En İyi Bebek Dolabı Giysileri Düzeni

BEBEK ODASI DÜZENİ: MÜKEMMEL İŞLEYİŞ İÇİN 5 İPUCU!

Bebeğin odasını kurmak için sabırsızlanıyor musunuz? Bu kaygı çok iyidir, ancak her şey iyi bir planlama ile başlar. bebek dolabı düzeni Ve bebeğin çeyizini başlatmak için programlama önerileriyle ilgili son yazılardan birinde ( burada ) görmüş olabilirsiniz .

Bebek Odası Düzeni: Uygun Analizi

Bebek odası hamileliğin başlangıcında iyi düşünülmeye başlanmalı, büyük bir özen, dikkat ve titizlikle planlanmalıdır. bebek dolabı düzenleme

Mobilyaların nerede olacağını önceden planlamadan (asla!) bir beşik, şifonyer ve hatta dolap almamalısınız!

Hala bilmiyorsanız, ben bir mimarım ve 10 yılı aşkın süredir bu piyasada çalışıyorum. Ve şimdi sizi bebeğinizin odasının çevrimiçi danışmanlığı (3D görünümlerle) için bir bütçe yapmaya davet ediyorum! Sen ne düşünüyorsun? 

Bu yazımda sizlere fonksiyonel ve çekici bir bebek odası düzenine sahip olmanın ipuçlarını vereceğim ancak herhangi bir karar vermeden önce bir profesyonel (mimar veya tasarımcı) kiralamanızı tavsiye ederim. bebek çekmece düzeni

Böylece işlevsellik, aydınlatma, konfor ve hatta perspektifler hakkındaki tüm bilgileri 3 boyutlu olarak içeren eksiksiz bir proje (yerleşim ve yürütme) geliştirmek mümkündür . Gelelim ipuçlarına!

1 – çevreyi sektörlere ayırın

Çevre görüntüleri, açıklıkların yerleri (kapı ve pencereler) hakkında bilgi topladıktan sonra çevreyi sektörlere ayıracağız.

Sektörleşme, çevrede gerçekleştirilecek işlevleri içermektedir. Bu durumda bebek uyuyacak, oynayacak, beslenecek ve bakılacaktır.

Bebek beşikte uyuyacak, uygun bir yerde oynayacak (paspaslar ve özel oyuncaklarla), emzirme koltuğunda beslenecek ve alt değiştirme masasında (şifonyer) bakım yapacaktır.

Her ortam türü, sahip olduğu çekimlere göre belirli bir düzene ihtiyaç duyar. Bu nedenle, tüm bu sektörleşmeyi küçük odalarda bir araya getirmek daha zordur.

2 – Önemli olana öncelik verin

Ortam küçükse, en önemli olanı önceliklendirin. Emzirme koltuğunu çok kullanışlı buluyorum.

Ancak, rasyonellik gerektiren durumlar vardır ve bunlarda emzirme yeri evin başka bir odasında olmalı, hatta yatak odasına emzirme sandalyesi yerine sandalye yerleştirilmelidir.

bebek dolabı düzeni , bebek dolabı düzenleme , bebek çekmece düzeni,

Bir bebek odası düzeni geliştirmek veya herhangi bir amaç için her zaman öncelik verilmesi gereken bir şey gerekir.

3 – Mobilyaları birden fazla işlev için kullanın

Bebeği şifonyerin üzerinde değiştirebilirsiniz, böylece zaten iki işlevi üstlenir (ve bir değiştiriciye ihtiyacınız olmaz). Mutfak perdesi seçimi için 7 ipucu

Bebek kıyafetleri küçük olduğundan ve bir şifonyerin içine mükemmel bir şekilde sığdığından, gardırop olmadan da yapabilirsiniz! Şimdi üç işlevi olacak!

4 – Her köşeyi keşfedin

Odanın her köşesini keşfetmeyi deneyin, örneğin bir çöp kutusu yerleştirin (kirli bebek bezleri atmak için çok ihtiyacınız var).

Emzireceğiniz yerin yanında bir köşe masası (emzirmek sizi çok susatıyor ve suyu nereye koyacaksınız?).

5 – Çok işlevli mekanlar

Birden fazla fonksiyon ile alan yaratın. “Bebek oyun alanı” için yeterli alan yoksa, odaya merkezi bir halı koyun ve küçük olan oynamaya gittiğinde onunla oynayın, ona oyuncakları gösterin.

Oyuncakları saklamak için belirli bir alan yok mu? Onları genel dekora dahil edin, odayı dekore etmek için raflar ekleyin ve hatta oyuncakları saklayın! Örnek olarak bazı bebek odası tasarımları yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir