En iyi el mikseri nasıl seçilir tavsiye

Hazneli ve Haznesiz En İyi Elektrikli El Mikseri Nasıl Seçilir

  • Kaseli elektrikli el mikseri ve kasesiz elektrikli el mikseri
  • Elektrikli El Mikserinin Gücü
  • Elektrikli El Mikserinin İşlevselliği
  • Elektrikli El Mikser Aksesuarları
  • Elektrikli El Mikserinin Pratikliği
  • Markalar ve Fiyatlar Elektrikli El Mikserleri
  • Çevrimiçi En Çok Satan Elektrikli El Mikserleri
  • Sonuçlar

Bugün kaseli ve kasesiz en iyi elektrikli mikserin nasıl seçileceğini açıklıyoruz.

Elektrikli karıştırıcı, mutfakta bulunması genellikle tatlıların, en iyi el mikseri tavsiye keklerin, sosların, kremlerin ve çırpılması, çırpılması veya enerji ile karıştırılması gereken diğer ürünlerin hazırlanması için gerekli olan küçük bir cihazdır. Genellikle özellikle yüksek bir maliyete ulaşmayan ve geleneksel el krank karıştırıcılarının yerini alan küçük boyutlu bir alettir. Bununla birlikte, bazıları daha yüksek performans sunan ve sadece kremleri ve sıvıları değil, aynı zamanda daha katı ve tutarlı hamurları da çalıştırabilen az çok güçlü modeller vardır.

Bazı modeller doğrudan tutularak kullanılır, diğerleri ise işleme sırasında malzeme ekleme imkanı ile özel bir kap üzerine sabitlenebilir. Çoğu durumda, güç özellikle yüksek değildir ve işlem sürelerinin genellikle 10 dakikadan az olması gerekir. Belirli bir mikser modelinin seçimi, ara sıra veya günlük, en basit işlemlerle sınırlı veya daha karmaşık hazırlıklara kadar uzanan amaçlanan kullanım anlamına gelir. Dikkate alınması gereken unsurlar, güç, işlevsellik, yapı ve aksesuar unsurlarının varlığıdır.

Kaseli elektrikli el mikseri ve kasesiz elektrikli el mikseri

Piyasa esas olarak iki kategoride elektrikli el mikseri sunmaktadır. En temel olanları, saplı motor ve kamçı içeren makine gövdesini içeren ve işlenecek ürüne manuel olarak daldırılarak kullanılan tek bir elemandan oluşur. En gelişmiş modeller olan kaseli elektrikli mikser, mikserin gövdesinin takıldığı bir destek ve özel bir kap ile donatılmıştır, bu da cihaz çalışırken malzemeleri yerleştirmenizi sağlar. Seçim özneldir ve bir kase ile donatılmış tüm modeller ayrı ayrı kullanılabildiğinden, maliyete, boyuta veya yapmayı düşündüğünüz kullanıma bağlı olabilir.

Değerlendirilmesi gereken önemli bir unsur ağırlıktır, tek elle tutulması gerektiği göz önüne alındığında, rahatsızlık yaratmamak ve işlemleri kolaylaştırmak için karıştırıcının bir kilogramdan daha az olması gerekir.

Basit elektrikli karıştırıcıların neredeyse tamamı oldukça küçük ve kompakttır, öyle ki çoğu zaman bir çekmecede saklanabilirler. Genellikle her tür kap ile kullanılmasına izin verirler, ancak kamçıların boyutu daha yüksek ve daha derin bir kase gerektirebilir. Mikserin sadece seramik veya cam kaselerle kullanılması da tavsiye edilir, metal veya emaye gibi diğer daha hassas malzemeler kamçıların hareketinden zarar görebilir.

Bir destek ve özel bir kap ile donatılmış daha karmaşık mikser modelleri nispeten hacimlidir, satın almadan önce cihazı saklamak için bir alan ve rahatça kullanılabilecek bir çalışma yüzeyinin varlığını dikkate almak gerekir. Avantaj, kesinlikle cihazın özerk olarak çalışması, malzemeleri eklemenize izin vermesi ve hazırlıklar için gerekli olduğu kadar uzun süre tutma zahmetinden kaçınmasından kaynaklanmaktadır. Ancak gerektiğinde kamçılı makine gövdesi çıkarılarak diğer kaplarla birlikte kullanılabilir.
Bu tür bir cihazı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken özellikler, kasenin boyutları, malzemesi ve derinliği olup, ayrıca kamçıların dibe ulaşmasına ve farklı malzemeleri mükemmel bir şekilde birleştirmesine izin verecek şekilde şekillendirilmelidir.
Çoğu durumda, homojen ve birleştirilmiş bir karışım elde etmek için, kamçıların dönüşü sırasında kase de döner. Bazı modellerde hazne kapaklıdır, bu, tezgahın kirlenmesini önlediğinden çok önemli bir aksesuardır.

Piyasada bulunan karıştırıcıların çoğu, daha fazla hafiflik sunduğu ve motorun neden olduğu titreşimleri daha iyi izole edebildiği için plastik malzemeden yapılmıştır. Kamçı ve kancalar ise hemen hemen her zaman paslanmaz çelikten yapılmıştır, oksitlenmediği için bulaşık makinesinde de yıkanabilir ve uzun ömür garanti eder.

Tabanlı ve hazneli modellerde ise en iyileri paslanmaz çelik kaseye sahiptir, mükemmel yıkanabilir ve uzun ömürlüdür. Plastik versiyonlar için, bunun yüksek kaliteli, dayanıklı, yıkanabilir, yüksek ısıda gıda için plastik olduğunu kontrol etmekte fayda var.

Elektrikli El Mikserinin Gücü

Gösterge olarak, bir mikserin gücü 150 W ile 450 W arasındadır. En düşük güce sahip modeller, krema, sos ve sıvı hamurlar hazırlamak için yumurta, süt, yağ gibi yarı sıvı malzemeleri işlemek için uygundur. Daha kompakt hamurların hazırlanması için daha güçlü karıştırıcılar da kullanılabilir.

Cihazın uzun ömürlü olmasını sağlamak için, hem işlem süreleri hem de maksimum ürün miktarı ile ilgili talimatlara kesinlikle uyulması tavsiye edilir. Birbirini takip eden çok sayıda çalışma seansı yapmaktan kaçınmak da önemlidir, ancak tam tersine, yeniden çalıştırmadan önce daima motorun soğumasını bekleyin. Mikserin daha basit ve ucuz modelleri genellikle birkaç dakika içinde çalışmaya uygundur.

Karmaşık ve katı hamurlar hazırlamak isteyenler için, belki de bol miktarlarda bile olsa, uzun zaman gerektiren, planet miksere yönelmek tercih edilir , özellikle büyük miktarlarda bile kompakt hamurların hazırlanması için tasarlanmış bir cihazdır. oldukça uzun işlem süreleri gerektirir.

Elektrikli El Mikserinin İşlevselliği

Bir mikserin işlevleri oldukça basittir, ancak bazı modeller daha fazlasını sunabilir ve çalışma süreci üzerinde daha fazla kontrole izin verebilir. Ayrıca bu durumda, seçim elde etmek istediğiniz sonucun türü ile ilgilidir, amaç sadece basit ve çok tutarlı olmayan hamur hazırlamaksa, özellikle karmaşık bir cihaza sahip olmak gerekli değildir.

Bununla birlikte, hız ve işlem süreleri, mükemmel sonuçlar elde etmek için en önemli parametreler olmaya devam etmektedir. Hız, elde edilecek ürünün tipine, farklı bileşenlerin kıvamına ve gereken süreye göre mikserin çırpıcısının hareketini modüle etmenize olanak tanır.

Genellikle çırpılmış yumurta akı veya krem ​​şanti gibi basit bir hazırlama için bile hazırlama hızı değişebilir, bazen ürün kıvam alırken bunun artırılması, diğer durumlarda yavaş yavaş yavaşlatılması gerekir. Hemen hemen tüm el mikserleri, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı hız ile donatılmıştır, daha karmaşık modellerde beş tane bile olabilir.
Bazı mikser modellerinde bulunan turbo işlevi, bunun yerine işlem sırasında yalnızca birkaç saniye yüksek hızda geçmesine ve ardından normal hıza dönmesine izin verir. Bir sosun topaklarını çözmek veya un gibi kuru bir malzemeyi mükemmel şekilde karıştırmak faydalı olabilir.

En gelişmiş profesyonel elektrikli el mikserleri, sürekli veya darbeli çalışma arasında seçim yapmanıza da olanak tanır. Darbe işlemi, cihazın çalışması için basılı tutulması gereken bir düğmeden oluşur, birkaç saniye veya en fazla birkaç dakika kullanım için çok faydalıdır.
Cihazı çalıştırmanıza ve tercih edilen hızı seçerek işlemin sonuna kadar çalışır durumda bırakmanıza izin veren klasik açma ve kapama düğmesinin varlığı ile sürekli çalışma garanti edilir. Sürekli çalışma için her iki düğmenin de mevcut olması veya en azından birinin eksik olmaması gerekir, bu da daha karmaşık malzemeleri birkaç dakika boyunca çalıştırmanıza olanak tanır. Genellikle sürekli modda çalışan cihazlara uygun bir kap sağlanır.

Elektrikli El Mikser Aksesuarları

Çoğu elektrikli karıştırıcıda, farklı bileşenlerin işlenmesi olanağı sunan, farklı boyut ve şekillerde birkaç çift kamçı bulunur. Tek bir kamçılı bir model seçmeyi tercih ederseniz, çıkarılabilir olduklarını kontrol etmek önemlidir, böylece bulaşık makinesinde de iyice yıkanabilirler, genellikle motor bloğundan çıkarmak için uygun bir düğme vardır. , bu da rahatsız edici manevraları ve bunlara zarar verme riskini önler.

Hemen hemen tüm elektrikli mikser modelleri, krema ve yumurta akı çırpmak ve yumuşak ve yarı sıvı hamurları işlemek için ideal olan eski el çırpıcılarına benzer klasik tel çırpıcıyı içeren iki çift çırpıcı ve daha fazlası için spiral kancalarla birlikte verilir. kısa hamur işi veya genel olarak mayalı hamurlar gibi tutarlı hamurlar.

Ancak bir mikserin yukarıda da bahsettiğimiz gibi mikser olmadığını göz önünde bulundurmak gerekir, eğer ihtiyaç büyük miktarlarda katı hamurları işlemek ise başka bir cihaz çeşidine yönelmek gerekir.

Elektrikli El Mikserinin Pratikliği

Bir elektrikli mikser modeli seçmeden önce, performans ve kullanım kolaylığı ile ilgili özellikleri dikkatlice değerlendirmek gerekir. Sapın yeterli ergonomiyi ve pratikliği garanti etmesi ve elden kayma riski olmadan sağlam ve güvenli bir tutuş sağlaması önemlidir.

Mümkünse, kamçıları dinlendirmeye gerek kalmadan cihazın çalışma yüzeyine yerleştirilmesine izin veren, temel bir tasarıma ve düz bir tabana sahip bir cihaz tercih edilmesi tavsiye edilir. Ek olarak, bazı modellerde arkada bulunan ve kamçıları bir çekmecede kaybetmeden veya unutmadan kamçıları takmanıza izin veren kancalar bulunur. Elektrik kablosu, düzgün bir şekilde saklanabilmesi için, tercihen bir kablo makarası ile, işleme sırasında hareketi kolaylaştırmak için en az bir metre uzunluğunda olmalıdır.

Markalar ve Fiyatlar Elektrikli El Mikserleri

Bir elektrikli karıştırıcı seçerken, satın aldıktan sonra bile yardımı garanti edebilen tanınmış bir markayı tercih etmeniz önerilir.
Elektrikli mikser üretimi yapan ana markalar arasında Bosch, Philips, Kenwood, Moulinex ve Imetec’i sayıyoruz.

Fiyata gelince, temel modeller için yaklaşık 15 Euro’dan profesyonel elektrikli mikserler için 100 Euro’ya kadar değişiyor.
Fiyat, dahil edilen aksesuarların gücüne ve türüne bağlıdır.

Çevrimiçi En Çok Satan Elektrikli El Mikserleri

Şu anda çevrimiçi olarak en çok satan elektrikli el mikserlerinin bir listesini fiyatlarıyla birlikte sunuyoruz.

Sonuçlar

Açıkçası, mikser mutfakta bu tür işleme gerektiren malzemeleri kullananlar için çok faydalı olabilir, genellikle tatlı veya tuzlu krema ve sosların, krem ​​şantilerin, kekler için yumuşak hamurların, kızartma için hamurların hazırlanmasında kullanılır. tatlılar, kaşık vb.

Daha sofistike versiyonlar ayrıca ufalanan makarna ve daha tutarlı ürünler hazırlamanıza izin verir, ancak ihtiyacınız bu türden ise, örneğin ekmek hamuru veya tagliatelle ve mantı için hamur işi hazırlamak için uygun cihazlar olarak kabul edilmemelidir. Farklı hamur türlerini hazırlayabilen bir planet mikser veya mutfak robotu seçmeniz önerilir .

Verilen tavsiyelere uyarak ihtiyaçlarınıza en uygun elektrikli mikseri seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir