Sal. Eki 26th, 2021

Katlanır masa

Bricomanía’nın bu Kendin Yap görevinde size mutfak veya oturma odası için katlanır bir masanın nasıl monte edileceğini ve yapılacağını öğretiyoruz.

İÇİNDEKİLER DİZİNİ

 • Aletler
 • Malzemeler
 • Katlanır bir masa oluşturmak için adım adım

Size katlanır bir masa oluşturmanızı öneriyoruz , çünkü evimizi dekore ederken alan eksikliği genellikle bir sınırlama haline gelir. Ve bazı evlerin metrekarelerinden en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir seçenek, bir sonraki yapacağımız masa gibi katlanır mobilyaların kullanılmasıdır.

Mutfak ile oturma odası arasındaki geçiş alanına yerleştireceğimiz pratik, sert ve dayanıklı katlanır masa yapacağız. Yemek veya çalışma masası olarak kullanabiliriz ve kullanmadığımız zaman duvara dayayarak kaldırabiliriz. Özellikle küçük apartman dairelerinde yaşayan bizler için çok faydalı olabilecek basit bir marangozluk işi.

Aletler

 • anahtar deliği testeresi
 • Ahşap kesme bıçağı
 • Yörüngeli zımpara
 • Freze makinesi
 • Yarım yuvarlak çilek
 • Kanal açma kesici
 • Elektrikli matkap
 • Matkap ayağı
 • Ø 10 mm ahşap matkap ucu
 • Ø 25 mm matkap ucu
 • Ø 15 mm beton matkap ucu
 • Palet
 • aplikatör tabancası

Malzemeler

 • 3 cm kalınlığında çam çıtalı tahta
 • Ø 30 mm alüminyum boru
 • Ø 30 mm kauçuk tıpalar
 • 2 menteşe
 • 2 pusula menteşesi
 • çile
 • 3.5 X 25mm Gecikme Vidaları
 • Montaj yapıştırıcısı
 • Kimyasal tıkaç
 • Sızdırmazlık verniği
 • iç mekan verniği

Katlanır bir masa oluşturmak için adım adım

Adım 1 Hem masa hem de duvara yapıştıracağımız destek olmak üzere yapmamız
gereken tüm parçaları tahtaya işaretliyoruz : bir tezgah, kalın parçalar, ayak ve çerçeveyi oluşturacak iki parça. destek. Kural olarak düz bir tahta şerit kullanacağız.

Adım 2
Dekupaj testeresi ve ahşap için özel bir bıçakla , çizilen çizgileri dikkatlice takip ederek parçaları kesiyoruz . Bu çok yönlü ve kullanımı kolay alet, sonsuz sayıda malzemeyi hızlı ve büyük bir hassasiyetle keser; sadece doğru sayfayı koymanız gerekiyor. Duvara monte mutfak masası

Adım 3
İhtiyacımız olan tüm parçaları kestikten sonra kalınlıkları tezgahın alt kısmına yerleştirmeye başlıyoruz . Bu parçaları sabitlemek için, bu tür işler için ideal olan, harika bir başlangıç ​​tutuşuna sahip bir montaj yapıştırıcısı kullanacağız . Bu ürün, birleştirilecek yüzeylerden biri gözenekli olduğu sürece sonsuz sayıda malzemeyi yapıştırır.

Adım 4
Yapıştırıcıyı uyguladıktan sonra , tahta parçaları tezgahın kenarıyla aynı hizada olacak şekilde yerine yerleştiriyoruz. To birliği pekiştirmek , bazı çavuşu yerleştirecektir. Yapıştırıcı işini yaptığında onları kaldırıyoruz.

Adım 5 Masanın desteğini de
hazırlıyoruz . Yapıştırıcı verip iki parçayı birleştiriyoruz . Montajı ürün sertleşene kadar bazı kelepçelerle tutuyoruz.

Adım 6
Bacağın alt kenarına , uçlarında kauçuk tapalar bulunan bir alüminyum tüp yerleştireceğiz . Sığdırmak için, bir oluk kesici ile yönlendirici kullanarak tahta parçasında bir kanal yapacağız . Frezimiz ihtiyacımız olandan daha küçük çapta olduğundan, istenilen oluğu elde etmek için birkaç geçiş yapacağız. Bu alet birçok devirde çalışır, bu nedenle parçanın masaya güvenli bir şekilde bağlanması önemlidir.

Adım 7
Şimdi tezgahın ön tarafını yuvarlayacağız . Bunu yapmak için, bir boya şişesi ve kurşun kalem veya bir pusula yardımıyla iki ön açıda bir yay çiziyoruz.

Adım 8
Daha sonra, ahşap kesmeye uygun bir bıçak takılı dekupaj testeresi ile kesimler yapıyoruz .

Adım 9
Menteşeleri tezgahın kenarına desteğe karşı gelecek şekilde sunduktan sonra , konumlarını işaretliyoruz ve kutuları yerleştirmek için yapıyoruz . Bu görevi yapmak için yönlendiriciyi ve yönlendirici bitini kullanacağız. Ancak kutuları tahta bir keski ve tokmakla da boşaltabilirsiniz.

Adım 10
Aynı şekilde , destekteki menteşeler için girintiler yapıyoruz . Rahat çalışabilmesi için parçayı bazı kıskaçlarla masaya bağlayacağız.

Adım 11
Kanal açma kesicisini başka bir yarım yuvarlak kesici ile değiştiriyoruz ve hem tezgahın hem de desteğin kenarlarını frezeliyoruz. Elektrikli süpürgeyi daha temiz çalışması için alete bağlayacağız .Adım 12
Yapacağımız bir sonraki şey , braketteki bazı kör delikleri sabitlemek olacaktır . Bu görevi gerçekleştirmek için kule, matkap ve matkap ucu kullanacağız, bu durumda 25 mm.

13. Adım
biz sadece delinmiş olması bu deliklerin içinde, biz deliklerden bazı yapacak bir donatılmış matkapla 10 mm ahşap bit .

Adım 14 En zor bölgelere sorunsuz bir şekilde erişmemizi sağlayacak delta şeklindeki bir zımpara
ile tüm parçaları iyice inceliyoruz. Biz kullanacağız ince taneli bir levha zımpara kağıdı mükemmel bir yüzey elde edeceği şekilde,. Duvara monte Katlanır yuvarlak masa

Adım 15
Tüm çapakları temizleyip yüzeyi tamamen pürüzsüz bıraktıktan sonra, zımparalama sırasında oluşan tozu nemli bir bez veya kağıt ile alıyoruz. Vernik, boya veya emaye uygulamadan önce ahşabın temiz ve kuru olması çok önemlidir.

Adım 16
Ahşabın gözeneklerini kapatmak için , her zaman damar yönünü izleyerek bir paletina bir yüzey ver . Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalıyoruz.

Adım 17
Ürün kuruduğunda, iç mekanlar için özel bir vernik uygulayacağız , bu durumda renksiz, ahşabın görünümünü olduğu gibi korurken damarı biraz daha güçlendirir. Lateks eldiven giymeniz tavsiye edilir.

Adım 18
Vernik kururken, masayı duvara yerleştireceğimiz konuma karar veriyoruz ve sabitleme noktalarını işaretliyoruz. Daha sonra metal detektörü alanın çevresinden geçirerek delme sırasında zarar verebileceğimiz kablo veya boru olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Adım 19
Elektrikli süpürgeyi alete tutturuyoruz ve duvardaki delikleri matkapla ve beton için bir matkap ucuyla deliyoruz, bizim durumumuzda 15 mm. Uç kaymasın diye yavaş yavaş delmeye başlayacağız ve sonra hızlanacağız.

Adım 20
Kimyasal bloğu uygulamadan önce deliklerin içinde olabilecek tüm tozları elektrikli süpürge yardımı ile temizliyoruz.

Adım 21
Duvarımız tuğladan yapıldığı için , kitte bulunan bazı hücreleri veya ağları deliklere yerleştirmemiz gerekecek . Duvar beton veya başka bir katı malzemeden yapılmışsa bu parçaların yerleştirilmesine gerek kalmayacaktır.

Adım 22
Artık delikleri , içi boş ve katı her tür inşaat malzemesi üzerinde gerçekten optimum sonuçlarla yüksek dirençli sabitlemeler yapmamızı sağlayan çok yönlü bir ürün olan kimyasal bir tapa ile doldurabiliriz . Bu görevi daha kolay gerçekleştirmek için silikon aplikatör tabancası kullanacağız.

Adım 23
Ürün sertleşmeden önce , kitin içerdiği rondelalar ve somunlarla birlikte dişli çubukları yerleştiriyoruz .

Adım 24
Kimyasal blok sertleşirken menteşeleri masanın kenarına yerleştiriyoruz . Parçaları kutularda sunuyoruz ve karşılık gelen vidalarla sabitliyoruz.

Adım 25
Daha sonra , ayağını tezgaha tutan pusula menteşelerini , gecikme vidalarıyla sabitleyerek koyduk . Bu tür bir donanım, bacağın katlanmasını sağlayacak yerleşik bir frene sahiptir. Bu işi yapmak için uygun uçlu bir tornavida kullanacağız.

Adım 26
Şimdi, uçlarında bazı kauçuk saplamalar bulunan metal çubuğu bacağın tabanında yerleştiriyoruz. Oluğa montaj yapıştırıcısı sürüyoruz ve parçayı yerleştiriyoruz.

Adım 27
Yapıştırıcı işini bitirdiğinde braketi duvara sabitliyoruz . Tahta parçasını yerinde gösteriyoruz, düzlüğünü kontrol ediyoruz ve vidaları somunlarıyla birlikte takıyoruz. İkincisini sıkmak için bir cırcır anahtarı kullanacağız.

Adım 28
Daha sonra , menteşelerle tezgahı destekle birleştiriyoruz. Her menteşenin ikinci kanadını destek kutularına koyuyoruz ve lag vidaları ile sabitliyoruz.

Adım 29
Son olarak, masayı duvara bağlamak için bir çengel yerleştireceğiz . Önce duvara bir delik açıyoruz, bir dübel takıyoruz ve demir parçayı kanca şeklinde yerleştiriyoruz. Ardından soketi masanın üzerine yerleştirip kancayı takıyoruz.

Adım 30
Basit bir tahta ve menteşelerle neler yapılabileceğini görüyorsunuz! Farklı kullanımlar verebileceğimiz, hafif çizgili, alandan en iyi şekilde yararlanmamızı sağlayacak pratik bir katlanır masa .

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir