Cum. Eki 15th, 2021

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Alamıyor – Sorun Nasıl Giderilir

dizin

  • Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nasıl Kullanılır
  • Yumuşatıcı Çekmecesi Nasıl Temizlenir
  • Selenoid valf sayesinde çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor
  • Sonuçlar

Bugün çamaşır makinesi yumuşatıcı almazsa ne yapacağını açıklıyoruz.

Bir cihazın normal kullanım döngüsünde birkaç kez sorunlarla karşılaşırsınız ve ilk başta çözümün ne olduğunu bilmezsiniz. Evlerimizin vazgeçilmezi olan çamaşır makinesini düşünelim. Örneğin, programı başlatmak ve ardından yıkama sonunda çamaşır makinesinin yumuşatıcıyı almadığını anlamak olabilir. Bakalım nedenler ve göreli çözümler neler olabilir. camasir makinasi yumusatici ve deterjan almiyor

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Nasıl Kullanılır

Başlamak için, bir çamaşır makinesinin bazı özelliklerini bilmek önemlidir. Ürün yükleme çekmecesi genellikle biri ön yıkama diğeri yıkama olmak üzere ikisi aynı boyutta ve biri yumuşatıcı ve diğeri ağartıcı olmak üzere daha küçük iki sektör olmak üzere dört farklı sektöre ayrılmaktadır.

Günümüzde giderek daha fazla kadın her yıkamadan önce yumuşatıcı ekleme alışkanlığına sahip. Amaç, çamaşırları daha güzel kokulu hale getirmek ve daha sonra çamaşırların ütülenmesini kolaylaştırmaktır. Paket üzerindeki talimatlara göre kullanılması tavsiye edilir, yumuşatıcı miktarı her zaman yükün boyutuna ve ağırlığına göre karar verilmelidir. Ayrıca yıkamak üzere olduğumuz kumaşın cinsini de göz önünde bulundurmak ve konsantre bir yumuşatıcı kullanmak zorunda kalırsak bu durumda çamaşır makinesine eklenecek miktarın daha az olması gerekir. Genellikle küçük bir ölçüm başlığı yeterli olacaktır.

Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı almıyorsa bunun nedeni çekmecenin artık çok kirli ve kabuklu olması, aşırı yumuşatıcı kullanımı veya çok kalın ve viskoz bir ürün kullanılması olabilir. Bu nedenle yumuşatıcının su ilave edilerek kullanılması ve sonucun maksimum seviyeyi gösteren ızgarayı aşmamaya dikkat edilerek uygun çekmeceye dökülmesi tavsiye edilir. çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor

Yumuşatıcı Çekmecesi Nasıl Temizlenir

Yumuşatıcı bölmesinde artıklarla tıkanabilecek bir delik vardır, bu durumda su jeti geldiğinde bölmenin boşalmasını sağlayan sifon etkisinin oluşması imkansızdır. Bu nedenle ızgaranın derinlemesine temizliğini mümkünse her noktaya ulaşmanızı sağlayan küçük bir fırça veya ince bir tornavida yardımıyla yapmanız uygun görünüyor.

Yine yumuşatıcı çekmecesinin temizliği konusunda evde ve birkaç adımda daha önce demonte edilen tepsinin yerleştirileceği bir kova içinde sıcak su, sıvı bulaşık deterjanı ve kullanılacak çamaşır suyu ile deterjan solüsyonu hazırlamak mümkündür. dikkatle ve yalnızca lateks eldiven giydikten sonra. 5 veya 10 dakika içinde, karışım olası kalıntıları ve kabuklanmaları ortadan kaldıracaktır. Her şey durulandıktan sonra, sabun kalıntılarını bir bez veya eski bir diş fırçası ile temizlemek önemlidir. Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Alamıyor

Ayrıca yumuşatıcıyı tepside iki günden fazla bırakmamaya dikkat edin, bu tür bir hareket ürünün katılaşmasına ve dolayısıyla kullanımını zorlaştırmasına neden olabilir.

Selenoid valf sayesinde çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyor

Önceki adımlara rağmen sorun çözülmediyse ve çamaşır makinesi hala yumuşatıcı almıyorsa, nedeni zamanlayıcıda veya solenoid valfin elektronik kartında olabilir. Giriş hortumuna bağlanan bu alet, akımdan güç aldığında açılır ve suyun içeri girmesine izin verir. En yeni çamaşır makineleri modellerinde aynı anda güç sağlayan iki solenoid valf bulunur. Mekanizma, ön yıkama solenoid valfi ile yıkama solenoid valfi arasındaki akışın geçmesini ve böylece suyun yumuşatıcı bölmesine girmesini sağlar. Sadece bir valf kırılır ve açılmazsa, suyun önceden belirlenen yolu izlemeyeceği ve bu nedenle yumuşatıcının çekmecede kalacağı açıktır.

Sorunun bu olduğundan emin olmak için, neyse ki birçok parçayı sökmeye gerek yok, sadece ön yıkama programını ayarlayın ve su hareketlerini kontrol etmek için deterjan çekmecesini açın. Bu şekilde iki solenoid valften hangisinin doğru çalışmadığını bulmak mümkün olacaktır.

Çamaşır makinesinin yumuşatıcı almadığı, solenoid valfe hiç akım olmadığı veya su basıncının çok düşük olduğu diğer durumları bildiriyoruz. Bu nedenle, sektörde uzman bir teknisyene başvurmadan önce ev sistemindeki basıncı kontrol etmeniz önerilir.

Sonuçlar

Herhangi bir cihaz gibi, çamaşır makinesinin de düzgün çalışması ve sorunlardan kaçınması için bir dizi önlem alması gerekir. Örneğin çamaşır makinesi yumuşatıcı almıyorsa, filtreyi kontrol edip düzenli olarak temizlemek ve bakım yıkamalarını çamaşırsız, sadece deterjan veya kabartma tozu ve sirke ile yapmak iyi bir fikirdir . Son olarak, yumuşatıcı ve deterjanı doğru çekmecelere yerleştirmeye dikkat edin, karıştırıldığında çamaşır makinesinde birikerek kazan dahil cihazın çeşitli parçalarına zarar veren bir kalıntı oluşturabilirler.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir