Evde Süt köpürtücü Çırpma makinesi

  • Süt Köpürtücü Nasıl Çalışır?
  • Laatte nasıl kırbaçlanır
  • Süt köpürtücü nasıl seçilir

Bu kılavuzda evde sütün nasıl köpürtüleceğini açıklıyoruz.

İtalyan tarzına göre kahvaltı sevenler için, süt çırpma aleti süt kremalı, yumuşak, lezzetli ve narin klasik kapuçino günlük ve kaçınılmaz bir ritüeldir. Bu otantik lezzetin tadını çıkarmanın tek dezavantajı, bir bara gitme ihtiyacı ve sonuç olarak, sabahın erken saatlerinde sanal olarak etkileyen yüksek kullanıcı akınını göz önünde bulundurarak, erken kalkmak ve yine de gecikme riskini almaktır. tüm barlar ve kafeler, özellikle ofislerin ve işletmelerin yakınında bulunuyorsa. şarjlı süt köpürtücü Özellikle belirli zaman çizelgelerine uymak, tren ve diğer ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalan ve bir dakikasını bile boşa harcamayı göze alamayanlar için önemsiz olmayan bir rahatsızlık. süt çırpma makinesi

Ayrıca, kesinlikle çok fazla müşteri nedeniyle, kafelerdeki cappuccino her zaman mükemmele hazır değildir, çoğu zaman sıcaklık ideal değildir, süt köpüğü azdır, süt ve kahve arasındaki oranlar istenilen oranlarda değildir veya bekleme süreleri sadece çok uzunlar. Neyse ki, kapuçinoyu bırakmak niyetinde olmayan ve belki de günün diğer saatlerinde tadını çıkarmak isteyenlere yardımcı olmak için, bugün piyasada birkaç saniye içinde elde etmenizi sağlayan bazı küçük ve pratik cihazlar var. , yumuşak ve lezzetli bir süt kreması. .

Yaygın olarak süt köpürtücüler veya kapuçinatörler olarak bilinen bu cihazlar, küçük boyutlu, basit ve kullanımı rahattır ve hepsinden önemlisi, mükemmel bir krema elde etmek için çok önemli bir unsur olan sütün sıcaklığını hassas bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır.

Süt Köpürtücü Nasıl Çalışır?

Elektrikli süt köpürtücü, süt köpüğü oluşumuna izin veren bir iç spirale sahip küçük, silindirik bir cihazdır. Genellikle klasik süt köpürtücünün işlevine ek olarak, sütü istenen sıcaklığa kolayca ısıtabilir ve soğukken bile mükemmel bir süt kreması hazırlayabilir. Hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersiniz 

Elektrikle çalışan versiyona ek olarak, çok küçük boyutlarda, daldırma blenderine benzer ve işgal edilen alanı en aza indirmek, tatilde veya ofiste bile kolayca taşınmak ve kullanılmak üzere ideal, pille çalışan süt köpürtücüler de vardır.

Elektrikli süt köpürtücünün kullanımı yayılmaya başlamadan önce, günümüzde hala mevcut olan manuel cihazlar sıklıkla kullanılıyordu. Bu aletler, genellikle metalden yapılmış, elle çalıştırılan, sıcak sütün içine bir hava akışı geliştiren ve onu köpüğe dönüştüren bir iç piston ile donatılmış küçük bir sürahiden oluşur.

Laatte nasıl kırbaçlanır

Mükemmel bir sonuç elde etmek ve yumuşak ve lezzetli bir süt köpüğü elde etmek için, her şeyden önce, tadı daha zengin ve daha tutarlı tam yağlı süt kullanmanızı öneririz. Elektrikli süt köpürtücü ile, cihaz her şeyi kendi başına yaptığı için sütü önceden ısıtmaya gerek yoktur, sütün ideal sıcaklığa ulaşmasını sağlayarak yumuşak ve kompakt bir köpük oluşumunu destekler.

Bunu başarmak için sıcaklık 60 veya 65 dereceyi geçmemelidir. Aslında sütün çok sıcak olması durumunda besinsel özelliklerin kaybolmasına ek olarak hiç de hoş olmayan bir tat elde edilir. Bu, mükemmel bir süt köpüğünün temelinde her şeyden önce doğru sıcaklık ayarının olduğu anlamına gelir.
Süt 60 derecenin biraz üzerinde tutulursa, kontrol etmek için basit bir mutfak termometresi yeterlidir, sonuç hem elektrikli süt köpürtücü hem de manuel veya daldırma süt köpürtücü ile yine de mükemmeldir.
Ancak elektrikli cihazlar, sütün aşırı ısınması riski olmadan sıcaklığı önceden programlamanıza izin verir.

Süt köpürtücü nasıl seçilir

Teorik olarak ideal bir kapuçino yoktur, seçim, harcamayı düşündüğünüz miktara ve bu cihazı kullanmayı düşündüğünüz kullanıma bağlıdır. Ara sıra kullanmayı planlıyorsanız ve basit ve ucuz bir cihaz tercih ediyorsanız, en iyi seçeneğiniz manuel bir model satın almaktır.

Öte yandan, fikir her sabah süt köpürtücüyü kullanmaksa, barda sıraya girmekten kaçınıyorsa, sütü çok kısa sürede doğru sıcaklığa ısıtabilen ve mükemmel kalitede elektrikli bir model öneriyoruz. hangi bulaşık makinesinde yıkanabilir. Aile kullanımı veya birkaç kişi tarafından kullanılması durumunda, yarım litre veya 700 ml sütü ısıtabilen cihazlar vardır.

Birçoğu için temel öneme sahip bir unsur da estetiktir. Amaç, cihazı mutfakta veya belki de mutfak köşesinin tek bir alanın parçası olduğu bir stüdyo dairede görünürde bırakmak olduğunda, öneri, paslanmaz çelikten özellikle özgün ve rafine tasarımlı bir model satın almaktır. vintage esintili bir tarza sahip.

Normalde kahvaltıda fincan ve tabaklarla birlikte masaya yerleştirilen bir cihaz olan estetiğe gösterilen özen, hemen hemen tüm üreticiler tarafından sunulan bir özelliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir