En iyi şarjlı süpürge kadınlar kulübü 2022

  • Elektrikli Süpürgenin Yapısı
  • Elektrikli Süpürgenin Gücü
  • Elektrikli Süpürge Teknolojisi
  • Elektrikli süpürgenin pratikliği
  • Elektrikli Süpürge Aksesuarları
  • Elektrikli süpürge fiyatları
  • Çevrimiçi En Çok Satan Kablosuz Elektrikli Süpürgeler

En iyi kablosuz elektrikli süpürge nasıl seçilir

Bugün en iyi kablosuz elektrikli süpürgenin nasıl seçileceğini açıklıyoruz.

Elektrikli süpürge, pratik, kolay yönetilebilir ve hafif özellikleri, kullanım kolaylığı ve ahşaptan mermere kadar farklı yüzeyleri tek bir aletle işleme imkanı sayesinde günlük temizlik için ideal, her evde vazgeçilmez bir ev aletidir. sentetik ve tekstil kaplamalara, hatta kanepelere ve halılara kadar.

Piyasada, temel özellikleri emiş gücü, hafifliği ve fırça ve aksesuarların varlığı olsa bile, farklı özellik ve işlevlerle donatılmış farklı modellerde elektrikli süpürgeler bulunmaktadır. fantom en iyi dikey süpürge Her halükarda, elektrikli süpürge kuşkusuz geleneksel bir elektrikli süpürgeden daha pratiktir, çünkü evin etrafında hacimli ve ağır aletleri taşımanızı gerektirmez, özellikle merdivenlerin ve düzensizliğin varlığında kesin bir avantaj. Ayrıca, günümüzde piyasada çok sayıda elektrikli süpürge modeli bulunmaktadır ve bunlar, örneğin bir dükkan veya ofis gibi çok sayıda nesnenin bulunduğu ortamlarda çok önemli bir ayrıntı olan elektrik kablosunun dağınıklığını önleme avantajını sunar. elektrik prizlerine sahip olma şansı ,.Dyson v10 vs v11 karşılaştırma

Piyasadaki elektrikli süpürge çeşitleri oldukça geniştir, ideal çözüm ana nitelikleri değerlendirip ihtiyaçlarınıza ve referans ortamınıza en uygun modeli belirlemek, daha basit ve daha performanslı görünen cihazı satın almaktır.

Elektrikli Süpürgenin Yapısı

Günlük kullanıma yönelik bir cihaz seçerken, elektrikli süpürge olduğu ortaya çıktığından, hem boyutunu hem de ağırlığını değerlendirmek çok önemlidir. Bugün neredeyse tüm elektrikli süpürge modelleri, teknik performanstan ödün vermeden hafif ve kompakttır, ancak özellikle farklı ortamlarda hareket etmeyi gerektiren büyük bir evin temizliği için kullanım ve pratiklik esastır.

Dikkate alınması gereken bir diğer unsur da boyuttur, elektrikli süpürge, tam olarak sık kullanımı nedeniyle, yer kaplamadan elinizin altında olacak şekilde düzenlenmelidir.

Birçok model, destekleyici bir duvar olmadan bile ayakta kalacak şekilde tasarlanmıştır, daha hafif olanlar belki daha az stabildir, ancak aynı zamanda daha incedir ve bir dolabın içine veya bir kapının arkasına sığması daha kolaydır. Genel olarak, elektrikli süpürge çok fazla yer gerektirmeyen bir cihazdır, dikdörtgen bir fırçanın varlığından kaynaklanan herhangi bir tıkanıklık, aksesuarı tabandan çıkararak yine de çözülebilir.

Akülü elektrikli süpürgenin yapısıyla ilgili önemli bir husus, fırçanınkidir. Belirli sayıda aksesuarla donatılmış geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine, elektrikli süpürge genellikle farklı malzemelerden, fayanslardan, mermerden, parkeden, halılardan, kilimlerden, sentetik zeminlerden ve daha fazlasından oluşan geniş yüzeyleri işlemeye uygun dikdörtgen bir fırçaya sahiptir. Bazı modellerde, hem zeminin hem de kanepe ve koltukların köşelerine daha iyi ulaşmanızı sağlamak için daha ince bir aksesuar bulunurken, diğerleri yine de, alanın sınırlı olduğu yerlerde temizliği kolaylaştıran ucu olan üçgen bir fırça monte eder.

Aksesuarlı bir modelin seçimi özneldir ve kullanım bağlamına atıfta bulunur, ancak daha fazla hassasiyetle temizlemek için ek bir aksesuarın varlığı her durumda yararlıdır.

Elektrikli Süpürgenin Gücü

Akülü elektrikli süpürgelerde, güç kaynağı pil ile sağlanır.
Bu nedenle, elektrikli süpürgenin arzulanan gücü ve özerkliği pile bağlı olduğundan, dikkatle değerlendirilmesi gereken bir unsurdur.

Pil söz konusu olduğunda en önemli veri voltajdır.
Piyasada bulunabilen kablosuz elektrikli süpürgeler minimum 14 V ile maksimum 32 V arasında değişen voltaja sahiptir.

Tipe gelince, pil lityum iyon veya nikel metal hidrit olabilir.
Lityum iyon piller, Li-ion, bitene kadar sabit bir emiş gücünü korumanıza izin verir. Nikel metal hidrit, Ni-MH, piller ise şarjın bitmesine yaklaştıkça güç kaybetme eğilimindedir.
Şarj işlemi de farklıdır. Ni-MH pillerin hafıza etkisi vardır, bu nedenle şarj kapasitesinin zamanla azalmasını önlemek için yalnızca tamamen boşaldıklarında şarj edilmeleri gerekir.
Li-ion pillerde bu sorun yoktur, bu nedenle her an şarj edilebilirler.
Şarj edilebilir bir elektrikli süpürge seçerken, şarj süreleri önemlidir. Li-ion piller, tamamlanması beş saate kadar sürebilen Ni-Mh pillerden çok daha hızlı şarj olur.
Bu avantajlar, profesyonel elektrikli süpürgelerde kullanılan Li-ion pillerin Ni-MH pillere kıyasla çok daha yüksek bir fiyata sahip olmasına neden olur.

Akülü elektrikli süpürgeyi seçerken, cihazın özerkliğine büyük dikkat gösterilmelidir.
Elektrikli süpürgeyi kullanışlı hale getirmek için pilin tüm ortamı temizlemenizi sağlayacak bir süreye sahip olması gerekir.
Bu açıdan, özerklik pil tipine göre değil, Ah, Amper saat olarak ifade edilen kapasiteye göre belirlenir.
Piyasadaki piller, minimum sonra dakikadan maksimum altmış dakikaya kadar değişen özerkliğe izin verir.
Aletin kullanım şekline göre seçim yapılmalıdır.

Elektrikli Süpürge Teknolojisi

Elektrikli süpürgenin toz ve artıkları emdiği ve topladığı sistem olan emiş teknolojisi, seçim yaparken en önemli faktörlerden biridir.

Cihaz içindeki kalıntıların toplanması ile ilgili olarak, torbalı veya siklonik tanklı olmak üzere temelde iki yöntem vardır.

İlk durumda, bunlar periyodik olarak değiştirilmesi gereken klasik torbalardır, bu sistemden yararlanan elektrikli süpürgeler daha düşük fiyata mevcuttur ve daha fazla kapasite sunar, ancak enerji verimliliği derecesi siklonik teknoloji modellerinden daha düşüktür. Bu, aynı güce sahip bir çanta cihazının siklonik bir modelden daha yüksek bir tüketim belirlediği anlamına gelir. Ayrıca, torba belirli bir özerkliği garanti etse de, onu doldurmak cihazın emiş gücünü engeller ve bu da sonlara doğru çok daha az verimli olacaktır. Çantaların zorunlu olarak satın alınması yinelenen bir maliyeti temsil eder, ancak bu tür elektrikli süpürgenin nispeten düşük fiyatı ve oldukça ucuz uyumlu çanta bulma olasılığı ile telafi edilir.

Torbasız elektrikli süpürgeler siklonik teknolojiden yararlanır, tankın içinde toz ve diğer elementleri emen ve emiş etkisini artıran spiral bir hava akımı üretir. Bu modeller mükemmel enerji verimliliğini garanti eder ve torbayı takıp değiştirme ihtiyacını içermez, tankı açıp boşaltmak için sadece birkaç dakika yeterlidir. Bu durumda bile, depo doluyken güç azalma eğilimindedir. Biri ve diğeri arasındaki seçim, ne kadar harcamak istediğinize ve elektrikli süpürgeyi kullanmayı amaçladığınıza bağlıdır. Günlük kullanım için, yüksek enerji verimliliği özelliklerine sahip bir siklonik model idealdir, ancak cihazı ara sıra, örneğin ikinci bir evde veya ofiste kullanmayı planlıyorsanız,

Elektrikli süpürgeler ve elektrikli süpürgeler, genellikle iki aşamada hareket eden bir emme havası filtreleme sistemine sahiptir; ilki kırıntı, toprak, saç ve daha fazlası gibi tüm büyük kalıntıları yakalar, ikincisi tozu bloke eder ve havaya karışmasını önler. En üst düzey elektrikli süpürgeler, toz, polen ve alerjenleri yakalayabilen bir HEPA filtresi, Yüksek Verimli Partikül Havası ile donatılmıştır. Ayrıca HEPA filtresiyle ilgili olarak, tutulan toz yüzdesini ölçen Avrupa çapında bir kod vardır, şu anda en etkili olan HEPA 14 filtresi, toz ve alerjenlerin %99,99’undan fazlasını tutabilmektedir.

Amaç basit bir elektrikli süpürge satın almak, günlük olarak toz ve küçük kalıntıları süpürmekse, özellikle sofistike bir model seçmek gerekli değildir. Aksi takdirde, daha eksiksiz bir cihaza sahip olmak istiyorsanız, elektrikli süpürge ve zemin temizleyici işlevini yerine getiren, kesinlikle daha pahalı, ancak yüzeyleri yıkayabilen, sterilize edebilen ve tozlayabilen bir model seçme olasılığı vardır.

Elektrikli süpürgenin pratikliği

Satın alınacak elektrikli süpürge modelini değerlendirirken konfor, kullanım kolaylığı ve bakım temel özelliklerdir. Kullanıma gelince, ağırlığına ve rahat ve güvenli tutacağına ek olarak, elektrikli süpürgenin fırçasının yatak ve mobilyaların altındaki alana ulaşmak için yeterince mafsallı olup olmadığını kontrol etmek iyidir.

Bakımla ilgili olarak, çıkarılabilir ve yıkanabilir bir tank ve periyodik olarak değiştirilecek filtrelerle donatılmış bir elektrikli süpürge modeli satın alınması tavsiye edilir.

Pratiklik açısından, gürültü bile dikkate alınmalıdır. Açıkçası, özellikle diğer insanların da bulunduğu ortamlarda çalışmak zorundaysanız, sessiz bir elektrikli süpürge tercih etmeniz önerilir.

Elektrikli Süpürge Aksesuarları

Bazı elektrikli süpürge modelleri, genel olarak halı, halı, parke ve ahşap zeminler için fırçalar, köşeler, yuvalar, kanepeler ve döşemeler için fırçalar ve ulaşılması en zor noktalar için esnek uzatma gibi bir dizi aksesuarla birlikte verilir.

Orta sınıf veya düşük kaliteli modeller genellikle yalnızca çok işlevli bir fırça ile donatılmıştır ve genellikle, elektrikli süpürgenin tabanında, daha pahalı modeller için bile sağlanan geniş bir aksesuar yelpazesi yoktur. ancak aksesuarlar ayrıca satın alınabilir.

Elektrikli süpürge fiyatları

Pazar, en ünlüsünden daha az bilinenlere kadar farklı markaların çok çeşitli elektrikli süpürge modelleri sunmaktadır. Genel olarak, en prestijli ve pahalı olanlar hariç, farklılıklar aynı fiyat için geçerli değildir.

Seçim, belirli bir öneme sahip yabancı markalar tarafından üretilen cihazlara düşüyorsa, yedek parça ihtiyacı olması veya herhangi bir onarım yapılması durumunda yetkili bir servis merkezinin bulunduğu bölgede olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Çoğu zaman, piyasadaki çoğu elektrikli süpürge ve elektrikli süpürgeyle uyumlu yedek parçaları, filtreleri ve torbaları olan çok markalı servis merkezleri de vardır. Ancak en bilinen elektrikli süpürge markaları arasında Vileda, Rowenta, Miele, Hoover ve Dyson sayılabilir.

Genel olarak, elektrikli süpürge en pahalı cihazlardan biri değildir, karmaşık işlevlere sahip bir model veya bir zemin temizleyici olması durumunda fiyat muhtemelen artabilir.

Temel bir modelin fiyatı 100 Euro ile yaklaşık 250 Euro arasında değişmektedir, daha yüksek fiyat genellikle daha yüksek bir güce, multisiklonik teknolojiye ve yüksek verimli bir HEPA filtresine karşılık gelirken, malzemeler ve tasarım aşırı derecede farklılık göstermez. Farklı modeller hakkında daha fazla ayrıntı için Solopulito.com’daki kablosuz elektrikli süpürgeyle ilgili bu kılavuzu inceleyebilirsiniz.

Seçim esas olarak bütçeye, günlük veya ara sıra kullanım amacına ve tedavi edilecek ortamın genişliğine bağlıdır.

Çevrimiçi En Çok Satan Kablosuz Elektrikli Süpürgeler

Şu anda çevrimiçi olarak en çok satılan kablosuz elektrikli süpürgelerin bir listesini fiyatlarıyla birlikte sunuyoruz.

#ÖN İZLEMEÜRÜNFİYAT
1Hoover FD22RP011 Freedom Akülü Elektrikli Süpürge, ALERJİ VE EVCİL HAYVANLAR, Özerklik 25 dak, 0,7 Litre, …145,90 EUR
2IAB Akülü Elektrikli Süpürge, 4’ü 1 Arada Akülü Torbasız Elektrikli Süpürge, Otonomi 50 dk, Hafif …125,99 EUR
3Güçlü Kablosuz Elektrikli Süpürge 23Kpa 4’ü 1 Arada LED ve Verimli Elektrikli Süpürge …152.99 EUR
4Xiaomi Mi Elektrikli Süpürge G10, Kablosuz Elektrikli Süpürge, 150 AW Emiş, Ekranlı …299,99 EUR
5Hommak Kablolu Elektrikli Süpürge, 600W, 5’i 1 Arada Dikey Elektrikli Süpürge, …49.99 EUR
6Kablosuz Elektrikli Süpürge, BuTure Güçlü Kablosuz Elektrikli Süpürge, 26KPA 4’ü 1 Arada Mini Elektrikli Süpürge …173,99 EUR
7Laresar Güçlü Kablosuz Elektrikli Süpürge, 400W / 30Kpa Dokunmatik Ekranlı Taşınabilir Elektrikli Süpürge, …219,99 EUR
8JASHEN V16 Güçlü Kablosuz Elektrikli Süpürge 350W 22Kpa, Döner Elektrikli Süpürge, Çıkarılabilir Pil …199,00 EUR
9Greenote Kablosuz Elektrikli Süpürge, 23000PA Güçlü 4’ü 1 Arada Kablosuz Elektrikli Süpürge, 200W Çift …149,99 EUR
10Rowenta RH6545 Akülü Elektrikli Süpürge, 0,65 Litre, 80 Desibel, 2 Hız, Parlak Siyah99.00 EUR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir