En kullanışlı tül perde hangisi

Her tür pencere için ideal perde

Dekorasyon yaparken ilk endişenizin perdeler olmaması muhtemeldir. Öncelik listenizde bile olmayabilirler. Ama er ya da geç o çıplak pencereyle yüzleşmen ve bana güvenmen gerekecek, en kullanışlı perde hangisi , en kullanişli perde hangisi ,
Doğru perdeleri seçmek, a priori inandığımızdan çok daha önemlidir . Bazıları onları sadece dekoratif bir süs olarak görüyor, ancak ışığı günlük olarak ayarlamamıza, mahremiyetimizi korumamıza ve ayrıca şimdi kışın kendimizi soğuktan biraz daha izole etmemize yardımcı olacak kullanışlı bir unsur .

PERDELER | EVET

Her parçada en iyi perde seçeneğinin hangisi olduğuna karar vermek için ilk düşünülmesi gereken şey elbette giydirmeniz gereken penceredir.

Birçok pencere türü vardır. Bazıları, eğimli tavanlardaki çatı pencereleri veya kendi üzerine katlanan ve çoğunlukla çok büyük pencereler için kullanılan kitap pencereleri gibi bir yaşam tarzının çok karakteristik özelliğidir. Ne yazık ki, kanatlı pencereler gibi daha az görünür olan ve açılmayan ve genellikle havalandırmaya ihtiyaç duymayan bir odaya ışık ve görüş vermek için kullanılan sabit pencereler gibi diğer daha dekoratif olanlar da vardır. Tabii ki, sürgülü pencerelerimiz ve menteşeli (veya uygulanabilir) pencerelerimiz var. Bu son iki türe ve bunların olası değişkenlerine, bugün en yaygın olanları oldukları için odaklanacağız .en kullanışlı tül perde hangisi,

Her ikisinin de balkon tipi pencerelerde yani kapı ölçüsünde ve daha küçük formatlarda uygulanabileceğini düşünelim. Ayrıca , kanatlı pencereler başlangıçta daha fazla alana ihtiyaç duyarlar çünkü içe doğru açılırlar. Onları giydirmek için bazı alternatifler görelim:

Boyut: kapı / Açılış: menteşe

Bu durumda benim favori seçeneğim , tamamen giyinen, sıcaklık ve kişilik sağlayan uzun perdeler . Işığı filtrelemeye ve düzenlemeye yardımcı olacak bir perde eklemek iyi bir fikirdir.

Parça küçükse,  hafif tekstil perdeler ve ince baskılar kullanın . Kadife perdelerde de büyük bir güçle geri döndü . Onunla da cesaret edebilirsin! Tabii parça genişse daha iyi çünkü çok hacimli ve görsel olarak ağır bir tekstil.

En kullanışlı tül perde hangisi

Kaydırıcıların iyi yanı, herhangi bir perdenin size uyacağıdır. Yukarıdaki kombinasyonun aynısını uygulayabilirsiniz, ancak ekstra bir seçeneğiniz de vardır: perdeleri panjurlarla değiştirin . Harika görünüyor ve kapılar kayar olduğundan, pencereyi açmanın önüne geçmeyecekler.

Burada bir karar vermeniz gerekecek: uzun veya kısa perde . Mutfaklarda ve banyolarda her zaman kısa perdeleri tercih ederim , ancak bu mekanlarda kanatlı pencere bulmak nadirdir. Parçalarda ve oturma odalarında uzun perdeye zemine daha fazla bahse gireriz.

Boyut: normal / Açılış: menteşe / aşağıda bir dolap

Ancak, altında sadece pencere boyutunda bir mobilyanız varsa, benim için seçenek açık: uzun perdeler alternatif, çünkü bütünü çerçevelemenize yardımcı oluyorlar . Tabii ki perdeleri kolayca çekebilmek için bir boşluk bırakmayı unutmayın.

Dilerseniz yanlarda uzun bir perde ile tamamlayabilirsiniz.

Boyut: normal / Açılış: sürgülü / altta bir dolap

Altında da bir mobilyanız varsa, perdelerin tamamlayıcısı, tıpkı kanatlı pencerelerde olduğu gibi, bütünü çerçevelemeye ve daha fazla güç vermeye yardımcı olacaktır .

Gördüğünüz gibi, pencerenin boyutuna ve tipine ek olarak, Yatak odası perdesi nasıl olmalı kumaş tipini ve deseni seçmek için her zaman parçanın boyutunu, dekoratif stili ve aldığı doğal ışığın akışını göz önünde bulundurmanız önemlidir . perdelerin. Örneğin, az miktarda doğal ışığınız varsa, çok fazla ışık emmeyen bir ışık perdesi tercih edin ve küçük alanlarda buharlı perdeleri, açık renkleri ve ince desenleri tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir