Paz. Eki 17th, 2021

Bir evin dış kaplamasının dayanıklı ve dayanıklı olması gerekir. Malzeme aynı zamanda dış ortamları dekore etmeye de hizmet ediyor. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , dış mekan için en yaygın kaplama türlerinin dokulu boya, taş, tuğla, beton veya ahşap olduğunu açıklıyor. Taş, az bakım gerektirmesi ve çeşitli model ve renk seçeneklerine sahip olması için en uygun olanıdır.

Evin dış alanı için en iyi malzemeyi nasıl seçeceğinizi görün

Bu malzemeler tek duvarda dekorasyonda veya mangalda veya şöminede kullanılabilir. Daniel, fiyatın kaliteye bağlı olmadığını söylüyor. “Genellikle ürünün menşei veya münhasırlığı ile ilgilidir” diye yorum yapıyor.

Mühendise göre, bu tür bir kaplama seçerken en büyük endişe, dayanıklılığını ve zamana karşı direncini doğrulamaktır. Ona göre, dış alan için ürün seçimindeki ana hatalar, boyada kabarcıklara neden olabilecek kaplamanın kütle izi (örneğin kaba sıva ve sıva) ve hazırlık tabanının yeterli şekilde hazırlanmamasıdır. veya kaplamanın çıkması.

Yerleştirme sırasında, sonucun tatmin edici olması için uzman, yerleştirme konusunda uzmanlaşmış bir firmayı işe almayı ve iyi bir su yalıtımı gerçekleştirmeyi belirtir.

açık alan zeminleri

İşlem görmüş ahşap ve çimentolu zeminler havuz güverteleri için uygundur. Daniel, “Kaymaz olmalarının yanı sıra fazla ısıyı da emmezler, bu da birçok insanın çıplak ayakla gezdiği bir alan için idealdir” diye açıklıyor.

Porselen karolar, temizlenmesi kolay oldukları ve su veya yağ emmedikleri için barbekü alanı veya gurme mutfağı için iyi bir seçimdir. Genellikle çizmezler ve çok fazla ağırlık taşımazlar.

Rustik seramikler mekana çok fazla karakter kazandırıyor.

Hidrolik karolar daha mutlu bir ortam yaratır. Büyüleyici ve renkli olmanın yanı sıra çok yönlü olan ve tezgahlarda da kullanılabilen su geçirmez tedaviye yatırım yapın.

Dış mekan alanınızın ıslanmasını önleyeceğinden, hava şartlarına çok maruz kalan alanlar için geçirgen zeminler harika bir seçenektir. Miracema, kumtaşı ve kuvarsit gibi doğal taşlar da mekanın doğal görünümünü korumaya yardımcı oldukları ve her türlü çevre düzenlemesi ile birleştiği için iyi seçeneklerdir.

Garaj alanında zeminin çok fazla ağırlığa dayanması önemlidir. Bu nedenle, yüksek mukavemetli çimento esaslı veya porselen karolara yatırım yapmaya değer olabilir.

kaplama nedir?

 Tanım. Çatı kaplaması veya kaplaması . Üzerine shingle veya diğer çatı kaplamasının döşendiği çatı kirişlerine veya makaslara tutturulan ahşap paneller veya levha malzeme.


Daha sonra, kaplama ile mantolama arasındaki farkın ne olduğu da sorulabilir.

Çatı Kaplama ( ” Kaplama “) Çatı kaplama zeminini veya çatı malzemesi uygulandığı taban katı bir yüzey sağlamak için kullanılan herhangi bir malzemedir. Çatı kaplama daha pek çok çatı malzemeleri ekleyerek yüzey adil basitçe aşıyor.

Ayrıca, OSB veya kontrplak çatı kaplaması için neyin daha iyi olduğu da sorulabilir. Tüm kontrplak ıslanması bunun şişmesine eğilimindedir. Bu durumda, kontrplak bir kenara sahiptir. OSB daha uzun sürer kontrplak doymuş almak için değil, aynı zamanda kurumasına çok daha uzun sürer. Çatı kaplaması olarak kullanıldığında , bu nem tutma eğilimi , kronik sızıntılara maruz kaldığında kontrplaktan daha hızlı bozulacağı anlamına gelir .

Bir de sorabilir, mantolama için ne kullanılır?

Yapısal Kaplama Yaygın yapısal kaplamalar arasında kontrplak, yönlendirilmiş yonga levha (OSB), gofret levha ve dış alçı levha bulunur. Kontrplak, OSB veya gofret pansiyon panelleri seçerken, onlar duvar olarak derecelendirilir olmak kaplama ve uygun kalınlığı seçin.

kaplama konstrüksiyonu nedir?

Açma ve iksa tipik kullanılır inşaat toprak ve mevcut yapıların geçici destek sağlamak amacıyla siteler. Kaplama , herhangi bir gecikme gerektirmeden zemine sürülen veya titreştirilen tam destek sistemlerinden oluşur. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir