Çamaşır makinesi kokusu nasıl giderilir kadinlar kulübü

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN KÖTÜ KOKUSUNU GİDERMENİN PÜF NOKTALARI

Çamaşır makinesi haline gelmiştir bir cihaz olan  evlerimizde ve bu bize olmasını sağlar temiz giysiler kısa bir süre içinde. Ancak çamaşır makinemiz bir süredir çalışıyorsa kötü koku almaya başlamış olabilir .

Çamaşır makinenizin kötü kokmaya başladığını fark ettiyseniz , bunu düzeltmek için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. 

ÇAMAŞIR MAKİNEM NEDEN KÖTÜ KOKUYOR?

çamaşır makinesi kokusu bad başlar nispeten sık bir şey biz çok fazla endişe edilmemelidir vardır. Bu kötü koku genellikle çamaşır makinesinin uzun bir kullanım süresinden sonra başlar . Normalde, hoş olmayan koku , cihazda bakteri veya diğer mikroorganizmaların birikmesinden kaynaklanır . Çamaşır makinesinde genellikle yıkamadan sonra nem olduğu ve bu nemin bu tür bakterilerin ortaya çıkmasına neden olduğu dikkate alınmalıdır . Bazen çamaşır makinemizin bakımına ve temizliğine dikkat etmezsek küf de oluşabilir.cihazda hoş olmayan bir koku oluşmasına neden olur. Çamaşırlarımızı çamaşır makinesinde yıkarken çamaşırlarımızın en iyi sonuçla çıkmasını isteriz ve çamaşır makinemiz kötü kokuyorsa çamaşırların da bu kokuyu alması olasıdır. Bu nedenle, aşağıda çamaşır makinelerimizden gelen kötü kokuları gidermek için bir dizi öneri vereceğiz . 

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN KÖTÜ KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Çamaşır makinesinin kötü kokusunun genellikle bakteri veya mikroorganizmaların cihazda birikmesinden kaynaklandığını ve hatta küf oluşturabileceğini bilerek , bu kirden kurtulmak için yapmamız gereken çamaşır makinesini çok iyi temizlemektir . 

GÖRÜNÜR KİRLERİ DİKKATLİCE TEMİZLEYİN

Öncelikle cihazı iyice kontrol edeceğiz ve çamaşır makinesinde bulduğumuz görünen kirleri dikkatlice temizleyeceğiz . Cihazın kir birikmeye meyilli birkaç alanı vardır. Öncelikle deterjan çekmecesi , yıkandıktan sonra ürün artıklarının kalabileceği bir yerdir . Bu bölme periyodik olarak temizlenmezse, içinde mikroorganizmaların ortaya çıkması muhtemeldir . Öte yandan, tamburun tabanı ve duvarları da zamanla kötü kokuların ortaya çıkmasına neden olabilecek kir kalıntıları biriktirme eğilimindedir . Ek olarak, en eğilimli alanlardan birinem ve dolayısıyla bakteri birikimi , tamburun girişindeki kauçuk veya kauçuk içindedir . Son olarak aşağıda çamaşır makinesi filtresinin nasıl temizleneceğini göreceğiz ama aynı zamanda genellikle kirin biriktiği bir alandır. 

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN GENEL TEMİZLİĞİNİ YAPIN

 Çamaşır makinemizin kötü koktuğunu tespit edersek , cihazı iyice temizlememiz önemlidir . Her parçanın nasıl temizleneceğini görelim. 

TAMBUR TEMİZLEME

Çoğu güncel çamaşır makinesi modelinin kendi kendine yıkama programı vardır , bu nedenle bu tip bir çamaşır makinemiz varsa, tambur temizliğini gerçekleştirmek için zaman zaman bu modu programlamak yeterli olacaktır. Cihazımızda bu mod yoksa, çamaşır makinesini temizlemek için bir litre beyaz sirke veya çamaşır suyu ekleyebilir ve kötü kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırmak için yüksek sıcaklık programı ayarlayabiliriz . Temizlik için kabartma tozu da kullanabilirsiniz, ancak çamaşır suyu cihazdan kokuya neden olan bakterileri öldürmede daha güçlüdür. 

FİLTRE TEMİZLİĞİ

Çamaşır makinesinin filtresini temizlemek, bu bileşene ayrılmış kapağı açmak, filtreyi çıkarmak ve biriken kiri temizlemek kadar basittir. Bunu yapmak için ıslak mendil kullanabilir veya basitçe sallayabiliriz. Bu videoda bir Evvo çamaşır makinesinin filtresinin nasıl temizleneceğini görebilirsiniz

KAPI LASTİĞİNİN TEMİZLENMESİ

En önemli şey kapı lastiğinde biriken nemi uzaklaştırmaktır .  Bu nem zaten bu bölgede küf oluşumuna neden olmuşsa, her türlü mikroorganizmayı öldürmek için en iyi çözüm çamaşır suyu ile temizlemektir. 

SABUN KUTUSUNUN TEMİZLENMESİ

Birçok çamaşır makinesinde bu bölme çıkarılabilir, bu da yıkamayı kolaylaştırır, ancak değilse , mevcut tüm bakterileri öldürmek için sadece çamaşır suyu uygulayacağız ve temiz bir ovma pedi veya başka bir temizleme cihazı ile iyice ovalayacağız . 

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE KÖTÜ KOKU OLUŞUMU NASIL ÖNLENİR?

Çamaşır makinesindeki kötü kokuyu veya kokuyu nasıl gidereceğimizi zaten gördük, ancak önlem almak tedavi etmekten daha iyidir, aşağıda çamaşır makinemizin kötü kokmasını önlemeye yardımcı olan ana anahtarları gözden geçiriyoruz: 

YIKADIKTAN SONRA ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN KAPAĞINI AÇIK BIRAKIN

Çamaşırları yıkadıktan sonra cihazda nem izleri kalır . Giysileri çıkardıktan hemen sonra kapıyı kapatırsak, bu su kuruyamayacak ve bu da nem birikmesine neden olacaktır. Çamaşır makinesinin nemi, kötü kokuya neden olan bakteri ve küf oluşumunu kolaylaştırır, bu nedenle görünümünü önlemek istiyorsak, her yıkamadan sonra cihazın kapağını açık bırakmaya çalışırız. 

KALİTELİ DETERJAN VE YUMUŞATICI KULLANIN

Deterjanlar kalıntıları ve diğer düşük kaliteli çamaşır ürünleri olasılığı daha yüksek olan bir kötü koku görünümünü tercih cihazda. Bu nedenle, bunun olmaması için kaliteli ürünler almaya çalışacağız. Ancak, çamaşırlarınızı yıkamak için daha doğal bir şey kullanmayı tercih ederseniz, kendi deterjanınızı da yapabilirsiniz, burada çamaşır makinesi için ev yapımı sıvı sabun tarifleri yazımızı okuyabilirsiniz .

 ARA SIRA SICAK YIKAMA

Giysilerimizi soğuk yıkamak, enerji tasarrufu sağlamanın ve giysilerimizin solmasını önlemenin iyi bir yoludur . Ancak soğuk su, çamaşır makinemizde bakterileri öldürmez, bu nedenle zaman zaman yüksek derecelerde sıcak su ile yıkama yapmak uygun olacaktır. 

AŞIRI MİKTARDA GİYSİ TANITMAKTAN KAÇININ

Her yıkayıcının farklı bir tambur kapasitesi vardır . Çamaşırları giydirirsek ve çamaşır makinesinin yük kapasitesini aşarsak , tambur optimum şekilde dönemez ve çamaşırlar olması gerektiği gibi yıkanamaz , çamaşır makinesinde kir izleri bırakır , bu da çamaşır makinesinin lehine olacaktır. kötü bir kokunun görünümü. 

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİ İYİ TEMİZLEYİN

Cihazda kötü kokuların oluşmasını önlemek için son ve en önemli ipucu , çamaşır makinesini düzenli olarak temizlemektir. Bu sayede yıkama sonrası biriken nemi ve olası bakteri veya mikroorganizmaları ortadan kaldırmış olacağız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir