Per. Kas 25th, 2021

Motorlu Jaluziler Dahil, Panjur Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Panjurlar birçok stil ve renkte gelir ve son zamanlarda hayatınızı kolaylaştıracak motorlu seçenekler mevcuttur.

Pencere panjurları popüler, işlevsel ve güzel bir pencere işlemidir. Vinil, alüminyum, ahşap veya suni ahşap olsun, jaluziler kullanım kolaylığı ve klasik görünümleri için listenin başında gelir. Pencere panjur fiyatları 2021 2022

Işık kontrolüne ek olarak termal sağlayan hücresel gölgeler, Venedik ve kumaş tonları arasında bir geçiş gibi görünüyor. Diğer panjur türleri dikey Roma, roll-up ve bambudur.

Panjurlar çerçevenin içine veya dışına monte edilebilir. Daha temiz bir görünüm için bir iç montaj parçası kullanın; Pencereyi daha geniş göstermek veya çekici olmayan bir pencereyi gizlemek istediğinizde dışarıyı kullanın.

Özel Panjur

Dekorunuza ve pencerelerinize uyacak şekilde özel panjurlar yapılır. Panjur üreten şirketler genellikle özel jaluziler sunar ve Smith ve Noble gibi yerler, mevcut bir katalogdan bir kumaş ve stil seçmenize izin vererek size özel bir görünüm verir.

KalemPencere Başına Maliyet
çıta panjur$11-$215
Stor perdeler$8-$140
Akülü Panjur12-135 dolar
Dikey Jaluziler50-115 dolar
Malzemeler için Toplam Maliyet$64-$1.720
Sekiz pencere için işçilik maliyetleri80-160 dolar
Panjur Toplam Maliyeti144-1.880 dolar

Panjurlarınızı sizin için tedarik edecek bir iç mimar ile çalışmıyorsanız, kumaş mağazalarından isteyerek yerel olarak jaluzi ustaları bulabilirsiniz. Etsy ayrıca özel panjurlar için harika bir kaynaktır.

Motorlu Jaluziler

Uzaktan kumandayla çalıştırılan motorlu panjurlar giderek daha popüler hale geldi. Motor, bir düğmeye dokunarak perdenin açılmasını, kapanmasını veya eğilmesini sağlar.

Motorlu panjurlar, fuayedeki panjurlar gibi ulaşılması zor panjurlar için iyi bir seçenektir. Artık bunları ayarlamak için merdiveni kırmanıza gerek yok.

Ayrıca, güvenlik tehlikesi oluşturabilecek kablolu perdelere göre çocukların ve evcil hayvanların çevresinde daha güvenlidirler. Yatak odalarında veya medya odalarında motorlu panjurların kullanılması, gün ortasında bir film izlemek veya bir oda dolusu güneş ışığına uyanmak istediğiniz zamanlar için mükemmel olan tüm panjurları aynı anda kaldırıp indirmenize olanak tanır.

Kapı Panjurları

Kapılardaki panjurlar, özellikle veranda kapıları bir bilmece olabilir. En iyi görünümü nasıl seçersiniz ve işlevselliği de nasıl elde edersiniz?

Dikey jaluziler, kapı ile aynı yönde açılıp kapandıkları için veranda kapı jaluzileri için iyi bir seçenektir. Kapılar için üç inçlik bir çıta genişliği yaygındır, ancak genişliği kapınızın genişliğine göre seçmelisiniz – açıklığı ne kadar sarıcı, çıtaları o kadar sarıcı.

ÖNCÜ FİRMAModelFiyatı
PİMAPENELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVCELEKTRIKLİ PANJUR135  – 250 TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVCELEKTRIKLİ PANJUR160– 200 TL (m2 fiyatı)
AKAPEN PVC SİSTEMLERİELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)

Fransız kapılar için, pencereye panjur takılı olanları satın almayı düşünün. Bu, dışarıdaki panjurları ortadan kaldırır ve daha temiz bir görünüm yaratır. Temizlikten bahsetmişken, bakımları da kolaydır.

Bir Fransız kapısına panjur takmayı seçerseniz, pencereden yaklaşık iki inç daha geniş bir mini panjur seçin. Ardından, maksimum ışık ve gizlilik kontrolü için bir dış montaj yapın (yani çerçevenin dışına monte edilir).

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir