Çamaşır makinesi kapak açılmıyor

Çamaşır makinesi kapağı açılmıyor

Bu, özellikle çamaşır makinesi kapıları yıkama başlamadan önce nadiren kilitlendiğinden, en sinir bozucu arızalardan biridir. Hayır, genellikle çamaşır yıkamayı bitirene kadar beklerler ve sonra kapalı kalmaya karar verirler. Bu can sıkıcı olabilir, bu nedenle sorunu kendi başınıza çözmek için birkaç neden ve basit bir kılavuz vardır.

Sebepler

 1. Kötü bir basınç anahtarı veya basınç sisteminde, kapı kilidini çalıştıran havayı hapsedebilecek bir sorun varsa, tüm su dışarı pompalanmış olsa bile kapı kilitlenebilir.
 2. Bazı yıkayıcılarda basınç anahtarı sıfırlanmazsa kapı mandalını kilitli tutar. Çamaşır makinesini ana şalterden kapatmak, kapı kilidinin soğumasını ve birkaç dakika sonra açılmasını sağlamalıdır.
 3. Döngünün sonunda dahili kilitlerin açılması biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun. En yaygın neden, makinede kalan sudur. Sıkma / boşaltma döngüsünde çalıştırın. Bu işe yaramazsa, tahliye hortumu tamburun altına (bir kova veya tepsi içinde) yerleştirilerek yıkayıcı boşaltılabilir.
 4. İç kapı kilidi basitçe kilitlendi. bir tamirci çağırın
 5. Kapı mandalı, tutamağı veya kapı kapama mekanizmasının herhangi bir parçası kırıktır ve kapıyı açmayacaktır.

Sıkışmış bir kapı nasıl açılır

Zorlamayın!

Çamaşır makinenizi tamir etmesi için bir tamirci çağırın ve mümkün olduğunca çabuk olmasını umarak sıkışan giysileri kurtarmanıza yardımcı olun. Ardından tekrar mükemmel sonuçlar için Ariel deterjanla tekrar yıkayın.

Çamaşır makinesi kapağı beklendiği gibi açılmaz veya kapanmazsa nasıl açılır veya kapatılır

Çamaşır makinesi kapağıyla ilgili sorunlar nasıl çözülür?

Kapıyla ilgili sorunları kontrol etmek için bu adımları izleyin.

Çocuk kilidi etkinleştirilir.

Eğer kapı çamaşır makinesi açılmıyor, bunun nedeni çocuk kilidi devrede olduğu için devre dışı bırakılması olabilir. Çocuk kilidinin nasıl etkinleştirileceği veya devre dışı bırakılacağı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Giysiler kapı ile kapak arasına sıkıştı.

Kapının doğru açılması veya kapanması ile ilgili bir sorun, giysilerden, arçelik,bosch ,vestel ,siemens ,çamaşır makinesi kapak açılmıyor özellikle çorap gibi daha küçük eşyalardan, kapı ile yıkayıcı kapağı arasına sıkışmasından kaynaklanabilir. Bir programı başlatmadan önce kapak ile kapak arasına herhangi bir giysinin sıkışmadığını kontrol edin.

Çamaşır makinesi tamburu çok dolu.

Aşırı yüklü bir tambur, kapağın düzgün kapanmamasına neden olabilir, bu nedenle bir programı başlatmadan önce çamaşır makinesinden bazı giysilerin çıkarılması gerekebilir.

Kapıyı kapatma hatası var.

Yukarıdaki kontroller yapıldıysa ve bunların hiçbiri kapının açılmama veya kapanmama nedeni değilse, kapı kilidinin kapı mandalını algılamadığını ve dolayısıyla herhangi bir programın başlatılamayacağını gösterebilir.

Bu tür bir arızanın Siemens Yetkili Servisi’nden uzman bir teknisyen tarafından onarılması gerekecektir.

Bir çamaşır makinesi tıkalıysa 4 şekilde nasıl açılır

Teorik bilgileri okuduktan sonra çamaşır makinesinin kilidini kendiniz açabilirsiniz.Yıkamadan sonra makine kapağının açılmaması ile ne sıklıkta uğraşmak zorundayım? bu durumda ne yapılır? Öğretmenle iletişime geçmeye değer mi? Yapının kilidini açmak için birkaç seçenek vardır, ancak vandal eylemlerin gerçekleştirilmesi gerekli değildir ve yalnızca doğruluğun değil, aynı zamanda üreticinin kullanım talimatlarında belirtilen tavsiyelerinin de gözlemlenmesi arzu edilir.

Yollar: kapalı bir çamaşır makinesi nasıl açılır

Çamaşır makinesi kilitliyse, bunun nedeni çok basit olabileceğinden, ilk etapta paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Çamaşır makinesini kendiniz ve ürüne zarar vermeden açmaya çalışmanız tavsiye edilir.

Yıkama işleminin sonunda ve içeride su olmadığında kapak kapalı kalırsa, biraz beklemeniz önerilir.

Çoğu zaman, çamaşır makinesinin kilidini açmak için birkaç düğmenin bir kombinasyonuna basmanız gerekir.

Açılması 20 dakika kadar süren cihazlar var ve bazen kilit açma sürecini uzatan bir eksiklik oluyor. Elektrik kapatıldıktan sonra styalka açılmazsa, bağlandığında önce yıkama döngüsünün yeniden başlatılması gerekir. Başka bir deyişle, kıyafetleri tekrar giyebilir veya manuel olarak açabilirsiniz. Bunun için belirli bir miktar içeride kalabilirken, özel bir filtre vasıtasıyla su tahliyesi yapılması gerekir. Yanında bir kase ve bir bez olması arzu edilir. Depoda su seviye sensörü olduğu anda, boşaltırken kapı otomatik olarak açılmalıdır.

Kapağın açılmamasının nedenini belirlemek mümkün değilse, birkaç evrensel eylem uygulanabilir:

 • Ekipman gücü kapalı;
 • Yaklaşık bir saat beklemeliyiz;
 • Stiralka yemeğe dahildir;
 • Deneme tekrarlanır.

Bu sıfırlama genellikle tamburun içine girmeye yardımcı olur. Hem yeni cihazlarda hem de elle yapılan programlamada veya programın başarısız olduğu eskilerde olabilen yıkamada drenaj suyunun olmaması nedeniyle kapının kaması gerçekleşmez. İlkinde, sadece talimatlarda programlama yapmak için, ikincisi ise su seviyesi sensörünü teşhis etmek için bir uzman görmek.

Cihazdaki önemsiz bir arıza nedeniyle döngü tamamlandıktan sonra kapı kilitlenebilir. Döngüyü tekrar çalıştırarak makinenin kilidini açabilirsiniz. Yıkamaya başlamadan önce, ekipmanın kapağı açıp kapatmayacağı otomatik olarak kontrol edilir ve bu nedenle yıkamadan önce birkaç dakika boyunca kilidi açılır ve bu süre zarfında açabilirsiniz.

Talimatlar: çamaşır makinesi kapağı açılmazsa ne yapmalı

Satışta, içinden bir acil durum kapısının açıldığı bir acil durum kablosu içeren model geliyor. Yine de araca binemiyorsanız, kapı açılmadığı ve yukarıdaki yöntemler denendiği için manuel olarak açmayı deneyebilirsiniz.

Kapalı bir kapıyı açmadan önce uzmanların tavsiyelerini incelemeye değer.

En önemlisi:

 • Kesinlik
 • keskinlik;
 • Eylemlerin sırası.

Kablo, tahliye filtresinin yanındaki ön panele yerleştirilmiştir. Parçayı harekete geçirmek için kabloyu çekmeniz yeterlidir. Tel eksikse, elemanı sökmek için bir tornavida kullanarak üst panel çıkarılır. Panel çıkarılır çıkarılmaz, makine tamburu konumundan çıkarmak için geriye doğru eğilir, ardından kilidin çıkarılması karşılığında mandalları yana hareket ettirmek gerekir.

Çamaşır makinesi yıkamadan sonra kapıyı açmıyorsa master ile iletişime geçmeli miyim?

Tambur kapısı yapışırsa ne olur ve neden olur? Öğretmenle ne zaman iletişime geçmeliyim? Cihazın modeli ne olursa olsun, özel bir aramanın gerekli olduğu zamanlar olduğunu belirtmekte fayda var.

Deneyimli bir öğretmenin deneyimli bir öğretmen olmadan yapamayacağı bazı noktalar vardır.

 1. Kapak açılmazsa ve tüm seçenekler zaten manuel olarak açılmaya çalışıldıysa.
 2. Yıkamadan sonra tahliye filtresinde bir tıkanıklık nedeniyle veya pompa çalışmıyorsa su tahliye olmuyorsa.
 3. Kontrol modülü arızalı olabilir. Böyle bir arızanın ortadan kaldırılması ancak sensörler ve özel araçlar varsa hakim olabilir.

Bir çamaşır makinesinin kapısını açmak için bilinen tüm yolları denediyseniz, ancak açılmadıysa, o zaman bir usta çağırmalısınız.

Bazen, tüm açma mekanizmasına zarar vermemek için deneyimli uzmanı ortadan kaldırmak için arzu edilen kırık bir asma kilit ile kapı açma yoktur. Ambarın kilitlenmesinden sorumlu modül sürdürülemez hale geldiğinde bir destek uzmanına ihtiyaç duyulacaktır. Stylalka kırık bir tutamak nedeniyle açılmazsa, özellikle model yeniyse ve modern teknolojiler kullanılarak yapılmışsa, bu parçayı evde değiştirmek her zaman mümkün değildir.

Kulp kırılırsa farklı şirketlerden çamaşır makinesi nasıl açılır

Ya tutamak kırılırsa ve stylalk kapı açılmazsa? Hiç de değil, hemen üzülmeye gerek yok, çünkü istatistiklere göre her üçüncü kullanıcı otomatik makinelerden böyle bir sorunla karşı karşıya. Sorunu ortadan kaldırmak mümkün ve zor değil.

Sorunun, aşağıdakiler gibi ünlü markaların ekipmanlarında bile ortaya çıkabileceğini belirtmekte fayda var:

 • Şeker;
 • Samsung;
 • Bosch.

Sapta bir arıza varsa ve kapak açılmıyorsa, zorunlu hareket etmek gerekir ve ustanın yapması arzu edilir. Kapağı açmanın birkaç yolu vardır. Bazı makine modellerinde üst panelde özel düğmeler bulunan acil kapı açma özelliğini kullanabilirsiniz. Genel bir kural olarak, tahliye filtresinin yanına gizlenirler ve çekilmesi gereken bir kablo veya kol gibi görünürler ve kapı açılır.

Kabloya veya kola erişmek için panelin altını çıkarmanız yeterlidir.

Kapalı bir çamaşır makinesinin nasıl açılacağını öğrenmek için üreticinin yardım hattını arayabilirsiniz.

Kablo yokluğunda kapıyı manuel olarak açabilirsiniz, bunun için dolaba erişmeniz gerekir. Bilgisayarın üst kapağı çıkarılır ve kilitleme mekanizması elle çekilmelidir. Açmanın kolay olmadığını ve engelleyicinin çalışması için çok fazla güç gerektirdiğini belirtmekte fayda var. Kapıyı bir aletle açabilirsiniz. Sap kırılmışsa ve yaya bağlı sadece küçük bir parça varsa, açmak için pense kullanabilirsiniz.

Tam olarak kilidin bulunduğu tarafta, kapı yuvası ile ürün gövdesi arasında uzanan bir ip ile kapıyı açmanın daha kolay bir yolu vardır. Ardından ipin iki ucunu çekip kapıyı açmanız yeterli. Samsung veya başka bir teknik olsun, çamaşır makinesinin kapısının tıkanmasını önleyebilecek bir dizi eylem vardır. Üreticinin tavsiyesine uymanız tavsiye edilir ve ardından tüm problemler ortadan kalkar. Kapıyı açmak ve kapatmak için çok ani hareketler olmaması için mümkün olduğunca dikkatli olmalısınız. Otomatik açılma yoksa kilidi çekmek veya çekmek kesinlikle uygun değildir. Bu, makinenin durmasına neden olabilir.

Ameliyattan önce, cihazın kullanım mekanizmasına aşina olmanız gerekir. Örneğin her model, ürünün sıkışmaması ve bloke olmaması için uyulması gereken belirli bir sıraya sahiptir. İşletim teknolojisinin ihlali, kontrol modülünde arızaya neden olabilir ve kilidi bloke edebilir. Gerekirse sihirbazı aramanız ve sorunu çözmeye çalışmamanız gerekir, eğer beceri yoksa araç yok.

Whirlpool Kapısının Kilidi Nasıl Açılır

Whirlpool Duet çamaşır makinesi otomatik olarak, yıkama döngüsü sırasında kapı açma karşı bir önlem olarak kapıyı kilitler.

Bu özellik, sabun ve suyla doldurulduğunda kapının açılmasına izin vermediği için kullanışlıdır , bu da zeminde büyük bir karışıklığa neden olabilir.

Ancak, bazı nedenlerden dolayı Whirlpool Duet çamaşır makinenizi açmanız gerekebilir ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor veya bilmiyorsunuz. Pekala, merak etmeyin, aşağıda size çamaşır makinenizi açmanızı sağlayacak birkaç seçenek sunacağım .

Kapının kilidi nasıl açılır?

 • Yıkayıcının boşalmasını bekleyin. Kapının açılması için su seviyesi yeterince düşük olduğunda kapı otomatik olarak açılır.
 • “Giysi Ekle” ışığı yanmıyorsa “Duraklat / İptal” düğmesine iki kez dokunun . Bu, devam eden döngüyü iptal edecek ve kapının kilidini açacaktır.
 • Yıkama döngüsünün bir parçası olarak “kurutma fanı” seçeneğine basıp basmadığınızı kontrol edin . Eğer öyleyse, güç düğmesine basın. Bu, kurutma fanını iptal eder ve yıkayıcının kilidini açar.
 • Kapının kilidini açmak için başka bir seçenek de kontrol panelindeki boşaltma ve döndürme düğmesine basmaktır. Bu, makinenin bloke kalmasına neden olabilecek fazla suyu tahliye eder. Boşaltma ve sıkma döngüsü tamamlandıktan sonra kapının kilidi açılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir