıkta tam bir yıkama döngüsü programlayın. Sıcak suyla karıştırılan sirke her şeyi dezenfekte edecek ve yağ ve kiri temizleyecektir. 
    Tek yapmanız gereken döngünün bitmesini beklemek: Dinlenebilir veya bu arada bekleyen diğer ev işlerini yapabilirsiniz. Döngü bittiğinde, temiz bir bulaşık makineniz olacak. Bu kadar basit!
  5. Bulaşık makinesi soda ile nasıl temizlenir Bulaşık makinesini sirke veya satın almayı seçtiğiniz ürünle nasıl yıkayacağınızı öğrendikten sonra, son bir temizlik için kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Kabartma tozu alın ve makinenin altına serpin. Daha sonra maksimum sıcaklıkta kısa bir döngü ile yıkayın. Kabartma tozu, bulaşık makinesinin kokusunu tazelemeye ve geride kalan lekeleri çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bulaşık makinesinden kötü kokuyu nasıl çıkaracağınızı zaten biliyorsunuz! Temiz, stressiz bir bulaşık makinesi – çok kolay! Temiz aletlerine, bizim makaleleri okuyun hakkında daha fazla ipucu için buzdolabını temizlemek için nasıl , fırın temizlemek, nasıl ya da ne kadar mikrodalga temizlemek için .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir