Kum beji ve gri uyumu kombinasyonu 2021

İç mekanda bej ve gri kombinasyonu

Herkes nötr renklerin her şeyle birleştirilebileceğini bilir. Ancak bunların kombinasyonu genellikle aralarında sorular ortaya çıkarmaktadır. Gri ve beji karıştırmak caiz midir? Ve eğer öyleyse, hangi anahtarda? Aslında, genellikle siyah, beyaz, gri, kahverengi ve bej olarak adlandırılan tüm nötr renkler, yakın arkadaşlar ve akrabalardır. Siyah beyazla seyreltilirse gri olur. Kahverengiye açık gri eklenirse, grimsi bir bej görünecektir. Bej rengine biraz siyah eklenirse, gri görünecektir. Bu yakınlık nedeniyle, “nötr” birbirine mükemmel şekilde uyar.

İç mekanda bej ve gri kombinasyonu ne kadar güzel?

Orta yarı tonlar gri-bejdir. Bu tonlara genellikle sıcak veya Fransız grisi denir . İngilizce konuşulan ortamda bu renk “Greyzh” (gri + bej) adıyla sabitlenir . Cesaret sakin ve dingindir. Sessiz ve sessiz çalışır

İç kısımdaki gri: gri ile renklerin kombinasyonu

Birçoğu , iç mekandaki grinin büyük miktarlarda kullanılamayacağına inanıyor , çünkü sıkıcı ve ifadesiz. Bununla birlikte, sadece aristokrat olarak kabul edilen grimsi renklerde mistik olduğu için görünür . Arıtma ve asalet ile karakterizedir. Beyaz, bej, yeşil, kahverengi veya mavi gibi etkileyici tonlarla eklerseniz, iç kısımdaki gri özel renklerle oynayacaktır. Bir çiçek oyunu, herhangi bir odada rafine bir zarafet yaratacaktır.

Bugüne kadar, tasarımcılar giderek artan bir şekilde ana renk olarak griyi seçiyor ve şaşırtıcı sonuçlar elde ediyor. Hem sakin hem de rahat bir ortam yaratabilen bu renk, iş ortamına uyum sağlayarak hem yatak odalarında hem de kişisel gardıroplarda uygulanabilir kılıyor.

İç mekanda gri tonları

Diğer renkler gibi grinin de tonlarca tonu vardır. Grinin rengi neredeyse siyahtan açık griye kadar değişebilir, sıcak veya soğuk alt tonları vardır. Sıçan, gümüş, dumanlı, soluk, kuvars, çelik, kömür, ıslak asfalt, , muson, taş – bu, genellikle gri tonlarını gösteren isimlerin sadece bir kısmı.

İç mekandaki duvarların gri rengi sadece saf tasarımda uygulanamaz. Örneğin, duvarları boyamak için tasarımcılar genellikle karmaşık tonlara dikkat ederler: gri-mavi, gri-yeşil, gri-kahverengi veya inci grisi. Bu seçeneklerin her biri, odayı benzersiz bir atmosferle dolduran kendi karakterine sahiptir.

Açık renklerde yapılmış iç kısımdaki gri duvar kağıdı, görsel olarak alanı daha geniş hale getirmeye yardımcı olur. Açık gri, çoğunlukla yatak odalarında ve çocuk odalarında kullanılan sıcak bir renktir. Herhangi bir mobilya ve dekorla mükemmel bir şekilde birleşir ve iç mekandaki vurgular için güzel bir arka plan görevi görür. Açık gri duvarda herhangi bir resim uygun olacak, sadece onları vurgulamakla kalmayacak, aynı zamanda harika bir algı atmosferi yaratacaktır.

Açık gri rengi diğer tonlarla birleştirerek, sıra dışı ve ilginç bir iç mekan yaratarak benzersiz paletler elde edebilirsiniz. Gri, doğal bir çiçek paleti için mükemmeldir. Gri genellikle bu tür desenlerde kullanılır:

 • – beyazla birlikte açık gri – İskandinav dilinde
 • – yeşil ve bej ile açık gri – eko tarzda
 • – çatı katında ve kentsel iç mekanlarda gri ile siyahın kombinasyonu
 • – Kırmızı ve sarı ile gri – etnik
 • – gri ve kahverengi kombinasyonu – kır tarzında iç tasarım
 • – Turuncu ile kombinasyon halinde gri – füzyon ve retro
 • – Altın ve pembe ile gri – barok
 • – Fildişi ve zeytin ile gri-mavi –

Bir kişi iç mekanı dekore etmek için açık tonları tercih eder ve ardından karanlık odalarda daha rahat hisseder. Günümüzde genellikle gri tonlarda yapılmış koyu iç mekanlara yer vermek mümkündür. Bu bağlamda, her şeyden önce kendi arzularınızı dikkate almanız gerekir, ancak profesyonel tavsiyeyi unutmayınız:

Koyu gölgeler, kullanılabilir alanı görsel olarak azaltabilir ve kural olarak dairelerimizde yeterli alan yoktur. Bu nedenle tasarımcılar genellikle aşağıdaki gibi görsel genişleme yöntemlerine başvururlar:

 • – yeterli aydınlatma . Gri, genellikle çok fazla doğal ışığın olduğu büyük pencereli iç mekanlarda kullanılır. Ana tavan dışında ek yapay aydınlatma kaynakları da düşünmelisiniz.
 • – Işık duvarlarından bazıları . Genellikle sadece bir veya daha fazla duvarın koyu griye boyandığı iç mekanlar bulabilirsiniz. Bu yöntem ayrıca odayı bölgelere ayırmaya veya alanın geometrisini tahsis etmeye yardımcı olur.

İç mekanda gri kombinasyonu

Tasarımcılar kasvetli gri duvar kağıtlarını parlak resimler, dekoratif yastıklar, renkli resimler ve güzel duvar saatleri ile seyreltmeyi tavsiye ediyor. Sıcak pastel renklerin kombinasyonu odaya sadelik ve serinlik kazandıracak, derin ve koyu renklerin kombinasyonu ise eşsiz bir atmosfer ve stil yaratacaktır.

Şimdi iç mekanda hangi renklerin gri ile birleştiği gerçeğine daha yakından bakalım . Gerçekten de, gri ile tüm ana renkler mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Bütün soru sadece gri tonlarında ve renk kombinasyonunda. Gri bir iç mekanla doğru renk kombinasyonunu seçmek, zevke, sezgiye ve istenen stile dayanamaz. Öyleyse “ İç mekanda hangi renkler griyi karıştırır? ” Sorusuna cevap vermek kolaydır: “Hangisi ile!”. Her şey başarmak istediğiniz görevlere bağlıdır.

Şimdi iç mekanda ana renklerin gri ile kombinasyonuna daha yakından bakacağız. Ana renklerin yanı sıra uyumlu ve “yaşayan” bir iç mekan için ek renklerin kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Yani için 80/20 tasarımcıları biraz modal. Herhangi bir güzel iç mekanda, ana gamına bir veya dört renk eklenir, gölgeler hakkında ne söyleyebiliriz, ki bu, bir halı veya bir örtüden başka hiçbir şey üzerinde sonsuz bir çeşitlilik olabilir.

Gri ve beyaz – İskandinav iç mekanı için klasik bir kombinasyon. Bu kombinasyon kısa ve basittir. Gri ve beyaz renklerin kombinasyonu, düzen ve katı stil sevenler için uygundur. Küçük renk nüansları, zıt veya yakın tonda, ana paleti seyreltir ve havayı ayarlar.

Gri, birçok açık tonla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Gri ve fildişi, gri ve beyaz beyazdan daha yumuşak bir palet verecektir. İnci, krem, süt beyazı, antik beyaz veya deniz kabuğu rengi ile gri ve koyu gri kombinasyonlarını bulmaya çalışın.

Tasarımcılar genellikle siyaha gri ve beyaz ekler. Alışılmadık dokular ve güzel tekstillerle aşırı yüklemezseniz, ilk bakışta böyle tek renkli bir iç mekan sıkıcı görünebilir. Gri, beyaz ve siyah iç mekan her zaman zarif ve zarif görünüyor.

Gri, bej ve tüm kumlu renklerle mükemmel bir şekilde birleştirilir: kremsi, şampanya, buğday, akre, krema, şeftali, sütlü kakao, karamel, krem-brulee, bisküvi. Sıcak gri gölge genellikle bej-pembe tonlarıyla birleştirilir. Klasik iç mekanlarda genellikle bej ve gri kombinasyonu kullanılır. Bu sakin palet rahatlatıcı ve sakin bir atmosfer yaratır.

Zümrüt yeşili, bitkisel, pastel yeşil, koruyucu zeytin, Viridiana, lime, eğreltiotu-turkuaz, haki, mint, uçuk yeşil, mersin, şişe yeşili gibi gri tonlarıyla kombinlenebilir. Ayrı ayrı, böyle güzel, gri-yeşil bir gölgeye dikkat etmek istiyorum. Gri-yeşil renk yorgunluğu giderir, rahatlamayı destekler ve genellikle oturma odalarının ve yatak odalarının iç kısımlarında kullanılır.

Gri ve yeşil renklerin kombinasyonu, genellikle eko-stillerin iç mekanlarında ve doğal bir paletin gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Bu arada bitkilerin yardımıyla iç mekana yeşil renkler ekleyebilirsiniz. Güzel palmiye ve incir ağaçları her türlü gri iç mekanı canlandıracaktır.

Bu çok tartışmalı bir renk kombinasyonudur. Birçoğu sadece grinin kahverengi ile birleşmediğini düşünüyor ve kıyafetlerde ve anavatanlarının içlerinde olduğu gibi kombinasyonlardan kaçınıyor. Aslında gri, özellikle iki renk kontrast ve biri diğerinden daha açıksa, birçok kahverengi tonuyla mükemmel bir şekilde birleşir. Üçüncü renk bej eklerse , gri ve kahverengi kombinasyonu daha iyi görünecektir. Genel olarak, en umutsuz renklerin bile kombinasyonunda yardımcı olabilecek gölgeli bir oyun.

Kırmızı-kahverengi, güderi, tarçın, kakao, koyu kahverengi, bronz, pişmiş toprak tuğla, kakma, bej, kahverengi, açık kahverengi, kamelopardovy, sienna, kahverengi ve siyahın bu tonları gri skalaya mükemmel şekilde uygundur. Kırmızı deri bir kanepe veya sandalye kullanılarak iç mekana kırmızı eklenebilir. Ayrıca ahşabın tüm tonları, özellikle doğal sıcak renkler gri bir görünüme sahiptir. Özellikle asil görünümler, etnik ve ekolojik iç mekanlarda da sıklıkla kullanılan gri, kahverengi ve yeşil gibi doğal bir paleti andırıyor.

Gri-kahverengi iç mekanı sağduyulu yapmak ve aynı zamanda renk vurgularını düzenlemek istiyorsanız, bordoyu güvenle kullanın. Bu renk paletinde harika görüneceksiniz.

Ayrı olarak, bu gölgeyi gri-kahverengi olarak not edin. Gri-kahverengi – kırmızı ve sütlü tonları kullanarak sıcak renklerde iç mekan için uygun olan sıcak bir gri tonu.

Mavi gri renkler sakinleşmeye ve rahatlamaya yardımcı olur. İç mekanda gri ve mavi renklerin kombinasyonu yumuşak ve sakin bir palet oluşturur. Gri renk, turkuaz, parlak mavi, göksel, aqua, masmavi, masmavi ve peygamber çiçeği mavisi gibi tonlarla mükemmel bir şekilde birleştirilir. Mavi genellikle çocuk odalarında yumuşak gri ile ve Akdeniz oturma odalarında bej eşliğinde birleştirilir.

Bu asil gri-mavi gölgeyi ayrı ayrı not etmek arzu edilir . İç mekandaki gri mavi zaten güzel ve kendi kendine yeterli. Kapalı bir oda veya ofis için daha koyu bir gölge uygundur ve çocuk odasında daha açık bir gölge kolayca kullanılabilir.

Gri ve mavi kombinasyonları ile ilgili olarak , burada koyu gri, koyu mavi, açık gri ve çivit mavisi, gri ve açık gri palet gibi tonların bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Parlak mavi, gri ve mavi vurgular ana kullanıma sunulabilir. Ayrıca konjonktiva, safir, kobalt, kot, berlin masmavi, deniz dalgası, masmavi gibi mavi tonlarına da dikkat edin.

İç kısımdaki gri-pembe renk – hem yumuşak hem de pastel bir palet ve parlak vurgular oluşturmanın harika bir yolu. Her şey, hangi pembe tonunu kullanacağınıza bağlıdır. Gri ve açık pembe, odayı yumuşatabilir. Gri ve pembe kombinasyonu genellikle çocuk ve genç kız odalarında kullanılır. Modern bir oturma odasının iç kısmında böyle bir kombinasyon bulmak genellikle mümkündür.

Gri ve fuşya gibi bir pembe tonu kombinasyonu, üçüncü bir turkuaz veya mavi rengini güvenle ekleyebileceğiniz benzersiz ve parlak bir palet oluşturur. Cesur ve aydınlık iç mekan sevenler için gri, parlak pembe ve sarıyı birleştirmeyi denemenizi öneririz. Pembenin diğer tonları genellikle gri ile birlikte kullanılır. Pembe şeftali, sulama, ahududu, somon, neon pembe, karmin, karpuz, Amerikan pembesi ve mor ile gri kombinasyonlarını deneyin.

Gri-sarı tasarım (aşağıdaki fotoğraf) bir sıcaklık hissi verir. Sarı genellikle çok dozlu gri iç mekanlarda kullanılır. Örneğin, oturma odasının gri iç kısmında birkaç sarı yastık veya sarı renk tonu olan bir desen yeterlidir. Bu arada, gri ile hardal, limon, bal, parlak sarı, altın armut, altın, safran, hardal, kehribar ve peygamber çiçeği gibi sarı tonları mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Dikkatli olun ve unutmayın, sarı tonları ne kadar parlaksa, iç mekanda o kadar az ihtiyaç duyulur. İç mekandaki gri ve sarı renklerin kombinasyonu sıcak bir palet oluşturur, böylece güvenle kırmızı veya çimen yeşili ekleyebilirsiniz. Çoğu zaman, bu iki rengin bir kombinasyonu, bir odanın veya çocuk odasının iç kısmında kullanılır.

Gri ve kırmızı kombinasyonu , İngiliz iç mekanında sıklıkla kullanılır. Pişmiş toprak, bordo, kırmızı, paslı, nar, karmin, kumral, sienna, Hint kırmızısı, kırmızı, turuncu, karmin, yakut, bordo, sanguin ve mor gibi kırmızı tonları zengin grilerle iyi gider. Ek bir renk olarak bej ve beyaz tonları uygundur. Etnik iç mekanda ayrıca parlak sarı veya ultramarin eklenebilir.

Sıradışı ve aynı zamanda çok uyumlu turuncu ve gri kombinasyonu , iç mekana özel bir atmosfer kazandırabilir. Mandalina, balkabağı, parlak portakal, havuç ve tuğla gibi turuncunun griye benzer tonlarıyla kombinasyonlar kullanın. Gri-turuncu iç mekana bej ve kahverengi renkler eklemekten çekinmeyin.

Grinin iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonundan bahsetmişken, en önemli şeyi not etmek istiyorum: renklerin kombinasyonu sizde hoş duygular uyandırmalı, bu yüzden gerçekten neyi sevdiğinizi seçin ve keyfini çıkarın.

İç mekanda gri kullanımının özellikleri

Durdurmak istediğimiz birkaç nokta var:

1) Grinin diğer renklerle kombinasyonu, iç mekanda farklı stiller yaratmak için kullanılır: modern, yüksek teknoloji, klasik, retro. Bu nedenle, boya ve iç eşya satın almadan önce gölgelere dikkat edin. Her stil, seçilen tonlar nedeniyle genellikle büyük ölçüde farklılık gösteren kendi renk çözümlerini kullanır.

2) Birçoğu, iç mekanda gri mobilya kullanmanın daha iyi olup olmadığını merak ediyor. Hemen hemen her mobilya rengi gri duvarların arka planına bakmak için uygun olacaktır, ancak yine de kar beyazı mobilyalar ve kapılar soğuk gri ile daha uyumlu görünmektedir. Ancak doğal bir ağacın rengi en iyi sadece soğukla ​​değil, aynı zamanda sıcak gri renklerle de gösterilir.

3) Bugün Batı ülkelerinde gri, döşeme için bile giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu çözümler ilgili, modern ve önemsiz olarak kabul edilir. Ayrıca böyle bir seks, kendisi için özel bakım gerektirmeyen bir marka değildir. İç mekanda gri bir zemin seçerken, duvarların çok zıt olması ve en az birkaç ton farklı olması gerektiğini unutmayın. Daha açık veya daha koyu olabilir, yüzeylerin renk erimesi olmaması önemlidir.

4) Tüm tasarıma hala gri renkte dayanmaya karar verirseniz, perdeler ve yatak örtüleri gibi öğeler için, bazı çizim veya desenlerle başka bir gri veya gri keten tonu seçmeye değer. Gri renk sadece ana duvar dekorasyonu olarak değil, aynı zamanda belirli elemanları veya nişleri süslemek için de kullanılabilir.

oturma odasının içi gri renkte

Basit ve sıkıcı bir gri rengin ancak tasarımcı doğru bir şekilde kazanamadığı zaman olacağını hemen söylemekte fayda var. Oturma odasının iç kısmındaki gri, bir dizi işlevi yerine getirir. Oturma odası çok yönlü bir odadır. Tüm aile için olduğu kadar misafirleri için de rahat hissetmelidir. Gri rengin dinlenmesi gerekir ve seyir için psikolojik olarak rahatlamanızı sağlar.

Oturma odası tamamen gri renkte dekore edilebilir, ancak bu amaçla birkaç farklı gri tonunun kullanılması önerilir. Ek olarak, duvarların ve mobilyaların yüzeyi, karmaşık ve ilginç desenler, doğal ve yapay taşlarla süslenebilir. Bu tasarımda gri çok etkileyici, zarif ve zarif görünüyor. Salonun iç kısmındaki gri-mavi çok popüler çünkü odadaki atmosferi aynı anda hem şenlikli hem de sakin kılıyor. Bu kompozisyon, hem tek bir açık hem de koyu paletten alınabilen daha canlı vurgularla desteklenebilir.

Yatak odasının iç kısmında gri

Yatak odası dekorasyonu için açık gri tonlarının kullanılması tavsiye edilir. Çok güzeller, hassaslar ve aynı zamanda odanın daha geniş olmasına izin veriyorlar. Bu özelliği sayesinde çok küçük yatak odalarına bile uygulanabilir. Gri, nötr bir renk olarak kabul edildiğinden, daha önce görmüş olduğunuz çeşitli renklerle birleştirilebilir ve birleştirilebilir.

Gri arka planı etkili bir şekilde yenerseniz, çok ilginç bir tasarım elde edebilirsiniz. Yatak odası duvarlarını gri renkte tamir etme aşamasında gerçekten sıkıcı görünmesine rağmen endişelenmeyin. Düzgün seçilmiş mobilyalar, zeminler, perdeler ve aksesuarlar yatak odasını iyimser hale getirecektir. Yatak odalarının iç kısmındaki gri-pembe – oldukça yaygın bir çözüm, çünkü sakin ve aynı zamanda zarif bir kombinasyon.

Kural, bir ortamdaki renklerin oranlarının %60, %30 ve %10 olduğunu söyler. Nedense bu ölçülerde 3 renk kullanmak belli bir uyum ve denge yaratır. Bu nedenle şunları seçmeliyiz:

 • %60 baskın renk olarak
 • %30 ikincil renk olarak
 • vurgu rengi olarak %10

Gerçekliğe uygulanan

Örneğin bir ortamda üç duvar baskın renge, bir duvar ikincil renge boyanacak ve halı, dolgu veya diğer aksesuarlar gibi detaylarda yüzde 10 kullanılacaktır.

Diğer bir olasılık, duvarlarda baskın rengi kullanmaktır, ikincil renk döşemelere ve perdelere uygulanarak, örneğin minderler, çiçekler, saksılar, lambalar, tablolar, kanepeler gibi ayrıntılar için on bırakılacaktır.

Nötr bir renk koruyun

Kombinasyonda kullanılan renklerden birinin nötr ton, beyaz, biraz gri, bej, kum olması her zaman tavsiye edilir… Çok var.

Tonları, dokuları ve desenleri birleştirin

Renk paletine daha fazla zenginlik kazandırmak için tam olarak 3 kullanmak gerekli değildir, ancak bazılarının varyasyonları, örneğin daha açık ve daha koyu maviler kullanılarak dahil edilebilir.

Kullanılan malzemelerin dokuları ve desenler, her zaman seçilen renklerde, çevreye çok daha fazla karakter kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir