Cum. Eki 15th, 2021
  • Elektrikli el süpürgesi
  • Güç Kaynağı Elektrikli Süpürge
  • El Tipi Vakum Filtreleri
  • El Tipi Elektrikli Süpürge Teknolojisi
  • El Tipi Elektrikli Süpürgelerin Yapısı ve Ağırlığı
  • Aksesuarlar El Süpürgesi
  • Fiyat Elektrikli Süpürge
  • Çevrimiçi En Çok Satan El Tipi Elektrikli Süpürgeler

En İyi El Süpürgesi Nasıl Seçilir

Bugün en iyi el tipi elektrikli süpürgenin nasıl seçileceğini açıklıyoruz.

El tipi elektrikli süpürge, masadaki kırıntıları toplamak için değil, aynı zamanda çekmeceleri tozdan kurtarmak, koltukları ve kanepeleri temizlemek, halı ve yastıklardan evcil hayvan tüylerini ve saçlarını temizlemek için ideal olan küçük boyutlu ve sınırlı güce sahip gerçek bir elektrikli süpürgedir. . Kısacası, tüm evlerde vazgeçilmez bir cihazdır ve özellikle geleneksel elektrikli süpürgenin çok hacimli olduğu durumlarda birçok durumda mükemmeldir.

Verimli ve kaliteli bir el tipi elektrikli süpürge satın almak için öncelikle teknik özelliklere, güce, emiş kapasitesine ve kullanım kolaylığına azami dikkat gösterilmesini öneriyoruz. Bu, belirli işlevleri olmayan bir cihaz türü olduğundan, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmek için tavsiye, esas olarak motor gücünü, emiş teknolojisini ve filtrelerin varlığını kontrol etmektir. Tasarım, boyutlar veya özerklik ve şarj süresi gibi diğer unsurlar çeşitli modeller arasında oldukça benzerdir ve seçimi fazla etkilemez. Her durumda, el tipi elektrikli süpürge, birçok durumda elektrikli süpürge veya elektrikli süpürge kullanımına başvurmaktan kaçınan kullanışlı ve kullanışlı bir ev aletidir. Olasılık,

Elektrikli el süpürgesi

Hemen hemen tüm el tipi elektrikli süpürgeler, cihazın doğası gereği, mümkün olduğunca pratik ve kullanımı kolay olması gereken şarj edilebilir pillerle çalışır. Piyasada, el tipi bir elektrikli süpürgeden daha çok kompakt bir elektrikli süpürgeye benzeyen bazı elektrikli modeller de bulabilirsiniz.

Elde taşınan bir vakumun performansı, motorunun gücüne bağlıdır, satın almadan önce bu öğeyi dikkatlice düşünmeniz önerilir. Genel olarak bu cihazların gücü 2V ile 22V arasında değişmekte olup, en yüksek aralık 13V üzerindedir.

Sonuç olarak, el fırçasını değiştirmek için basit bir masa elektrikli süpürgesi satın almak istiyorsanız, düşük veya orta güçlü bir model fazlasıyla yeterlidir. Aksine, diğer durumlarda da uygun olan daha geçerli ve performanslı bir alete sahip olmak isteniyorsa, tavsiye, aralarında seçim yapma olasılığı gibi bazı daha fazla işlevle donatılmış güçlü bir el tipi elektrikli süpürge seçmektir. iki farklı hız.

Güç Kaynağı Elektrikli Süpürge

Genel olarak, mini elektrikli süpürgenin kullanımı sınırlıdır ve kablonun varlığını gerektirmez, pilin sunduğu özerklik süresi, kırıntıları masadan veya mutfak tezgahından toplamak için fazlasıyla yeterlidir. Öte yandan, bir kanepeyi, evcil hayvan kulübesini veya bir dolabın içini temizlemek istiyorsanız, daha fazla çalışma özerkliğine ihtiyacınız olabilir.

Seçim, esas olarak, pille çalışan bir model satın almanın uygun olup olmadığı, daha pratik ancak belirli bir zaman sınırı olup olmadığı veya elektrik şebekesinden güç alıp almadığı ve dolayısıyla kablonun genel boyutları ile ilgili olarak, cihazın kullanım amacı ile ilgilidir. . Elektrikle çalışan el tipi elektrikli süpürge, elbette kablosuz bir modelle aynı hareket özgürlüğüne izin vermese bile, küçük boyutlu da olsa gerçek bir elektrikli süpürge olarak kabul edilebilir. El tipi elektrikli süpürgeler ayrıca pille çalışanlardan daha fazla işlev, daha fazla güç ve bazen bazı aksesuarlar sunar.

Bununla birlikte, en popüler ve çok yönlü, şarj özerkliğinin gerektirdiği süre içinde hareket aralığı sınırsız olan pille çalışan el tipi elektrikli süpürgelerdir. Bununla birlikte, bu aralıkta bile mükemmel performansa sahip aletler bulmak mümkündür, özellikle lityum pillerle donatılmış el tipi elektrikli süpürgeler en iyisi olarak kabul edilir, bu piller hafiftir, tamamen boşalmasına gerek kalmadan hızlı bir şekilde şarj edilir ve daha fazla özerkliği garanti eder. . Bunun yerine, ucuz da olsa nikel pilli, ağır, her şarjdan önce tamamen boşalması gereken ve hızla güç ve performans kaybına uğrayan modellerden kaçınılması tavsiye edilir. Ancak, bu biraz kullanılan bir teknolojidir.

El tipi elektrikli süpürgenin özerklik süresi modele ve dolayısıyla güç, motor performansı ve pil tipine göre değişir. Ortalama 15 veya 20 dakikadır, ileri teknoloji cihazlar da otuz dakikadan fazla bir özerklik sunabilir. Yaklaşık on dakikalık bir şarj süresine sahip çok ucuz modeller var; bu, aleti yalnızca masadan kırıntıları toplamak için kullanmayı planlıyorsanız geçerli olabilir.

Tam şarj için gereken süre ortalama dört veya altı saattir, pilin de deşarj edilmesi gerekiyorsa daha uzun sürebilir. Şarj için çok uzun süre beklemenin zaman kaybı ve daha düşük performanstan yararlanmak anlamına geldiği düşünüldüğünde, artık kullanılmayan teknolojilerden kaçınılması tavsiye edilir. Ayrıca şarj süresi açısından da en iyi performansı garanti eden piller lityum iyon pillerdir. Elektrikli süpürge ile birlikte verilen şarj tabanı, genellikle yer ihtiyacınıza göre yerleştirme imkanı ile yere, yatay olarak veya duvara sabitlenmesine izin verir.

El Tipi Vakum Filtreleri

Normalde herhangi bir elektrikli süpürgenin sahip olduğu filtreler, hem motoru tozdan korumaya hem de cihaz çevreye yeniden vermeden önce havayı temizlemeye izin verir.

El tipi elektrikli süpürgelerin üst düzey modellerinde, biri kırıntıları ve daha büyük parçacıkları tutmak için, ikincisi ince toz için olmak üzere en az iki filtre bulunur. Aynı kural genel olarak el tipi elektrikli süpürge için de geçerlidir, HEPA filtreleri ve özellikle H13 veya H14 filtreleri şu anda hava filtrasyonu açısından en iyi standardı temsil etmektedir.

Özel bir cam elyaftan yapılmış HEPA filtreleri tozun %99’undan fazlasını tutabilir. Alternatif, ucuz ama biraz daha düşük performanslı, tozun yaklaşık %85’ini tutma özelliğine sahip, tam ve kapsamlı temizlik isteyenler için ideal olan, ancak havayı alerjenlerden arındırması gerekmeyen EPA filtreleridir. EPA filtreleri, E11, E12 vb. kısaltmalarla belirtilir.

El Tipi Elektrikli Süpürge Teknolojisi

Neredeyse tüm el tipi elektrikli süpürgeler, santrifüj kuvvetinin etkisiyle emilen maddeleri izole edebilen cihazla donatılmış kabın içinde bir tür küçük hava girdabı oluşturan bir sistem olan siklonik teknoloji sayesinde çalışır. , daha sonra filtreleme sistemi tarafından engellenecektir. Siklonik teknoloji ayrıca el tipi elektrikli süpürge tarafından toplanan toz ve kalıntılar için toplama torbası gerektirmeme avantajını da sunar, genellikle çok basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen bir işlem olan tankın periyodik olarak boşaltılması yeterlidir.

Bazı daha sofistike el tipi elektrikli süpürge modelleri, ıslak malzemeleri ve az miktarda sıvıyı toplamanıza da olanak tanır; bu, cihaz mutfak veya karavan için kullanılıyorsa kesin bir avantajdır. Çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor çözüm

El Tipi Elektrikli Süpürgelerin Yapısı ve Ağırlığı

Tasarıma gelince, pazar geniş bir olasılık yelpazesi sunuyor, seçim sadece estetik bir yapıya sahip değil, aynı zamanda performansla da ilgili, sağlam bir yapı ve ergonomik ve kompakt bir çizgi şüphesiz daha iyi performansa karşılık geliyor.

El tipi vakumun genellikle tek elle kullanıldığı düşünüldüğünde, en iyi modeller sağlam ancak hafiftir, rahat ve sabit bir tutamak ve kolay erişim noktasına yerleştirilmiş bir güç düğmesi ile donatılmıştır.

Tozların toplandığı tank, tıkanmadan işinizi yapmanıza imkan verecek büyüklükte olmalıdır, yaklaşık yarım litre ideal boyuttadır, çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır, dikey şarjlı süpürge alırken nelere dikkat edilmeli özellikle sıvıları da toplayabilen modeller için.

Ağırlık ve ölçüler oldukça benzer: normalde bir el tipi elektrikli süpürge 35 veya 40 santimetre uzunluğa ve nadiren kilograma ulaşan bir ağırlığa ulaşır. Daha küçük ve daha hafif modeller de vardır, ancak oldukça rahatsız edici ve temizleme işlemlerini karmaşık hale getirebilecekleri için 1 kg’dan daha ağır olan cihazlardan kaçınılması tavsiye edilir.

Mini elektrikli süpürgenin sadece pratik, hafif ve ergonomik olması değil, aynı zamanda tüm fonksiyonlarında basit ve sezgisel olması, mümkünse şeffaf, seviyeyi sürekli kontrol etmek için, yayılma riski olmadan çıkarması kolay bir tank ile çok önemlidir. özellikle su ve sıvıları emebilen bir model ise etrafa ufalanır ve tozlanır ve mükemmel şekilde yıkanabilir. Güç düğmesi açıkça görülebilmelidir ve aksesuarların takılması ve çıkarılması kolay olmalıdır.

Bu cihazların çoğu hafif, yıkanabilir ve dayanıklı plastik malzemeden yapılmıştır.

Aksesuarlar El Süpürgesi

Genellikle, normal el tipi elektrikli süpürgeler, masaları ve çalışma yüzeylerini temizlemenizi sağlayan yatay yuvalı bir ağızlıkla donatılmıştır, ancak bazı modellerin halıları, masa örtülerini, minderleri ve diğer malzemeleri temizlemenize de izin verdiği göz önünde bulundurulmalıdır: bu nedenle en az bir veya iki yedek hava deliği ile donatılmalıdır.

Tipik olarak, en çok yönlü el tipi elektrikli süpürgelerde masa örtüleri, kanepeler ve halılar için bir fırça, çekmece köşeleri ve yarıklar için ince bir ağızlık ve daha yüksek performanslı modellerde en zor yerlere ulaşmak için teleskopik bir uzantı bulunur.

Fiyat Elektrikli Süpürge

Kaliteli bir el tipi elektrikli süpürgenin fiyatı 90 ila 150 avro arasında değişebilir, 50 avronun üzerinde hala mükemmel cihazlar bulmak mümkündür. Ayrıca, kalitesi orantılı olarak oldukça düşük olan 20 ila 40 avro arasında çok ucuz modeller de var, satın almadan önce istenen performansı düşünmek güzel.

El tipi elektrikli süpürgelerin en bilinen markalarına gelince, Philips, Rowenta, Bosch ve Dyson’a dikkat çekiyoruz.

Çevrimiçi En Çok Satan El Tipi Elektrikli Süpürgeler

Şu anda çevrimiçi olarak en çok satan el tipi elektrikli süpürgelerin bir listesini fiyatlarıyla birlikte sunuyoruz.

#ÖN İZLEMEÜRÜNFİYAT
1BLACK + DECKER NVC115JL-QW Çiftli Lityum Pilli Güçlü Kablosuz Mini Elektrikli Süpürge …23,78 EURAmazon’dan satın alın
2Hommak Kablosuz Mini Elektrikli Süpürge, 8 Kpa Taşınabilir Araba Süpürgesi Hızlı Şarj 30 Dakikada …39.99 EURAmazon’dan satın alın
3BLACK + DECKER BHHV520BT-QW, Lityum Pil Emiş Nozullu Güçlü Kablosuz Mini Elektrikli Süpürge …108.67 EURAmazon’dan satın alın
4IAB Akülü El Süpürgesi 4’ü 1 Arada Güçlü 17000pa Taşınabilir Torbasız Elektrikli Süpürge 2 …79,99 EURAmazon’dan satın alın
5BLACK + DECKER NVC115W-QW Çift Kişilik Lityum Pilli Güçlü Kablosuz Mini Elektrikli Süpürge …30,69 AvroAmazon’dan satın alın
6BLACK + DECKERWDC215WA-QW Güçlü Akülü Lityum Pilli Elektrikli Süpürge ve Sıvı Temizleyici Çift …45,59 EURAmazon’dan satın alın
7RIKIN Akülü El Süpürgesi 3’ü 1 Arada Güçlü Mini Elektrikli Süpürge 8500PA 120W …42.99 EURAmazon’dan satın alın
8BLACK + DECKER NVC215W-QW Lityum Pil Uzatılabilir Nozul ve Çift …40,00 EURAmazon’dan satın alın
9Laresar Güçlü Araba Süpürgesi, 17000Pa Kablosuz Mini Süpürge (LED Işık), 30 Dakika …89,99 EURAmazon’dan satın alın
10Mini Elektrikli Süpürge, Güçlü Kablosuz Mini Elektrikli Süpürge, El Tipi Elektrikli Süpürge 14.8V 8000 PA 120W Islak …

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir