Bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları

  • Bulaşık makinesinde neyin yıkanabileceğini nasıl anlayabilirim?
  • Bulaşık Makinesi Sembolleri Ne Anlama Geliyor?
  • Diğer Semboller

Bulaşık Makinesi Sembolleri – Ne Demektir?

Bugün bulaşık makinesi sembollerinin ne anlama geldiğini açıklıyoruz.

Birçok aile için gerekli bir ev aleti haline geldi. İtalyan mutfaklarında giderek daha fazla yer alan ve telaşlı bir günlük hayatın kesin olarak kısaltılmış zamanlarıyla savaşmamıza yardımcı olan bulaşık makinesinden bahsediyoruz. bulaşık makinesi yıkama sembolleri Önemli olan bu değerli yardımcıyı doğru şekilde nasıl kullanacağınızı bilmek, hangi bulaşıkların yerleştirilebileceğini ve bunun yerine klasik elde yıkamayı tercih etmeye devam etmenin daha iyi olduğunu göz önünde bulundurarak. Kendinizi doğru bir şekilde kurmak için bulaşık makinelerinin sembollerini bilmek önemlidir.

Bulaşık makinesinde neyin yıkanabileceğini nasıl anlayabilirim?

Tencere, bardak, çatal bıçak takımı ve kapların bulaşık makinesine yerleştirilip yerleştirilmeyeceğini anlamak o kadar da zor değil. Aslında çoğu zaman bulaşık makinesinde yıkanabilir gibi net bir ifade vardır veya su damlalarının eşlik ettiği bardak veya tabak gibi semboller vardır.

Plastiğe dikkat edin, bazı parçalar bulaşık makinesine girdikten sonra hasar görebilir ve deforme olabilir. Temel olarak, PET bulaşık makinesinde yıkanamazken, gıda ile temas için kullanılan diğer plastikler için yeşil ışık.

Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun bardaklar genellikle kare şeklinde iki bardak, bir tabak ve içinde damla bulunur. Sembolün üzerinde çapraz çubuk varsa, bulaşık makinesinde yıkamaya izin verilmediği anlamına gelir. Bulaşık makinesinde yıkanan kristal bardaklara kesinlikle hayır, çok hassaslar, yıkama sırasında bin parçaya ayrılma riski taşırlar ve tasarımlar değişebileceğinden elle dekore edilenler. Bulaşık makinesine girebilen bölmeli kaplar, içinde söz konusu cihaz ve bazı tabaklar bulunan bir kareye sahiptir. Kalay, bakır, alüminyum ve seramik kaplı tencereler asla bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır.

Bulaşık makinesine asla atılmaması gereken bazı eşyalar vardır. Gümüş ile başlamak, daha sonra leke göstermeye meyilli olduğu için. Ardından ahşap kepçeler ve mutfak eşyaları, çok su emen ve bu nedenle çabuk bozulan nesneler ve el yapımı bardak veya tabaklar.

Ancak unutulmaması gereken bir nokta, bulaşıkları sepete koymadan önce mükemmel bir sonuç elde etmek için en büyük kirleri ortadan kaldırmak, aynı zamanda bulaşık makinesinin iç mekanizmasına zarar vermemek ve böylece bizim cihaz için uzun bir süre.

Bulaşık Makinesi Sembolleri Ne Anlama Geliyor?

Bulaşık makinesindeki semboller, genellikle oldukça benzer olsalar da, üreticiden üreticiye değişiklik gösterir.

Bilinen bulaşık makinesinin ilk sembolleri arasında sıcaklıkla ilgili olanlar bulunur. Bulaşıkları ve bardakları daha iyi korumanıza ve faturanın son faturasından tasarruf etmenize olanak tanıyan 55 derecede eko yıkamadan, az zamanı olanlar için 65 veya 70 derecede hızlı yıkamaya kadar çeşitlilik gösterir, ancak bu seçim açıkça elektrik tüketimi üzerinde ağır bir etkiye sahiptir. . . .

Ayrıca en modern bulaşık makinelerinde bulunan otomatik yıkama, yükü ve kirin cinsini algılayan bir sensör, insan müdahalesine gerek kalmadan hem suyu hem de sıcaklığı dozlayabiliyor ve sembolü duş olan durulama var. ve yıkamayı beklerken kısa sürede küçük bir yükü yenilemeniz gerekiyorsa veya bulaşık makinesinde çok az bulaşık varsa ve çok kirli değilse kullanılabilir.

En önemli semboller arasında, aşağı doğru yönlendirilmiş bir dizi damla içeren bir el duşu ile tanınabilen ön yıkama sembolünü de görüyoruz.

Tuz, bulaşıkları ve bardakları mümkün olan en iyi şekilde yıkayarak bulaşıkların opaklığıyla mücadele etmenize ve kireçten kaynaklanan olası hasarları önlemenize olanak tanır. Bu nedenlerle, bu nedenle, periyodik olarak eklenmelidir. Buzdolabı ve dondurucu buzu nasıl çözdürülür ş Bize hatırlatmak gerekirse, ilgili sembol genellikle bir serpantin iken yanıp sönen bir ışık.

Stilize güneş sembolü ise parlak bardak ve tabaklara sahip olmanızı sağlayan parlatıcı ile ilişkilendirilir.

Kesik kısımlı veya oklu bir saat gecikmeli başlatma fonksiyonunun sembolüdür, 1/2 yazısı ise yarım yükü gösterir.

Diğer Semboller

Piyasada belirli programlara sahip bulaşık makinesi modelleri bulunmaktadır. Göreli sembollerle bazı örnekler görelim.

Kristal bardakların simgesi Özel Misafir, nadiren kullanılan ve bu nedenle sadece toz içeren yemekler için uygundur.

Tencere ve bardak sembolü olan Auto Duo Wash, sepetin iki seviyesinde farklı bir yıkamayı temsil eder, yani üstte bardaklar için hassas, alt kısımda bulunan tencereler için daha enerjiktir.

Parlak kap sembolü Auto Super Wash, iki saate kadar sürebilen çok kirli bulaşıklar için önerilen bir programdır.

Hızlı, R’nin simgesi, kurutma içermeyen ve 30 dakikadan az süren hızlı yıkama döngüsü.

Bulaşık makinesi tabletinin simgesi olan Flexi Tabs, çok işlevli deterjan kullanımına olanak sağlayan ve halihazırda mevcut olan tuz ve parlatıcı tüketiminin önüne geçen ev aletlerinde yer almaktadır.

Hyclean, bulaşıkların ve son sıcak durulamanın sıcaklığını daha fazla bakteri azaltımı ve dolayısıyla daha fazla hijyen için 70 dereceye kadar yükselten bir bulutun sembolü. profilo bulaşık makinesi sembolleri ve anlamları

Daha önce de belirtildiği gibi, bulaşık makinesi sembolleri modelden modele değişebilir ve bu nedenle anlamı hakkında şüpheleriniz varsa kılavuza bakmanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir