Kum beji renk ve uygulama 2021

İç mekandaki bej rengi: diğer tonlarla birleştirme kuralları

İç tasarımdaki açık tonlar her zaman sıcaklık ve ışık katar. Bej rengi o kadar çok yönlüdür ki farklı tarzlarda uygulanır ve birçok tonla iyi gider. kum beji rengi , kum beji renk, kum beji boya rengi İyi seçilmiş bir palet, tasarım sanatının bir başyapıtı ve evde rahat bir atmosferin somutlaşmış hali olabilir.

Mobilya, dekor ve tekstil şeklindeki ek renk vurguları, iç mekanın tarzına sıcaklık katacak ve bej renk paletinin zenginliği odaya romantizm ve zenginlik notları katacaktır.

Bej tonlarının iç mekandaki popülaritesi

Bej rengi popüler çünkü farklı tonlarla oynayarak ve zıt unsurlarla birleştirerek dairenin odalarını aynı palette, ancak farklı stil yönlerinde dekore edebilirsiniz. Hizalamaları kullanma olanakları sonsuzdur. Bej tonları, bir odanın tasarımında bir bütün olarak hareket edebilir veya parlak kontrastlarla yola çıkan bir taban rolü oynayabilir.

Tasarımda bejin popülaritesi:

 1. Binden fazla olan çok çeşitli gölgeler ve dokular.
 2. Tasarımcılar tarafından imar odalarında ve aksan yaratmada yaygın olarak kullanılan soğuk ve sıcak renklerle iyi uyumluluk.
 3. Uygulamada çok yönlülük. Bej tonları hem yatak odasında hem de koridorda ve banyoda uyumlu görünecek.
 4. Bej, asil tasarımı ve minimalizmi aynı anda hayata geçirme yeteneğine sahiptir.
 5. Açık renkler odayı görsel olarak genişletir ve daha hafif hale getirir.
 6. Bej, kuzeyden ve güneyden bir odada eşit derecede güzel görünecek.

Tasarımda hakim ise bej ile aşırıya kaçmak mümkün değil. Çok yönlülük ve göze çarpmayanlık, sakinleştirici bir atmosfer yaratır ve insan sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Bejin avantajları ve dezavantajları. iç tonlar.

Renk, algı için uyumlu ve doğaldır. Doğa manzaralarına bakarsanız bejin yeşil, mavi ve kahverengi ile tüm tonlarının mükemmel kombinasyonlarını görebilirsiniz. Diğer açık renklere göre en büyük avantajı, iç mekanda sıcak bir atmosfer ile parlak kontrastlar arasında bir denge yaratmaktır.

Bir evi dekore ederken renk artıları:

 • herhangi bir odayı dekore etmek için ideal olan bej duvarlar, döşemeli mobilyalar ve yeşil bitkiler şeklinde parlak vurgularla iyi gider ;
 • ışık ekler ve odayı görsel olarak genişletir;
 • göze batmayan ve gözlere yorgunluk vermez;
 • temel olarak herhangi bir dekora uygulanabilir;
 • metal süslemeler ve aynalarla uyumludur ;
 • aynı rengin farklı tonlarından güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

İç kısımdaki bej dezavantajları:

 • dikkatli kontrast seçimi gerektirir;
 • parlak unsurlarla vurgulamazsanız sıkıcı hale gelecektir.

Renk, çevreleyen iç detaylarla mükemmel bir uyum içindedir, ancak birçoğu olmamalıdır. Odada kontrast oluşturmak için, parlak perdeler asabilir ve tonlarında bir kanepe veya yatakta yatak örtüleri satın alabilirsiniz . Bu göze batmayan bir gölgeyi dönüştürmek için yeterli olacaktır

Bej kullanımı için kurallar

Tasarımcıların püf noktalarını bilerek, hayallerinizdeki iç mekanı zorlanmadan yaratabilirsiniz. Evlerinin acemi dekoratörleri için bej renk yaratıldı ve onunla hata yapmak zor, sonra düzeltilmesi gerekiyor.

Uygulama hakkında bilmeniz gerekenler:

 1. Bej rengi arka plan olarak tek bir gölgede değil, birkaçının bir arada kullanılması gerekir. Ana şey, birbirine yakın ve uyumlu renkleri seçmektir.
 2. Bir bej renginde bir odayı dekore ederken, dekorasyonda, mobilyada ve tekstilde birkaç farklı doku kullanmayı deneyin. Farklı malzemelerdeki bir ton bile farklı görünüyor.
 3. İki benzer tonu birleştirirken, ayırmaya değer. Duvardaki büyük bir vazo veya ayna şeklinde pervazlar, çizimler veya dekoratif elemanların imar edilmesi yardımcı olacaktır.
 4. Mat ve parlak yüzeylerin kombinasyonları, odada çeşitli yüzeyler yaratacaktır. Bu tür kombinasyonlar, çok seviyeli bir tavanda özellikle uyumlu görünüyor.
 5. Bol miktarda kontrastla iç mekanı aşırı doyurmayın, bej renk sadece bir parlak gölge ile iyi bir uyum içindedir. Çeşitlilik yaratmak için farklı tonlar kullanabilirsiniz.
 6. Bej mobilya seçerken, duvarlarla birleşmemesi için kabartmalı dokuları tercih etmeye değer. Ve kanepeye veya yatağa parlak bir battaniye koyun ve perdelerin renginde yastıklar koyun.

Çok fazla bej olamaz, ancak kontrastlarla vurgulanmalıdır, o zaman herhangi bir odayı değiştirecektir. kum beji rengi , kum beji renk, kum beji boya rengi İç mekanda bir renk seçerken, yüzeylerde, malzeme dokularında ve farklı doygunluk tonlarında kabartmalarla oynamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir