Karbonatla koltuk temizliği kadınlar kulübü

KANEPE NASIL TEMİZLENİR

Kanepelerimizde çok zaman harcıyoruz, bu yüzden zaman zaman kirlenmeleri ve lekelenmeleri gerekiyor. Koltuk lekelerini nasıl temizleyeceğinizi bilmek hepimizin kollarında olması gereken bir beceridir. Acil bir kırmızı şarap dökülmesi veya her gün kanepede oturan köpeğin kir birikmesi olsun, yanıtlarımız var ve size bir kanepeyi nasıl etkili bir şekilde temizleyeceğinizi göstereceğiz!

Birincisi ve en önemlisi, üreticinin temizleme önerilerini okuduğunuzdan emin olmaktır. Kanepeler, tıpkı en sevdiğiniz giysiler gibi her zaman bir temizlik etiketiyle gelir. Temizleme ipuçları için etiketi kontrol edin. Bulmanız muhtemel olan bazı kodlar ve ne anlama geldikleri aşağıda belirtilmiştir:

 • W – Bu malzemeyi su ile temizlemekte bir sakınca yoktur.
 • S – Bu malzemeyi temizlemek için su kullanmayınız. Solvent bazlı bir temizleyici kullanın.
 • WS – Bu malzeme üzerinde su veya solvent bazlı temizleyici kullanılmasında bir sakınca yoktur.
 • X – Sadece bu malzemeyi vakumlayın.

Her tür kumaşın temizlenmesi söz konusu olduğunda aşağıdaki ipuçları işe yarayacaktır, ancak tüm kanepeye uygulamadan önce bu temizlik etiketini kontrol ettiğinizden ve ürünleri göze çarpmayan bir yerde test ettiğinizden emin olun.

Kumaş Kanepe Nasıl Temizlenir

 1. Koku giderici bir kabartma tozu temizliği ile başlayın. Kanepeyi temiz beyaz bir el havlusu veya sert bir fırça ile fırçalayarak hazırlayın. Bu, kanepede kuruyan her şeyi gevşetecektir.
 2. Tüm kanepeye kabartma tozu serpin ve en az 20 dakika bekletin. (Bir saate kadar orada bırakabilirsiniz.) Bir fırça aparatı kullanarak kabartma tozunu çıkarmak için kanepeyi süpürün.
 3. Ardından, kalan lekeleri gidermek için bu basit temizleyiciyi yapın. 1 çay kaşığı birleştirin. bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı. küçük bir sprey şişesinde beyaz sirke ve 1 bardak ılık su. Ardından, 1 çay kaşığı ekleyin. kabartma tozu ve üst kısmı hızlı bir şekilde sprey şişesine vidalayın. (Kabartma tozu ve sirke birleştirildiğinde çok fazla baloncuk oluşturacaktır!)
 4. Beyaz bir beze temizleme solüsyonunu püskürtün ve kumaş üzerindeki lekeleri nazikçe silin ve ovalayın. Alternatif olarak, derin bir temizlik için tüm kanepeyi solüsyonla silin.
 5. Kumaşı kurumaya bırakın.

Mikrofiber Koltuk Nasıl Temizlenir

Sürtünme alkolü, çoğu mikrofiber kanepeyi temizlerken arkadaşınızdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kanepenin tamamını temizlemek için herhangi bir şey kullanmadan önce bu etiketi kontrol ettiğinizden ve çözümü test ettiğinizden emin olun. Temizleme kodu “S” (“çözücü” için) alkolün ovuşturulmasının harika bir seçenek olduğu anlamına gelir.

 1. Bölüm bölüm çalışarak, bir alana sürtünme alkolü püskürtün ve ardından beyaz veya açık renkli bir süngerle ovun (böylece siz fırçalarken kanepeye renk geçişi olmaz). Lekelerin süngerin üzerine çıktığını göreceksiniz.
 2. Alkol hızla buharlaştığı için kanepe çabuk kurumalıdır. Kuruduktan sonra, kumaşı kabartmak için kanepeyi dairesel hareketlerle fırçalamak için kuru bir sert fırça kullanın.
 3. Kanepede su lekeleri varsa (ve koltuğunuz hem su hem de solvent temizliğine izin veriyorsa) aynı işlemi saf su kullanarak yapın. Püskürtün, fırçalayın ve kumaş kuruduktan sonra fırçalayın.

Deri Kanepe Nasıl Temizlenir

Deri kanepeler, deri çeşitli farklı yüzeylere sahip olduğundan, kitabı bir dizi temizleme seçeneği için açar. Deri bir kanepenin nasıl temizleneceğine karar verirken, yöntemlerin bir kanepeden diğerine önemli ölçüde değişeceğini unutmayın. Bu temizleme talimatları, özellikle diğer deri türlerinden daha yaygın ve temizlenmesi daha kolay olan korumalı derilerin temizlenmesi için tasarlanmıştır. Eğer korumasız bir deri kanepeniz varsa temizlik için firmanın önerilerine başvurunuz. Son olarak, temizlik etiketini kontrol ettiğinizden ve temizlik ürünlerini önce kanepenin göze çarpmayan bir yerinde test ettiğinizden emin olun.

 1. Tüm bu köşeler ve kızılcıklar da dahil olmak üzere kanepeyi süpürerek başlayın.
 2. Tüm kanepeyi temiz, kuru bir mikrofiber bezle silin.
 3. Küçük bir kovada eşit miktarda su ve beyaz sirkeyi birleştirerek bir temizleme solüsyonu oluşturun. Nemli ama ıslak olmayacak şekilde bir mikrofiber bezi solüsyona batırın. Kanepeyi silin, bezi düzenli olarak durulayın.
 4. Kanepeyi temiz, kuru bir mikrofiber bezle kurulayın.
 5. Deriyi yumuşak tutmak için her altı ila 12 ayda bir kanepenizde bir deri kremi kullandığınızdan emin olun.

Molly Maid, düzenli ev temizlik hizmetlerimizin bir parçası olarak mobilyaları süpürür ve yer yer temizler. Oturma odanızın geri kalanı için profesyonel temizlik yardımına mı ihtiyacınız var? Molly Maid’deki uzmanları arayın! Evinizi temizleyeceğiz, böylece gerçekten zevk aldığınız şeyleri yapmak için daha fazla zamanınız olacak – temiz ve rahat koltuğunuzda film gecesinin tadını çıkarmak gibi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir