Paz. Eki 17th, 2021

Beko çamaşır makinesi modellerinin bazılarında bazı blokaj sorunları oluyor (açınca bir anahtar çıkıyor ve kapıyı açmıyor), basit bir şekilde nasıl çözebileceğimize bir bakalım, bu sorunların çoğu. beko çamaşır makinesi kapak kilidi

Beko Çamaşır Makinesi Kilidini Açın

Beko çamaşır makinesinin kilidini açmak için iki seçenek vardır:

  1. Çamaşır makinesindeki Reset tuşuna 5 saniye basılı tutun (başlat ve beklet tuşu ile aynıdır) ve çalışıp çalışmadığını test etmek için başka bir program seçin.
  2. Güç kablosunu birkaç dakikalığına çıkarın, yeniden takın, programı değiştirin ve yeniden deneyin. Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, kapatma sisteminde bir sorun veya arızalı bir devre olabilir ve bu durumdabir teknisyenden yardım almak için Beko Çamaşır Makinesi Teknik Servisi’ni aramanız gerekir.

BEKO çamaşır makinesinde kapı nasıl açılır?

Başlamak için makinenin fişini prizden çekin ve suyu çamaşır makinenizin tahliye filtresinden (sağda veya solda altta bulunur) boşaltın. Bundan sonra, makineyi güç kaynağına açın ve kapak kilidi açılmazsa, kilidin çekildiği 2 düğmeye aynı anda basmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, UBL (kapak kilitleme cihazı) arızalıdır ve BEKO makinenizin kapağının kilidini açmak için makineyi sökmeniz gerekir.

Makine, kilidini aç! Veya çamaşır makinesi açılmıyorsa ne yapmalı?

Gösterge size çamaşırların yıkandığını ve çamaşır makinesinin kapağının açılmadığını mı bildirdi? Ve “Sim-sim, aç” isteklerini dikkate almıyor mu? Umutsuzluğa kapılmayın ve en önemlisi, makineye aşırı fiziksel güç uygulamaya çalışmayın! İpuçlarımızı kullansan iyi olur!

Öncelikle iş bitiminde çamaşır makinesinde su kalıp kalmadığını kontrol edin. Depoda su varsa, su basmasını önlemek için kapağın kilidi açılmayacaktır. Ve orada? O zaman sorununuz, büyük olasılıkla, makinenin suyu tahliye etmemesi gerçeğinde yatmaktadır: Bu konuyu ” Islak İş ” makalesinde ayrıntılı olarak tartıştık .

  • Tamburda su yoksa, yıkama tam bir döngüden geçti, ancak kapı açılmadı, biraz bekleyin : Modern daktilolarda, bittikten sonra 3-5 dakika içinde kontrol paneline kilit açma komutu gönderilebilir. işin. Bu nedenle, öncelikle biraz bekleyin ve ardından kapıyı tekrar açmayı deneyin.
  • Hala kilitli kalırsa , çamaşır makinesinin 20-30 dakika elektrik bağlantısını kesmeniz ( fişini çektiğinizden emin olun!), Ardından makineyi açıp tekrar açmayı denemeniz önerilir . Bu önlem, bazen kontrol panosunda arızalar olması ve kapağın kilidini açma sinyalinin UBL’ye (Sunroof Interlock Device) ulaşmamasından kaynaklanmaktadır.
  • Aniden beklemenin bir yolu yoksa, bu tür arızalar durumunda alternatif bir seçenek vardır – yıkama programını yeniden başlatmak . Makine kapağın kapalı olup olmadığını kontrol edecek: önce kilidi açacak, sonra tekrar kilitleyecek ve ardından yıkama devrini başlatacaktır. Kapının tekrar kilitleneceği anı beklemeden – programı durdurun (makinenin kapının kilidini açtığı gerçeğini anlamak kolaydır – karakteristik bir tıklama duyacaksınız).

Tavsiyemiz yardımcı olmadı ve çamaşırları “serbest bırakma” girişimleriniz başarısız oldu mu? O zaman, büyük olasılıkla, araba arızalı.

Çamaşır makinesinin kapağının açılmamasının en olası nedenleri

Bir dizi arıza ve yazılım arızası, UBL’nin arızalanmasına neden olabilir. Bu tür arızalar, özel ekipman kullanılarak profesyonel onarım gerektirir.

Arıza belirtileriOlası sorunTamir Ücreti * **
Ambar kapısındaki kol şüpheli bir şekilde serbestçe hareket ederken makine açılmıyorAmbar kapısının kolu kırıldı . Ne yazık ki, küçük parçalar ve bağlantı parçaları oldukça çabuk aşınır. Özellikle onlara çok fazla fiziksel güç uygulandıysa.

Kolu değiştirmek gerekiyor.
700 s.
Ambar kapağındaki tutamak çalışıyor, ancak çamaşır makinesi hala açılmıyorSunroof kilitleme cihazı arızalı. Bu durumda, “fiziksel olarak” kapıyı serbest bırakmaz.

Kapağı zorla açmak ( bağımsız olarak veya bir sihirbaz yardımıyla) ve UBL’yi değiştirmek gerekir.
800 s.
UBL’ye kapının kilidini açma ihtiyacı hakkında bir sinyal gönderen akıllı modül başarısız oldu .

Kontrol panosunu yeniden yazmanız (elektronik kontrollü makinelerde) veya programlayıcıyı sıfırlamanız (elektromekanik kontrollü makinelerde) gerekecektir. En zor durumlarda, kontrol ünitesinin değiştirilmesi gerekecektir.
800 s.

* Lütfen dikkat: fiyatlar yedek parça maliyeti hariç belirtilmiştir. Hem ustanın işi hem de sarf malzemeleri dikkate alınarak nihai fiyat, çamaşır makinesinin arıza tespiti ve arıza tespitinin ardından uzman tarafından açıklanacaktır.

** “RemBytTech” atölyesi, teşhis için ek bir ücret talep etmez, ancak onarımın reddedilmesi durumunda, ustaya ayrılmak için 400 ruble ödemek gerekir. çamaşır makinesi kapağı açılmıyor beko

Görüldüğü gibi çamaşır makinesinin yıkandıktan sonra çamaşırları vermek istememesinin nedeni hem fiziksel bir arıza hem de elektronik bir arıza olabilir. Bunu anlamak kesinlikle sadece bir profesyonel için mümkündür. Bu nedenle, çamaşır makineniz kapağı açmazsa, hemen bir onarım uzmanını aramak en iyisidir, teşhis edecek, makinenizin bu davranışının kesin nedenini belirleyecek ve sizin rızanızla doğrudan yerinde onarım çalışması yapacaktır. .

“RemBytTech” ustaları mümkün olan en kısa sürede ayrılırlar, ancak zaman daralıyorsa ve çamaşırları tamburdan acilen çıkarmanız gerekiyorsa, tavsiyemizi kullanın.

Çamaşır makinesinin kapısı manuel olarak nasıl açılır?

Çamaşır makineniz için en doğru kilit açma şeması talimatlardadır. Ancak değerli belge raflarda bir yerde kaybolursa, standart şemayı kullanmayı deneyin:

  • Öncelikle, henüz yapmadıysanız , çamaşır makinesinin kablosunu ağdan çıkarın .
  • İkinci olarak, ön paneldeki küçük kapağı (tahliye filtresi) açın ve ünitenizde acil durum kapak kablosu olup olmadığını kontrol edin . Genellikle turuncu renklidir. Bir kablo varsa, dikkatlice çekilmeli ve ambar kapısının kilidi açılmalıdır.
  • Kablo belirtilen yerde değilse, kapağı zorla açmak için üst paneli çıkarmanız gerekir , ardından makineyi geriye doğru eğin, böylece tambur da ağırlığının altında ön duvardan biraz uzağa hareket eder ve manevra yapabilmeniz için yer açar. Ardından, kilide ulaşmanız , mandalı dokunarak bulmanız ve yana çekmeniz gerekir .

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir