Kullanışlı ev perdelerini nasıl seçerim

En kullanışlı tül perde hangisi

Evdeki perdeler estetik bir dokunuş katıyor, odanın dekorunu tamamlamaya çalışıyor, şekil ve renkleri ev eşyalarına uyacak şekilde koordine ediliyor, siyah zebra perde kullanışlı mi ayrıca sıcaklık hissi veriyor; Bu nedenle tasarım, şekil ve renk seçimine büyük önem verilmelidir. Bu yazımızda ev için ideal perde seçim yollarına ek olarak bu konuda tavsiye edilenlerden bazılarına değineceğiz. ev perdeleri seçmek için; İster kabul odası, ister yatak odası olsun, odaya uygun olması. en kullanişli perde hangisi

kullanışlı perdeler , en kullanışlı perde hangisi , keten tül perde kullanışlı mı , en kullanişli perde hangisi , stor perde kullanışlı mı , jaluzi perde kullanışlı mı , çift mekanizmalı stor perde kullanışlı mı , kullanışlı perde modelleri , zebra perde kullanışlı mı,

Ev perdeleri nasıl seçilir

Evin içinde doğru perde seçimi, odanın veya perdelerin yerleştirileceği salonun görünümünü büyük ölçüde etkiler; Bu nedenle, seçim süreci yapılırken aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç şeye uyulmalıdır: 

 • kumaş seçimi ; güneşli kabul edilen odalarda güçlü olması gereken yerler; Sürekli güneş ışığına maruz kaldığında diğerlerinden daha dayanıklı olan birçok kumaş vardır ve perdeler astarlanırsa bu daha uzun süre hayatta kalma şanslarını arttırır ve oda uygunsa pamuklu veya ipekten dokunmuş şeffaf kumaşlar seçilebilir. iyi havalandırma sağladıkları ve aşının içeri girmesini engelledikleri için doğal aydınlatmaya ihtiyaç duyarlar; Bu nedenle, alerjisi olan kişilerin odalarına kurulabilir.
  Ağır kumaşlar ise, kadife, kadife ve süet kumaşlar gibi çok fazla kapatıcılık elde etmek istendiğinde seçilebilir. kışın soğuk olduğu yerlerde faydalıdır; Odayı izole etmeye yardımcı olduğundan, ısıtma verimliliğini artırdığından ve ışık perdeleri kalın bir pamuklu astar ile tasarlanabilir ve astarlanabilir.
 • Perde renkleri seçilirken renk seçimi, oda dekoru, duvar renkleri veya duvar kağıdı dikkate alınmalı; Perdelerin renklerinin mobilyaların renkleriyle örtüşmesi gerekmediği için tamamlayıcı olması gerektiği için; Daha fazla enerji yaratmak için duvar renkleri ve fırçalarla tamamen zıt renkler seçmek mümkün; Bu, perdeleri daha iyi vurgulamak için çalışır ve alçak tavanlı odalarda dikey bir perde deseni seçilerek yüzey daha yüksek hale getirilebilir.
 • Uygun uzunluğu seçin ve perdeleri pencereden en az 6 inç yukarı çıkacak şekilde asın; Tavanın alanını ve yüksekliğini arttırmak için perdeler yerden tavana uzatılacak şekilde asılabilir; Çünkü bu odaya daha fazla yer açacaktır.
 • Küçük boşluklu odalarda kalın perdeler seçmeyin; Rahatsızlık ve rahatsızlık hissi verdiği yerde; Bu nedenle, saf renklerde ışık perdelerinin kullanılması tercih edilir; Daha açık hissetmek için.
 • Perdelerin tasarımını ve renklerini odanın tasarımına bağlayın; Gelen yatak odası estetik perde, rahatlatmak odaklanmayı üzerinde duruluyor ışık ve dayanıklılık arasında bez.
 • Perdeleri renkleri duvar renklerinden daha koyu olacak şekilde seçin, perdelerin yerleştirilmesindeki amaç odaya uyum sağlamak, göze çarpmamaksa ve odada çok pencere yoksa perdeler tercih edilebilir. desenli
 • Kadife perdeler yemek odaları ve misafir kabul odaları için daha uygundur, aydınlık ve dekoratif perdeler ise çocuk odaları ve mutfak için daha uygundur 

Ev perdesi seçerken ipuçları

Ev perdesi seçerken önerilenler arasında şunlar yer almaktadır: 

 • Perdelik kumaşların kuru temizleme makinesi ile temizlenebilecek şekilde seçilmesi ; Tasarımda karmaşık olan yüksek kaliteli perdeler, geleneksel yıkama yöntemleri kullanılarak evde yıkanırsa zarar görebilir.
 • uzmanlardan tavsiye ve tavsiye alın; Bazı şirketler, tüketicinin evin odalarına uygun kumaş, tasarım ve renk türünü seçmesine yardımcı olmak için çalışanlarını gönderir .
 • Pencerenin boyutlarını, uygun uzunluğu belirleyin ve piyasada sonsuz sayıda olan hazır perde panellerden ve çoklu renklerden yararlanın.
 • perdelerin varlığının uzunluğunu, amacını belirlemek; Örneğin, perde panelini pencerenin kenarından daha yüksek olacak şekilde asmak, odanın tavanının yüksekliği hakkında bir fikir verir; Zarif ve modern bir görünüm için perdeler zemine bir veya iki inç düşecek şekilde yapılabilir ve pencerenin her iki yanında yaklaşık 4-8 ​​inç artırılmalıdır; Bu daha iyi kapsama sağlamak içindir.
 • Daha aydınlık odalarda parlak renklerden kaçının; Bunun nedeni güneş ışınlarının onlara daha hızlı zarar vermesi ve renklerin solmasına neden olmasıdır. Cam balkon tül perde model önerisi

Odalar için mükemmel perdeleri seçmek

Odalar için mükemmel perdelerin nasıl seçileceğine gelince, aşağıdakiler takip edilebilir: 

 • Hazır perdeler hızlı ve pratik bir çözüm olup, geniş bir alternatif ve seçenek alanı sunar ve birden fazla renkte bulunur, uygun fiyatları, yıkama ve temizleme kolaylığı yanında, diğer yandan Özel yapım perdelere göre daha düşük kalitede olduklarına dikkat edilmelidir. Talep üzerine belirli uzunluklarda da sınırlandırılabilir.
 • Perde seçiminde kumaşın dikkatli seçilmesi çok önemlidir; Ağır kumaşlar mahremiyet sağladığı için aynı zamanda gün ışığının içeri girmesini de engellemektedir, örneğin: yün ve kadife kumaşlar; Daha hafif kumaşlar daha fazla ışığın geçmesine izin verirken, sıcaklık hissi veren ağır bir kumaştır.
 • Perdelerin asılması ve askı direğinin kullanılması perdenin görünümünü ve estetiğini etkiler; Perde astarsız ve orta ağırlıkta olduğunda, perde boyunca delikli metal halkalar kullanmak gerekir ve kıvrımlar perdelere düzenli bir şekil verir ve uzun, hafif perdelerde kullanılır ve büyük kıvrımlar kullanılır. bemoller Ağır ağırlığa sahip uzun perdeler için daha uygundur.
 • Tek kanallı panjurlar büyük pencereler için kullanışlıdır; Perdelerin asılırken iki taraftan açık olacak şekilde asıldığı yerler, direkleri olan ve ahşap veya metalden ve farklı çaplarda yapıldığı yorumları ve düz pencerelerde kullanılmasına ek olarak bunların en iyi kullanımıdır.
 • kullanışlı perdeler , en kullanışlı perde hangisi , keten tül perde kullanışlı mı ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir