Piyasadaki en iyi hava nemlendirici

2021’de en iyi nemlendiriciyi satın alma rehberi

Çok az insan bir nemlendiricinin sunduğu çeşitli faydaların farkındadır . Bu nedenle, bize sundukları tüm büyük avantajlar hakkında size iyi bir genel bakış sunacağım. en iyi hava nemlendirici , hava nemlendirici , oda nemlendirici , hava nemlendirici buhar makinesi , kiwi hava nemlendirici , hava nemlendiricisi , sinbo hava nemlendirici , hava nemlendirici tavsiye,

Ayrıca size mevcut piyasadaki en iyi nemlendiricilerin hangileri olduğunu anlatacağım, size en uygun olanı satın alabilmeniz için eksiksiz bir rehber ve tabii ki ucuz.

Çok çeşitli modelleri analiz ettikten sonra seçtiğim satılık en iyi 5 nemlendiriciyi bu karşılaştırmalı tabloda size tanıtacağım :

Nemlendiricileri bir komşum sayesinde öğrendim , çünkü onun dairesinde de benimki gibi ortam çok kuruydu , biraz ağır bir ortam yaratmasının yanı sıra sürekli soğuk algınlığı, grip veya boğazdan hastalanmama neden oldu. evde.

Bu yüzden sadece bana önerilenleri değil, benim için en uygun olduğunu düşündüğümleri araştırma görevini üstlendim .

Sizinle mevcut olan farklı nemlendirici türleri hakkında konuşacağım : sıcak buhar , buharlaşmalı soğuk buhar ve ultrasonik soğuk buhar dahil .

Her bir nemlendirici türü ile karşılaştırmalı bir analiz yaptım ve satın alırken hangi faktörlerin dikkate alınması gerektiğini tespit ettim : güç, tank kapasitesi, programlama, otomatik kapanma, temizlemesi kolay, taşınabilir, gürültü ve tabii ki fiyat.

VICTSING
Aromaterapia
Pro Breeze
Humidificador Ultrasónico
Levoit
Humidificador Ultrasónico
VicTsing
Humidificador
Levoit
LV600HH

MAĞDURaromaterapiProfesyonel EsintiUltrasonik NemlendiriciLevoitUltrasonik NemlendiricikurbanNemlendiriciLevoitLV600HH
NEMLENDİRİCİ TİPİUltrasonikUltrasonikSıcak ve soğuk buharUltrasonikSıcak ve soğuk buhar
GÜÇ12W25W110W10W280W
KAPLANACAK ALAN30 m225 m270 m225 – 30 m270 m2
BUHAR AKIŞI40 ml / saat300 ml / saat450 ml/saat70 ml / saat500 ml/saat
TANK KAPASİTESİ130 ml3.5 litre5,5 litre300 ml6 litre
PROGRAMLANABİLİR (ZAMANLAYICI)🚫
GÜRÜLTÜ SEVİYESİ19 db20 db36 db23 db36 db
OTOMATİK KAPANMA
NEM ÖLÇERLİ🚫🚫🚫
HİGROMETRE İLE🚫🚫🚫
FİLTRELİ🚫🚫
UZAKTAN KUMANDA🚫🚫🚫
MAKSİMUM ÖZERKLİK5 saat30 saat36 saat10 saat36 saat
SAPLI🚫🚫🚫🚫🚫
PENCERELİ DEPO🚫🚫🚫
EKRANLI🚫🚫🚫
GECE LAMBASI İŞLEVİ🚫🚫
ESANS EKLEMEK İÇİN UYGUN
AYARLANABİLİR SİS SEVİYESİ
BOYUTLAR10.7×10.7×16 cm20×1.7×28,5 cm28x19x30 cm16,8 x 16,8 x 14,6 cm27x18x26 cm
AĞIRLIK259 gr2.02Kg3,32 kg640 gr2.8Kg

Ayrıca size bir odanın nasıl nemlendirilmesi gerektiğinden de bahsedeceğim ama en önemlisi size birçok faydayı sağlamak için en çok önerilen nemlendiricilerin listesini vereceğim .

Nemlendirici türleri

Bir nemlendirici ana işlevi şudur bizim evde çevreyi iyileştirmek , nem seviyesini arttırarak çevre çok kuru bu odalarda.

Bu da solunum yolu hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olur .

Aynı zamanda bitkiler için ve bebeğinizin daha iyi nefes alması için doğum öncesi aşama için iyidir.

Sıcak buhar

Birçoğu bunun sadece kaynar su meselesi olduğunu düşünüyor ve o kadar; Ancak, sıcak buharlı nemlendiriciler çıkardıkları buharın çok daha temiz olmasına yardımcı olan filtrelere sahiptir , evde solunum yollarından hasta bir kişi varsa, bu çok yardımcı olabilir.

Bu tip nemlendiriciler ısı yoluyla buharlaşmayı kullanır , bu nedenle musluk suyu kullanma riskiniz yoktur, çünkü kaynatma ve sahip olduğu filtreler sayesinde nemlendiricinin çıkardığı buhar temiz olacaktır.

Bu onları daha ucuz hale getirir, ancak kullanımlarında dikkatli olmalısınız , çünkü adından da anlaşılacağı gibi, çalışması için ısıya ihtiyaç duyar ve ortam sıcaklığını yükseltmeye eğilimlidir . Çok fazla bakım gerektirmezler. En iyi çaydanlık yorumları Kadınlar Kulübü

Sen edebilirsiniz bazı esansları veya aroma eklemek odanın etrafında yayılmasına, bu yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir aromaterapi veya yoga .

Ve sizi küçük bir yatak odası veya ofiste ısıtma kullanmaktan kurtarır .

Evaporatif soğuk buhar

Evimizdeki havayı emerek, bir aspiratör kullanarak ve ardından bir filtre içinde suyla nemlendirerek çalışarak karakterize edilirler .

Avantajlar böyle bir nemlendirici seçmenin şunlardır:

 • Çünkü bir tehlike teşkil etmez onlar sıcak alamadım
 • Ortamın sıcaklığını arttırmadığı için yazın kullanılabilir.
 • Ama en dikkat çekici olan , üretmeyi başardıkları su buharının çok daha temiz olması, kolayca ilham vermesidir.

Ancak filtrelerin sık sık temizlenmesi ve belirli bir süre sonra değiştirilmesi her türlü bakterinin içlerinde ürememesi için önemlidir .

Ortam havasını emerken biraz gürültülü olabilirler ancak çok belirgin değildir.

Ultrasonik soğuk buhar

Üç tip nemlendirici aynı işlevi görür: ortamın nemini arttırır , fark bu amaca ulaşmak için hangi işlemi gerçekleştirdikleridir . Adından da anlaşılacağı gibi, bu tip nemlendirici odanın sıcaklığını arttırmayan soğuk bir buhar çıkarır.

Artık nemlendiriciler kuyu soğuk buhar ultrasonik , suyu ultrasonik olarak , titreşimlerle uçurmak için kullanılır ve böylece buhar oluşturur.

Son derece sessiz olmaları yanında solunum yolu hastalıklarına neden olan mikroorganizmaların üremesini engellemek için en çok tavsiye edilenlerdir .

Sadece oluşturdukları sis nedeniyle değil, eşit olarak dağılabilmeleri nedeniyle değil , aynı zamanda çok fazla elektrik tüketmedikleri için de en etkili olarak kabul edilirler . En büyük avantajları filtreye ihtiyaç duymamaları , bu da size çok para tasarrufu sağlar, ancak sürekli temizlik gerektirirler .

Öte yandan, herhangi bir zamanda ısınmadıkları için gürültülü veya tehlikeli değiller, ancak  önceki seçeneklerden daha pahalı olabilirler .

En iyi nemlendirici nasıl satın alınır

Şimdi en ilginç olanı geliyor, şimdiye kadar eviniz için ideal nemlendirici tipini seçmiş olabilirsiniz.

Ancak hangisinin en iyi olduğuna karar verirken bazı temel özellikleri karşıladığınıgöz önünde bulundurmalısınız .

Önemli olan bunların her birinin farklılıklarını ve sadece minimumları değil maksimumları da nemlendiricinin düzgün çalışıp çalışmadığını , dayanıklı olduğunu ve çok pahalı olmadığını belirleyecek değerleri bilmenizdir .

Güç

Nemlendirme kapasitesinden, yani yerleştirileceği odanın boyutlarını her zaman dikkate alarak ne kadar hızlı buhar oluşturabildiğinden bahsediyorum . Bu genellikle birçok kişinin görmezden geldiği bir faktördür, ancak en önemlisidir.

Yapmanız gereken ilk şey , nemlendiriciyi yerleştireceğiniz odaları belirlemektir : net boyutlara sahip olmak uygun bir nemlendirici seçmenize yardımcı olacaktır, oda küçükse nemlendirici de olmalıdır.

Küçük odalarda çok büyük bir nemlendirici kullanırlar ve bu uzun vadede kuruluğa neden olabilir .

Öte yandan, büyük bir odadaki küçük bir nemlendiricinin işlevini yerine getirmek için daha fazla saate ve bazen daha fazla elektrik enerjisine ihtiyacı olacaktır.

Tavsiye edilir 30 metrekarelik bir oda için bir ile bir nemlendirici 230ml çok benzer nebulization faktörü / saat kullanılabilir .

Tank kapasitesi

Bu sadece sıcak buharlı nemlendiriciler ve ultrasonik soğuk buharlı nemlendiriciler için geçerlidir , bu faktörün önemi , tankın desteklediği su miktarının çalışabileceği zamanı temsil etmesidir.

Doktorlar nemlendiriciyi 24 saat açık tutmanın gerekli olmadığını belirteceklerdir, ayrıca büyük tanklı nemlendiriciler de daha yüksek güce sahip olma eğilimindedir, bu nedenle, eğer onu büyük bir odada kullanacaksanız, tank olmalıdır. 2 litreden fazla olmalıdır .

Programlama

Bir kişi gripten hastalandığında, genellikle geceleri, özellikle bebeklerde nefes almada daha büyük komplikasyonlara sahiptir ve nemlendiriciler bu durumlar için çok faydalıdır, ancak onu uzun süre tutmak uygun değildir , bu yüzden sahip olmalısınız . çalışma sürelerini programlama seçeneği .

İster belirli bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor , ister belirli bir nem seviyesine ulaşıldığında kapanıyor ve bu bağıl nem seviyelerini tekrar düzenlemeniz gerektiğinde tekrar açılıyorsa , bu ikinci seçenek bir nem ölçer olarak bilinir .

Ancak programlama sadece bunu içermez, aynı zamanda her oda için istediğiniz nem seviyesini veya çalışmasını istediğiniz gücü kontrol edebilirsiniz . Bazıları ayrıca nem seviyelerini doğru bir şekilde ölçmek için bir higrometre içerir  .

Otomatik kapanma

Nemlendiriciyi gece kullanmayı planlıyorsanız ve kapattığının farkında olamıyorsanız, bu en önemli faktördür.

İdeal olarak, istenen nem seviyelerine ulaştığında otomatik olarak kapanabilmelidir .

Sıcak buharlı nemlendiricilerde , nemlendiricinin düşmesi durumunda , sıcak suyun dökülmesi veya cihazın kendisinin sıcak olması nedeniyle, özellikle aşağıdaki durumlarda zeminle temas etmesi riski olmadığından , bu , bulunamayacak bir güvenlik cihazı olmalıdır. halı kaplıdır.

Temizlemesi kolay

Açıkça, temizlemesi en kolay olanı sıcak buharlı nemlendiricilerdir , çünkü filtreleri yoktur ve kullandıkları su , bakterileri öldürdüğü bir kaynama noktasına ulaşır .

Ancak, başka türde bir nemlendiriciniz varsa, sürekli bakım gerektirirler .

Bazılarında, sadece su tankını temizlemeniz yeterlidir , ardından çıkarmanın ve değiştirmenin kolay olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Durumunda filtrelerin , onlar kaldırmak ve onlar temizlenmiş veya değiştirildikten sonra yerine kolay olmalıdır.

Sonunda, hepsi biraz bakım gerektiriyor , sadece yapılmasının kolay olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Yedek Filtreler

Filtrelerin markasına bağlı olarak , her birinin yalnızca temizleme için değil, aynı zamanda değiştirilmesi için de farklı bir zaman göstergesi olacaktır.

Bu durumda en önemli şey, onları değiştirmenin yeni bir nemlendirici satın aldığınızdan daha pahalı olmaması ve aynı zamanda yapılması kolay bir işlem olmasıdır.

Nemlendiriciyi satın almadan önce filtrelerin kolay temin edilebildiğini , kendiniz değiştirebileceğinizi ve çok pahalı olmadıklarını kontrol etmelisiniz .

taşınabilirlik

Bu, odayı bir odadan diğerine değiştirmek veya yalnızca belirli zamanlarda kullanmak ve günün geri kalanının kayıtlı kalmasını istiyorsanız önemlidir.

Bunun için en önemli faktörler şunlar olacaktır: boyut, ağırlık ve şekil .

Tankın suyla dolu olup olmaması durumunda ağırlığın değişebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız, ancak bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir, ayrıca sabit bir tutamağa veya uzun bir kabloya sahip olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir, böylece sürekli olarak su ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Oynat.

gürültü, ses

Bu, birçok nemlendiricinin boşa gitmesinin bir nedeni olabilir: en gürültülü olanlar sıcak buharlı olanlar, daha sonra buharlaşma nedeniyle soğuk buharlı olanlar ve sonunda ultrasonik olanlar , ikincisi 3 tip nemlendiricinin en sessizi olarak kabul edilir . .

Ancak bu, özellikle gün içinde veya geniş bir odada kullanacaksanız , sıcak buharlı nemlendirici satın almaya değmez anlamına gelmez . Gün içinde kullanmayı planlıyorsanız, gürültünün geri kalan günlük seslerle birlikte kaybolması muhtemeldir.

Fiyat

Bu faktörü belirlemek için , en pahalının her zaman en verimli olmadığını ve bunun tersini akılda tutmak önemlidir .

Fiyat sadece nemlendiricinin tipine değil , aynı zamanda sahip olduğu bileşenlere , ek özelliklere , imalat malzemelerine vb. bağlı olacaktır.

Yani önemli olan sadece en pahalısına sahip olmak değil, aslında yukarıda bahsettiğim faktörlerin tamamını veya çoğunu karşılayana sahip olmaktır .

Yaptığınız yatırımın değeceğine ve kalitesizlikten dolayı kısa süre sonra tekrar yapmak zorunda kalacağınız bir masraf olmadığına dair size güven verir .

Filtre değişimi gerektiren nemlendiricilerin uzun vadede daha pahalı olabileceğini hesaba katın .

2021’in en iyi nemlendiricilerinin karşılaştırılması

Medisana 60065 UHV Nemlendirici

Bu nemlendirici olan ultrasonik soğuk sis nedeniyle zaten tam konfor garanti, herhangi bir gürültü yapmaz . Tasarım çok çekici , geniş odalar için ideal: 30 metrekareye kadar .

En güzel yanı ise çok fazla elektrik tüketmemesi ve 4.2 litre hacmine sahip olduğu için deposu oldukça büyük . Odanın büyüklüğüne göre nem seviyelerinin ayarlanabilmesi için kolayca açılıp kapatılabilen bir LED ışığı vardır .

En büyük avantajı, yağ içermediği sürece esansları dahil edebilmenizdir , çünkü bu, cihazın çalışmasını etkiler. It has çok etkili güvenlik sistemleri bir kırmızı ışık düzgün yerleştirilmemiş yanar ve bir sahiptir, otomatik kapanma bitti su ve ipuçları biterse.

Artıları:

 • az enerji tüketir
 • Güç seviyelendirilebilir
 • Pratik , temizlenmesi kolay
 • Güvenlik sistemleri

Eksileri:

 • Tank doldurma biraz garip

Kullanıcılar, sunduğu her şeye rağmen çok ekonomik olduğunu, gürültülü olmadığını ve su deposunun birkaç gün sürdüğünü söylüyor. Öyle kolay kullanımlı , ulaşım ve temiz . Temizlik için kendi malzemesi vardır .


InnoBeta Çeşmesi Ultrasonik Nemlendirici

Bu ultrasonik nemlendirici modeli, çok ilginç bir ekstra içermesiyle karakterize edilir: bir higrometre , odadaki nem miktarının yanı sıra sıcaklık ve zamanı ölçmek için.  

3 l’ lik çok iyi bir kapasiteye sahiptir , maksimum 20 saate kadar sürekli çalışabilmektedir .

Ve en iyi yanı, cihazın açık ve kapalı zamanlarını programlamak için bir zamanlayıcıya sahip olmasıdır , gece kullanım için mükemmeldir.

50 m2’ye kadar bir alanı kaplar , sadece yatak odası için değil oturma odası için de uygundur. Ayrıca, programlamak için kalkmak zorunda kalmamak için bir uzaktan kumanda getirin.

Artıları:

 • 3 l kapasiteli .
 • İle higrometre dahil.
 • Sessiz .
 • 50 m2’ye kadar kapsar .

Eksileri:

 • Tanktaki su seviyesini görmek için bir penceresi yoktur .

Bu nemlendiricinin alıcıları ne kadar sessiz olduğunu ve aromaterapi seansları için esansların eklenebileceğini vurgulamaktadır .  


1 BY ONE gözyaşı nemlendirici

Adından da anlaşılacağı gibi, bu serin buharlı nemlendiricinin şekli bir damla sudur, ultrasonla çalışır , bir oda, ofis veya herhangi bir oda için idealdir. Az enerji tüketir ve buhar seviyeleri ayarlanabilir .

Bu nemlendiricinin kullanıcıları, yalnızca 2 kontrolden oluştuğu için kullanım kolaylığını vurgular : biri buharı düzenlemek için, diğeri ise geceleri gizli bir lamba işlevi görebilen ışıkları açıp kapatmak için.

Öyle oldukça sessiz bunu, önemli ölçüde çevreye iyileştirir değil çünkü eğer çalıştığını fark kalmaz (32 dB den az) bazı özü veya aroma eşliğinde , bir nemlendirici cazibesi haline gelir.

Artıları:

 • güzel tasarım
 • Rezervuar suyu 1.3 litre
 • Sessiz

Eksileri:

 • To suyla doldurup, musluğa tankı almak için gerekli

Tasarımı gereği ofis veya çocuk odası için tercih edilmesi oldukça yaygındır , ayrıca tankın suyu bittiğinde otomatik olarak kapanacak şekilde güvenlik sistemlerine sahiptir .


Tao Tronics TT Ultrasonik Nemlendirici

Mükemmel teknolojiye sahip bir nemlendirici olması ile karakterize edilir , sunduğu tüm kullanışlı özellikler nedeniyle çok eksiksizdir , öncelikle odadaki nem seviyelerini ölçmek için çok etkili sensörlere sahiptir .

It has üç temel güvenlik sistemleri : otomatik kapanacak şekilde programlanabilir bir veya en fazla 24 saate kadar . Bir sahip iyonize hava fonksiyonu , bu düzenler seviyeleri buhar ve ultraviyole ışık.

Bu nemlendiriciyi kullananlar , eksik olan tek şeyin uzaktan kumandası olduğunu söylüyorlar, aksi takdirde kullanımı ve temizliği çok kolay olduğunu düşünüyorlar, ayrıca programlama fonksiyonunun çok verimli olduğunu düşünüyorlar.

Artıları:

 • Büyük su deposu (4 litre)
 • Çok fazla enerji tüketmez
 • Pratik
 • Sessiz

Eksileri:

 • Uzaktan kumandası yok

InnoCare Uçucu Yağ Difüzörü ve Nemlendirici

Bu cihazla ilgili en dikkat çekici şey , boyutu ve tasarımıdır . Küçük, bir odadan diğerine taşınması pratik ve aromaterapi veya yoga seansları için ideal . Aktivitenizin süresini 60 ila 180 dakika arasında seçebilirsiniz .

Kapasite küçüktür, 150 ml , ancak bu miktar 5 saate kadar bir süre için yeterlidir . Bir aroma difüzörü ve hatta bir duvar şarj cihazı vardır.

Bazı kullanıcılar, nem seviyelerini kontrol etmekten ziyade aromaterapi kullanımı için olmasına rağmen, kullanımının çok kolay olduğunu, çok fazla çaba harcamadan suyla doldurulabileceğini söylüyor .

Artıları:

 • Kullanımı kolay ve temiz
 • Pratik
 • Aromaterapide ideal

Eksileri:

 • Buhar seviyesi ayarlanamıyor

VicTsing Soğuk Sis Nemlendirici

Bu nemlendirici , ahşabı andıran modern ve doğal bir tasarıma sahiptir . Bu da onu oturma odanızda veya yatak odanızda odak noktası yapacak.

Su haznesinde 300 ml kapasiteye sahiptir ve kesintisiz 10 saate kadar çalışabilir .

Önemli bir nokta, tanktaki su bittiğinde otomatik kapanma sistemine sahip olmasıdır . Evinizi güvende tutmak için en iyisi.

Uçucu yağlar edilebilir ilave uygulama için rezervuara aromaterapi evde. Aynı şekilde nemlendiricide de beğeninize göre değiştirebileceğiniz 7 farklı renkte led ışık bulunmaktadır.

Gerçekten sevdiğim bir şey, çok sessiz olması . Yatak odasında ve hatta bebek odasında kullanmayı mümkün kılar.

Çalışmaya programlanabilir sürekli veya için süreler süresinin 1, 3 veya 6 saat .

Artıları:

 • Çok sessiz .
 • aromaterapi yapabilirsin
 • Eşsiz tasarım .

Eksileri:

 • Düşük su deposu kapasitesi .

Amazon’daki alıcıların yorumları, bunun çok güzel bir nemlendirici olduğunu ve iyi çalıştığını belirtiyor . Para için mükemmel değere sahip bir ürün .


VICTSING Aromaterapi Nemlendirici

Bu nemlendiricinin tasarımının favorilerimden biri olduğunu söylemeliyim. Odanıza zarafet katacak açık renkli ahşap renginde bir gözyaşı damlası şekline sahiptir .

130 ml su haznesi kapasitesine sahiptir . 3 ila 5 saat boyunca sürekli çalışacak şekilde programlayabilirsiniz .

Bu bir var led ışık üzere ayarlanabilir 8 farklı renklerde ve parlaklık seviyesi yüksek veya düşük. Ayrıca buharın çıkış yoğunluğunu da ayarlayabilirsiniz .

Odalarınıza koku vermek istiyorsanız, kokunun tadını çıkarmak için su tankına uçucu yağlar ekleyebilirsiniz .

Artıları:

 • Zarif tasarım .
 • Seçim için 8 farklı aydınlatma rengi .
 • Küçük ve taşınabilir

Eksileri:

 • Düşük su deposu kapasitesi .

Amazon’da çok olumlu eleştiriler alan bir nemlendiricidir . Alıcılar tasarımına ve ne kadar sessiz olduğuna dikkat çekiyor.


Aromaterapili Pro Breeze Ultrasonik Nemlendirici

Bu nemlendiriciyi tanımlamak için bir sıfat aramam gerekirse, sağlam ve  kompakt olduğunu söyleyebilirim .

30 saate kadar kesintisiz çalışabilir ve hepsinden iyisi, çıkan buhar miktarını düzenleyebilirsiniz .

3.5 litrelik mükemmel bir kapasiteye sahiptir . Piyasadaki diğer modellerden çok daha üstün ve bu daha fazla özerklik anlamına geliyor .

Aromaterapi anları için uçucu yağlar eklemek için bir tepsi içerir .

Reçine filtre havada daha fazla bir saflık elde edecek içerir. Soğuk algınlığınız veya gribiniz varsa bu size yardımcı olacaktır.

Artıları:

 • Su deposunun büyük kapasitesi .
 • 30 saate kadar kesintisiz çalışır .
 • Buhar miktarı için bir seçiciye sahiptir .

Eksileri:

 • Tankı çıkarırken su dökülüyor .

Bu nemlendirici kompakttır ve paranızın karşılığını verir . Amazon kullanıcılarının iyi performansının yanı sıra çok vurguladığı bir şey.


LEVOIT Ultrasonik Bebek Nemlendiric

Bu modeli satın almaya karar verirseniz, çok işlevli bir nemlendiriciye sahip olacaksınız, bu da hem burun ve boğaz tahrişini önlemenize hem de cildinize fayda sağlamanıza yardımcı olacak.

Hem sıcak hem de soğuk buharla yapılandırabilirsiniz ve dokunmatik ekranı ve birlikte verilen uzaktan kumandası ile kontrolleri basittir .

Beyaz ve şeffaf renklerde minimalist bir tasarıma sahiptir . Tank kapasitesi 5.5 litre olup 36 saate kadar kesintisiz kullanım sağlar .

Ve güvenliğinizi sağlamak için , tankın suyu bittiğinde otomatik kapanma işlevi vardır . Aynı zamanda bir zamanlayıcı , nem monitörü ve 450 ml/saate ulaşabilen 5 ayarlanabilir buhar seviyesi içerir.

Ama şüphesiz, en iyi yanı çok sessiz olmasıdır . Diğer modellerden çok daha az, sadece 32 desibel yayar .

Artıları:

 • Büyük tank kapasitesi
 • Buharı herhangi bir yöne yönlendiren 360º dönen bir nozüle sahiptir.
 • It has yapılandırılabilir soğuk buhar ve sıcak buhar sen tedavi istediğiniz sorunlara göre

Eksileri:

 • Oldukça büyük bir cihazdır, bu yüzden satın almadan önce yerini tespit etmelisiniz.
 • Talimatları İspanyolca gelmez

Alıcıların bu nemlendirici hakkında en çok sevdikleri şey, çok sessiz olmasıdır . Uyurken ve hatta bebek odasında bile kullanıma uygun hale getirir.


Levoit LV600HH Sıcak / Soğuk Buharlı Ultrasonik Nemlendirici

Bu nemlendiricinin en göze çarpan özelliği, tek bir cihazda sıcak ve soğuk buhara sahip olmanızı sağlamasıdır . Böylece yıl boyunca kullanabilirsiniz .

6 litrelik su deposu kapasitesi öne çıkan bir özelliktir. Çok iyidir ve deponuzu düzenli olarak yeniden doldurmanıza gerek kalmaz.

Sürekli olarak 20 ile 36 saat arasında kullanabilirsiniz . Ayrıca bebek odası için uygun olduğu için çok sessizdir .

Nemlendiricinin kapatılmasını ve programlanmasını kolaylaştıracak bir uzaktan kumanda içerir .

Aromaterapi için kullanmanız için küçük bir koku tepsisine sahiptir .

Artıları:

 • Hem sıcak hem de soğuk buhar için çalışır .
 • Mükemmel kapasite .
 • Uzaktan kumanda içerir .

Eksileri:

 • Biraz büyük .

Bu model uzaktan kumandası ve programlamayı kolaylaştıran ekranı sayesinde size konfor sunar . Ve bunu düşünen sadece ben değilim, Amazon kullanıcıları da aynı fikirde. Bu yüzden portalda çok iyi derecelere sahiptir .


VICTSING 5L Ultrasonik Nemlendirici

Bu model artık küçük alanlarla sınırlı değil. 20 ile 40 m2 arasındaki odaları veya alanları mükemmel şekilde kaplar .

Onun ile 5 litre kapasiteli ve yaklaşık olabilir 40 saat yayan soğuk buhar sürekli modda boyunca oda.

Bu bir var 6 seviyeli zamanlayıcı ve 7 renk led ışıkları rastgele modu veya sabit renkte konfigüre edilebilen. Ayrıca , aydınlatmanın sorunsuz bir şekilde uykuya dalmak için mükemmel olduğu bir gece modu da içerir .

Ayrıca evde olası bir kazayı önlemek için kullanışlı otomatik kapanma sistemine sahiptir. Temizlemesi ve doldurması çok kolay olduğunu söylemeye gerek yok .

Artıları:

 • Modern ve zarif dairesel tasarım .
 • 330ml/h ve 3 seviyeli sis ile harika buhar üretimi
 • Doldurması ve aroma eklemesi kolaydır

Eksileri:

 • Birçok alıcı , özelliklerinin belirttiği kadar sessiz olmadığı konusunda hemfikir .
 • Cihazın büyük olduğunu unutmayın.

Bu modelle ilgili en iyi şey, işi yapmasıdır. Hava odada olacak temizleyici ve solunum yolları bunu hissedecektir. Amazon’daki incelemelerin çok olumlu olmasına şaşmamalı .


Nemlendirici ne için?

Basit bir deyişle, bir nemlendirici, yerleştirdiğiniz odada su buharı üretmenize izin verecektir .

Şimdi, soru muhtemelen ortaya çıkacak ve neden buhar istiyorum?

Peki, size evde çok faydalı olacağını söyleyeceğim. Su buharı sayesinde odalarınızdaki hava kalitesini iyileştirebilirsiniz .

Bu buhar neme dönüşür . Isıtma , evdeki havayı kurutma eğiliminde olduğu için kışın harika bir şey . Solunum yolu hastalıklarına ne sebep olur.

Yani bir nemlendirici kullanarak solunum yolu hastalıkları riskini azaltacaksınız .

Evde çocuklarınız veya yaşlılarınız varsa , bu çok yardımcı olacaktır . Genellikle bu koşullardan en çok etkilenenlerdir.

Ultrasonik nemlendiricinin faydaları

Nemlendirici satın almak hem sizin hem de çocuklarınızın sağlığı için size birçok avantaj sağlayacaktır .

 • Bunlardan biri (ve bence en önemlisi) evde kuruluğu azaltmanıza yardımcı olacak olmasıdır .

Nem az olduğunda hava kurur ve bu da vücuda zararlıdır . Deride, solunum yollarında ve boğaz kuruluğunda hastalıklara neden olur .

Nemlendirici kullanarak odalardaki nem seviyesini artıracaksınız , bu da vücutta daha fazla nem ve soğuk algınlığına neden olan mikroorganizmalara karşı daha fazla direnç anlamına gelir . Kendi kış havası.

 • Statik elektrik sizi rahatsız ediyorsa nemlendirici size bu konuda yardımcı olacaktır. Bunu kullanarak odadaki statik seviyeleri azaltabilirsiniz . Akıntılar geçmişte kalacak.
 • Ayrıca duvarlardaki çatlakları önlemeye yardımcı olacaktır . Nem eksikliği hem cildinizi hem de duvarları etkiler. Nem seviyelerini iyileştirerek odanın duvarları çatlamaz veya çatlamaz.
 • Evde bir bebeğiniz varsa , yapılacak en iyi şey bir bebek nemlendiricisi satın almaktır .

Bir yetişkinden daha düşük savunmaya sahip olma eğilimindedirler , bu nedenle evinizdeki hava çok hijyenik olmalıdır. Bebekler için nemlendiricinin size yardımcı olacağı bir şey, çünkü genellikle hastalığa neden olan mikroorganizmaları yakalayan filtreleri vardır.

Bebeğinizde çok fazla mukus veya solunum problemi varsa , nemlendirici en iyi yardımcınız olacaktır. Ortamdaki artan nem , hava yollarının tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur ve gece boyunca uyumanızı sağlar.

Ayrıca nemlendirici olmanın yanı sıra hafif ve sevimli ve çocuksu tasarımlara sahip olan modelleri de vardır , bu sayede küçük çocuğunuzun odasında gece lambası olarak kullanabilirsiniz .

İyonize nemlendirici nedir?

Artık bir nemlendiricinin ne olduğunu ve size ve ailenize ne gibi büyük faydalar sağladığını bildiğinize göre, size özel bir tipten bahsetmeliyim: iyonlaştırıcı nemlendirici .

Bu çeşitlilik, buhar üretmenin yanı sıra çevreye negatif iyonlar üretmesiyle geleneksel nemlendiricilerden farklıdır .

Ve sırayla, bu negatif iyonlar havadaki alerjenler ve bakterilerle savaşarak soluduğunuz havayı daha saf ve temiz hale getirir .

Evde çocuklarınız veya yaşlılarınız varsa , bu faydaya sahip nemlendiriciler en çok tavsiye edilenlerdir. Daha önce de belirttiğim gibi, bir çocuğun veya yaşlı bir kişinin savunması daha düşüktür ve hava ne kadar temiz olursa o kadar iyidir.

Bir oda nasıl nemlendirilir

Aslında nemlendiriciler elektrik gücü veya USB bağlantısı ile çalıştıkları için kullanımı çok kolaydır , bu yüzden onları bir kez bağladığınızda kendi kendine çalışmaya başlayacaktır.

Sen gerekir nem seviyesini seçmek bazı durumlarda, ulaşmak istediğiniz güç ve ders arasında zaman hangi onlar çalışacaktır.

Nemlendiriciyi yerleştirmek için doğru yeri , yani özellikle sıcak buhar ise sürekli düşme riskinin olmayacağı yeri bulun .

Bir odayı nemli tutmanın başka yöntemleri de vardır .

Ancak, nem seviyesini her zaman kontrol edemeyeceğiniz için verimli değiller, çok az kapsamları var, uzun vadede daha pahalı olabilirler, alerjiye neden olabilirler ve havayı temizleyen filtreleri yoktur . onlar kullanırlar.

Sonuç: hangi nemlendiriciyi satın almalı

Şimdi sizlere tüm bu hava nemlendiricileri anlattıktan sonra sizlere 2 model önereceğim ki bu benim için en iyisi.

 • Birincisi VICTSING Aromaterapi nemlendirici , benzersiz ve sıra dışı bir tasarıma sahip, işlevsel olmasının yanı sıra odanızın dekorasyonunda bir unsur haline getirecek bir model .

Bununla çevreye nem vermenin yanı sıra aromaterapi yapabileceğiniz için satın almalısınız . Ayrıca 15 farklı tonda renk değiştiren led ışıklara sahiptir. Zor bir günün ardından rahatlamanıza yardımcı olacak bir şey .

 • Ancak daha eksiksiz bir kit istiyorsanız , tavsiyem Levoit LV600HH sıcak ve soğuk buharlı ultrasonik nemlendiricidir .

Bu modelin en sevdiğim yanı ise sağladığı rahatlık . Cihazın tüm fonksiyonlarını kontrol etmek için uzaktan kumandaya sahiptir . Bu onu diğer nemlendiricilerden farklı kılan şeydir.

Bir başka önemli nokta da , yeniden doldurmaya gerek kalmadan uzun bir özerklik süresi anlamına gelen 6 litrelik su deposunun mükemmel kapasitesidir . Satın almaya karar vermeniz için önemli bir artı.


Umarım bu makale, nemlendiriciler dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmuştur ve sağlığa büyük faydaları için bir tane almaya karar vermişsinizdir .

Herhangi bir sorunuz varsa veya bu cihazlarla ilgili bir deneyiminizi paylaşmak istiyorsanız , sayfanın sonunda bulacağınız formdan bana yazın .

Hem ben hem de diğer ziyaretçiler sizi okumayı sevecek!

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Soğuk sis mi yoksa sıcak sis nemlendirici mi daha iyi?

Bu , onu nasıl kullandığınıza bağlıdır .

 • Örneğin soğuk buhar , odanızdaki havayı nemlendirmenize ve o sıcak günlerde bağıl sıcaklığı düşürmenize olanak tanır.
 • Buna karşılık, sıcak buhar soğuk mevsimlerde nem ve sıcaklıkta nispi bir artış sağlar ve solunum rahatsızlıklarını (astım veya soğuk algınlığı gibi) tedavi etmek için önerilir.

200 ml suya kaç damla uçucu yağ eklenmelidir?

Bu miktarda su için, seçtiğiniz uçucu yağdan 2 ila 5 damla ekleyebilirsiniz . Bu miktar ile iyi aromaterapi sonuçları elde etmek için yeterli olacaktır.

Nemlendirici evdeki hayvanlara zarar verebilir mi?

Bazı modeller, çoğu durumda köpeklerin, kedilerin veya diğer evcil hayvanların işitme sistemlerinde rahatsızlık ve hasara neden olan buhar üretmek için titreşim veya ultrason ile çalışır.

Ayrıca kapalı odalarda konsantre aromalar bazı evcil hayvanlarda alerjiye neden olabilir. Bu nedenle, ürünün evcil hayvanların yakınında kullanıma uygun olup olmadığını öğrenmek için üreticinin talimatlarını okumanız önerilir.

Nemlendirici, ortama nem katmadan tek başına aroma difüzörü olarak kullanılabilir mi?

Bu cihazlar su ile çalışır, bu nedenle sadece yağlarla kullanılması önerilmez .

Bazı modellerde nem çıkışını düzenleyen ve buhar çıkışını kontrol eden bir kontrol bulunur. Böylece buharı düşük yoğunlukta kullanabilirsiniz.

Nemlendirici çok fazla elektrik enerjisi kullanıyor mu?

15 ila 20 m²’lik bir odayı nemlendirmek için 1 veya 2 litre suya ihtiyacınız olduğundan, enerji tüketimi her saat kullanım için 175 W’a yakın olabilir .

Ancak, her üreticinin enerji tasarrufu için farklı tasarımları ve işlevleri olduğundan, her şey nemlendiricinin türüne bağlıdır.

25 metrekarelik bir oda için hangi nemlendiriciye ihtiyacım var?

En az 500 ila 600 ml su deposu olan bir tane almalısınız .

Nemlendirici kullanmak nefes almayı iyileştirir ve horlamayı ortadan kaldırır mı?

Bu cihazların, akciğer veya solunum koşulları mevcut olduğunda kullanılması önerilir . Solunum sırasında geçişini iyileştirmek için havayı nemli tutarlar ve tüm solunum sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratırlar.

Bu nedenle, burun pasajlarındaki koşullardan kaynaklanıyorsa horlamayı azaltabilir.

Nemlendiriciyi sivrisinekleri kovmak için kullanabilir miyim?

Evet, nemlendiriciniz yağ kullanımını desteklediği sürece . Sivrisinekleri kovmak için tankının içine birkaç damla esans yağı ekleyebilirsiniz, aynı aromaterapi için yağ eklenir.

Bu amaçla en çok kullanılan yağlar arasında size şunları önerebilirim:

 • Çay ağacı yağı.
 • Sitronella yağı.
 • Okaliptüs yağı.
 • Lavanta, limon, tarçın veya fesleğen özü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir