En iyi basınçlı yıkama makinesi tavsiye

Ev için yüksek basınçlı mini yıkayıcı seçimi

İçindekiler :

 1. Basınçlı yıkayıcı türleri
 2. Mini basınçlı yıkama makinesi almadan önce bilmeniz gerekenler
 3. Mini basınçlı yıkama makinesi seçmek için ipuçları
 4. Basınçlı yıkayıcılar hakkında sık sorulan sorular

Ne tür basınçlı yıkayıcılar var?

Bu ekipman klasik olarak üç kategoriye ayrılır:

 • ev;
 • profesyonel;
 • Sanayi.

Ev

Bu kategorideki cihazlar en düşük maliyete sahiptir. Nispeten düşük güce ve ağa tek fazlı bir bağlantı tipine sahiptirler. Bu eviyeler, evde satın almak ve kullanmak için en uygun performans ve değer kombinasyonuna sahiptir. Arabaları, fayansları, pencereleri, camları, çitleri, bisikletleri ve daha fazlasını yıkamak da dahil olmak üzere çok çeşitli temel görevleri yerine getirebilirler.

Ev tipi basınçlı yıkama makinesi avantajları şunlardır:

 • Uygun Fiyat;
 • düşük ağırlık ve boyutlar;
 • ev içi kullanım için yeterli olanaklarla kolay kontrol.

Profesyonel

Profesyonel yüksek basınçlı oto yıkama, ev tipi yıkamalardan çok daha pahalıya mal olacak, ancak bir takım inkar edilemez avantajları var. Günlük kullanım için mükemmeldirler ve uzun süre dayanabilirler. Bu tür cihazlar, güç, verimlilik, maksimum basınç, su sıcaklığının çalışma aralığı dahil olmak üzere tüm teknik özelliklerinde ev aletlerinden üstündür.

Pompa malzemesi olarak ısıya dayanıklı plastik veya silumin seçilmiştir. Sıcak su ile çalışabilecektir. Yarı profesyonel sınıf basınçlı yıkama makinesi ve profesyonel modeller genellikle suyu kendi kendine ısıtma işlevine sahiptir. Yüksek kaliteli modellerde sıcaklık ayarı, pirinç pompa, basınç göstergesi vb. olabilir. Basınçlı yıkama makinesi tavsiye modelleri

Bu sınıftaki basınçlı yıkama makinesi servis istasyonlarında kullanılır ve hortumların beslendiği sabit bir pompayı temsil eder.

Sanayi

Bu tip basınçlı yıkayıcı, kamyonları ve uçakları temizlemek için kullanılır. Çok sayıda işlev, bu tür cihazların geniş kullanım yelpazesinden kaynaklanmaktadır, ancak fiyatı etkiler – böyle bir basınçlı yıkama makinesi diğerlerinden daha pahalıya mal olacaktır.

Endüstriyel basınçlı yıkama makinesi, çeşitli sıcaklıklardaki su ile çalışabilir ve kendileri ısıtabilir. Bu lavaboların pompası pirinçten yapılmıştır. Diğer bir özelliği ise yüksek gücünden kaynaklanan üç fazlı güç kaynağı.

Su alımı türüne göre

Su alımına bağlı olarak başka bir tür basınçlı yıkama makinesi sınıflandırması vardır. Bu kritere göre, basınçlı yıkama makinesi iki tipe ayrılır:

 • kaptan su alabilen basınçlı yıkama makinesi
 • su besleme sistemine bağlanması gereken cihazlar.

Kendinden emişli yıkayıcılar (bir kaptan su tüketebilenler), ana su gerektirmediği için daha uygundur. Daha pahalıdırlar, ancak çok yönlülükleri nedeniyle fiyat karşılığını verir. Cihazın teknik özelliklerinde tanktan su alma işlevinin kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz – bu özellik her zaman orada belirtilir.

Su alma işlevi olmayan basınçlı yıkama makinesi tavsiye var, ancak bu, bu tür ekipmanların en ucuz olacağı anlamına gelmiyor. Bu özelliğe sahip lavaboları çok uygun fiyata bulabilirsiniz. basınçlı yıkama makinesi tavsiye akan suyun olduğu yerde kullanılacaksa, tanktan su çekememe sorunu olmamalıdır. Bununla birlikte, bu işlevsellik, lavabonun kullanımını çok daha uygun hale getirir. 

Tanktan su girişi olan ancak kısıtlamaları olan seçenekler de vardır. Örneğin, 1 metreden daha derin olmayan bir kaptan su girişi olan modelleri bulabilirsiniz.

Oto yıkama almadan önce bilmeniz gerekenler?

Yüksek basınçlı bir yıkayıcı almaya karar verirseniz, önceden bilmeniz gereken birkaç nüans vardır. Bu cihazlar asla insanları veya hayvanları yıkamak için kullanılmamalıdır – suyun basınçlı yıkama makinesi tavsiye çıktığı yüksek basınç kumaşlara zarar verebilir ve yaralanmalara neden olabilir. Belirli bir basınçlı yıkama makinesi tavsiye nun çalıştığı basınç, talimatlarda bulunabilir. Ölçümü için “bar” birimi kullanılır.

Ev tipi yüksek basınçlı yıkayıcılar genellikle suyu ısıtma işlevine sahip değildir ve profesyonel modellerde genellikle bulunur. Su sıcaklığının 60 ° C’den yüksek olmaması gerektiği unutulmamalıdır.

Büyük mağazaların ürün yelpazesinde, çok benzer özelliklere sahipken, fiyat açısından büyük farklılıklar gösteren modeller bulabilirsiniz. Bir karar vermeden önce her cihazın parametrelerini dikkatlice incelemek daha iyidir. İyi bir basınçlı yıkama makinesi tavsiyeseti gerekli bileşenleri içermelidir: farklı ataşmanlara sahip kulplar, deterjanlar için bir kap, vb.

Cihazın fiyatı büyük ölçüde pompanın tipine ve kullanım ömrüne göre şekilleniyor. En uygun fiyatlı modeller, 60 saatten fazla olmayan bir kaynağa sahiptir – seçim yaparken bunu unutmayın. Bu arada, 60 saat çok az değil. Arabayı yıkamanın yaklaşık 15 dakika sürdüğünü, haftada yaklaşık 3 kez arabayı yıkamanız gerekeceğini ve kışın araba yıkama kullanılmayacağını ve 4 yıllık bir yıkama ömrü elde ettiğimizi hatırlamakta fayda var. 3 yıl garanti ile ev kullanımı için çok iyi bir seçimdir.

Bazı modellerin daha yüksek maliyeti, pirinç veya alüminyum pompa ve sinterlenmiş pistonlardan kaynaklanmaktadır. Bu, cihazın aşınma direncini ve hizmet ömrünü önemli ölçüde artırır.

Yıkama seçenekleri kullanılan ataşmanlara bağlıdır. İtici nozulların, açılı nozulların ve çeşitli fırçaların mevcudiyetine dikkat edin. Yıkayıcınızın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için, onunla ilgilenmeniz ve bir su filtresi kullanmanız gerekir. İşin bitiminden sonra kalan su basınçlı yıkama makinesi tavsiye boşaltılır ve sistemdeki basınç boşaltılır.

Küçültücü seçmek için ipuçları. Özellikler ve yetenekler

 1. Verim. Bu parametre suyun ne kadar sert sağlanacağını etkiler. Ev basınçlı yıkama makinesi tavsiye su tüketimi 12 l/dk’ya kadardır.
 2. Maksimum basınç. Barlarda ölçülür. Yüksek kaliteli bir basınçlı yıkama makinesi tavsiye 70 ila 150 bar arasında bir basınç oluşturmalıdır. Bu su basıncı, herhangi bir ev işini çözmek veya bir arabayı temizlemek için yeterlidir.
 3. Pompa (pompa) malzemesi. Plastik bir pompa çok uzun sürmez. Bir silümin, alüminyum veya pirinç pompa seçmek daha iyidir. Ek olarak, plastik pompalar ayrılamaz – arıza durumunda tüm ünitenin değiştirilmesi gerekecektir. Ayrıca sıcak su ile baş edemezler.
 4. Filtre.basınçlı yıkama makinesi tavsiye suyla birlikte enkazdan korur. Tek kullanımlık ve tekrar kullanılabilir yıkanabilir su filtreleri vardır. İkincisini kullanmak daha karlı – böyle bir filtre uzun süre kullanılabilir.
 5. Su ısıtma sistemi. Suyu kendiniz ısıtma veya sıcak su kaynağı kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Böyle bir basınçlı yıkama makinesi tavsiyekullanmak daha uygun olacaktır. Ayrıca soğuk suyla yıkamak daha az etkilidir.
 6. Otomatik iş durdurma (otomatik durdurma sistemi). Bu işlev, cihazı çok uzun süre sürekli kullanımdan korur, motoru hasardan korur. basınçlı yıkama makinesi tavsiye, sistemdeki basınç istenilen sınırlara ulaşana kadar su çeker. Bundan sonra su almayı bırakır. Basınç düştüğünde, pompa tekrar çalışmaya başlar.
 7. Teçhizat. basınçlı yıkama makinesi tavsiye iyi bir katkı, geniş bir nozul seti olacaktır: köpük püskürtücüler, tabancalar, borular vb.
 8. Yüksek basınç hortumu uzunluğu. 5-7 metre uzunluğunda bir hortum ile çalışmanız sizin için uygun olacaktır. Bu,basınçlı yıkama makinesi tavsiye arkanızda taşımak zorunda kalmadan çalışmak için yeterli olacak en uygun uzunluk olarak kabul edilir.

Basınçlı yıkayıcılar hakkında sık sorulan sorular

Mini oto yıkama nedir?

Bu, araba yıkama, dış temizlik için kullanılan bir cihazdır. İnatçı kirler bile minimum çalışma süresinde yüksek basınçlı yıkayıcı ile etkili bir şekilde yıkanabilir. Aracı kişisel arabaları, bisikletleri, motosikletleri, camları, pencereleri, çitleri, yerel alanı, basamakları, fayansları vb. temizlemek için kullanabilirsiniz. Uygun bakım ve ara sıra kullanımla, ucuz bir ev lavabosu bile birkaç yıl sürebilir.

Basınçlı yıkayıcılar nasıl çalışır?

Çalışma prensibi ve yıkama cihazı çok basittir – ekipman, şaftı pompa pistonlarına bağlı olan bir elektrik motoruna sahiptir. Lavabo bağlandığında açılır, dönüşü pompa pistonlarına aktarır, onları hareket etmeye ve basınç oluşturmaya zorlar. Lavabo, yıkama işlemi sırasında suyun sıcaklığını yükselten bir ısıtma işlevine de sahip olabilir.

Basınçlı yıkama makineniz için hangi hortumu seçmelisiniz?

En az 5 metre uzunluğunda esnek bir lastik hortum almak en iyisidir – çok çeşitli dış sıcaklıklarda çalışırken uygun olacaktır ve uzunluk, lavaboyu hareket ettirmeden çalışmak için yeterli olacaktır.

Basınçlı yıkayıcım için hangi kimyasalları kullanmalıyım?

Basınçlı yıkayıcılarda kullanılabilecek iki ana kimyasal kategorisi vardır: şampuan ve aktif köpük. Şampuan kiri yumuşatmak için kullanılır ve köpük, arabanın yüzeyi ile plaka arasındaki yapışmayı azaltır. Gerekli miktarda köpüğü elde etmek için özel bir memeye ihtiyacınız vardır – bir köpürme maddesi. Dahil bir lavabo ile gelebilir.

Mini basınçlı yıkama makinesi neden kapanıyor?

Yıkayıcı motoru uzun süre kesintisiz çalışamaz. Koruyucu kapatma sistemi, motorun soğuması için gereken süre boyunca lavaboyu kapatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir