Plise perde nasıl yıkanır yorumları

Pliseli perde ne demek

Dekorasyonun tekstil unsurudur. Evin veya işyerinin camlarını giydirmek için bir çözümdür. Pileli perdelerin kumaşı  akordeon şeklinde yapıldığından  toplandıktan sonra çok az yer kaplar. Yanlarda kumaşı toplamak ve mekanizmayı harekete geçirmek için çok ince kılavuzlar bulunur. plise perde nasıl yıkanır, cam balkon plise perde yorumları, plise perde kullanıcı yorumları, pliseli perde ne demek, plise perde modelleri, plise perde,

Polyester, yarı saydam, opak veya dekoratif motifli gibi farklı kumaş türlerinde bulunur  . Her türlü pencereye uyar. Kendinden yapışkanlı şeritli profillerle  montajın yapıldığı modeller ve iki vidalı desteklerle yerleştirilen modeller vardır .

Plise perdeler nasıl temizlenir

Plise perdeler evimiz için ideal bir dekorasyon tamamlayıcısıdır, seçkin ve sofistike bir dokunuş vermenin yanı sıra bakımı ve temizliği kolaydır. Ardından, pilili perdelerinizi temiz tutmak ve kullanım ömrünü en basit şekilde uzatmak için size en iyi püf noktalarını veriyoruz.


plise perdeler hale ışığın girişini düzenleyen onları aynı işlevleri de gizlilik ve zarafet hakim olduğu özel bir atmosfer yaratmak için idealdir. Bu tür perdeleri lekesiz tutmak çok basittir , en iyi sonucu almak için sadece bir toz bezi, bir fırça ve bir bez almamız yeterlidir.
Çoğu durumda, plise perdelerin üzerine sadece toz bezi sürmek , küçük kum taneleri veya böcekler gibi biriken tozu ve diğer kirleri giderecektir.  bu tip perdeleri temizlemek için idealdir çünkü onlar sayesinde merdiven çıkmak zorunda kalmayacağız. Görevi çok daha kolay hale getirecek uzatılabilir bir çubuğa sahip toz bezleri var.
Toz bezlerine ek olarak, perdelerimizde kalmış olabilecek kirleri temizlemek için küçük bir ıslak fırça kullanabiliriz. Birkaç basit geçişle plise perdeleri yıkanır yeni gibi gösterecek ve çok kısa sürede ve minimum çabayla birikmiş olabilecek tüm kirlerden kurtulacağız.
Tüy tozlarından hoşlanmıyorsak bir bez de kullanabiliriz , eğer kuru bezi yüzeyden geçirerek tozu almak istersek tüm kalıntıları gideririz ama daha yoğun bir temizlik yapmak istersek, bezi suyla nemlendirin ve hatta en iyi sonucu elde etmek için biraz yumuşak sabun ekleyin.
Elektrikli süpürgenin döşeme aplikesi ile pileli perdeleri de zarar vermeyecek şekilde her zaman nazikçe ve büyük bir özenle temizlemek mümkündür . Görüldüğü gibi plise perdelerin bakımı ve bakımı oldukça basittir, bu nedenle bu perde çeşidi evinin günlük ve haftalık temizliğinde zamandan tasarruf etmek isteyenler için oldukça uygundur. 
Evdeki her oda için en uygun perdeyi seçerken tasarım, işlevsellik ve bakım şekli gibi hususları dikkate almak gerekir. , her müşterinin ihtiyaç ve zevklere adapte iyi çözümleri var Sorularınız varsa, profesyonel ekibi size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yatay kumaş perdeler, belirli bir mekanda tam yarı saydamlığın sağlanmasıyla elde edilen zarafetle mekanlara olanak sağlar. En yaygın olanları, sadelikleri ve adaptasyonları nedeniyle oturma odaları ve yatak odaları gibi alanlar için mükemmel kılan özellikleri olan Romalılardır.

Roma tonları, yapıları pencere için özel olarak yapılmasına izin verdiği için herhangi bir alana kolayca yerleştirilebilir. Bu yatay kumaş perdeler, kumaşın gerilmesinden sorumlu olan çubuklarla bölünmüş panellere sahiptir; paneller bir kordonun hareketiyle katlanır veya açılır.

Genellikle tam bir kumaş parçasından yapılırlar, bu nedenle mekanın dekorasyonu ile kolayca kombinlenebilirler. Giyim malzemeleri genellikle polyester veya pamuktur.

Neden kumaş yatay perdeleri seçmelisiniz?

  • Mekanlara uyum: Her yere sıcaklık ve iyi bir atmosfer vermek için mükemmeldirler. İster katlanmış, ister katlanmış halde tutma seçeneğiniz var ya da belirli zamanlarda karanlığı tercih edenlerdenseniz, bunları bir karartma ile birleştirebilirsiniz. Ayrıca sade tasarımı, bir mekanda sahip olduğunuz dekorasyon ile stili birleştirmeyi çok kolaylaştırıyor.
  • Kalite: Klasik tasarımı, motorizasyon ile birleştiğinde, herhangi bir alanda muhteşem bir perdeyi geliştirerek kalitesini eşsiz kılıyor.
  • Basit temizlik: Yapmanız gereken ilk şey, fazla tozu tamamen gidermek için yatay kumaş perdelerinizi süpürmektir. Süpürgenizin değiştirilebilir uçları varsa, pileler arasını temizlemek için de kullanabilirsiniz. Lekeler ve kirler için hafif deterjanlı nemli bir sünger alabilir ve ardından bir bezle suyla ve başka bir kuru bezle çıkarabilirsiniz.
  • Renk ve desen çeşitliliği: Yatay kumaş perdelerin en büyük avantajlarından biri, çok çeşitli desenler, renkler, desenler ve hatta boyutlar bulabilmenizdir.

Beyaz veya bej gibi renklere sahip klasik perdeler, yeterli ışık sağladığından ve küçük alanlar küçülmeyeceğinden tüm mekanlar için idealdir. Özellikle salon gibi geniş bir mekanda bu kombininizi yaparsanız, kalın perdelerle kombinlemek şıklık ve şıklık sağlayacağı için harika bir fikirdir.

Perdeleri temel renklerde seçerseniz, mobilyalarınızın, yatak örtülerinizin, yastıklarınızın ve diğer öğelerinizin mekana ‘yaşam’ sağlayan güçlü renklere sahip olması harika bir fikirdir.

Diğerlerinin yanı sıra sıcak renklere sahip yatay kumaş perdeler, çocuk odası gibi mekanlarda kullanılabilir, bu da onları yatak odasının stili ve / veya dekorasyonu ile birleştirmek istiyorsanız harikadır. Oturma odanızda çok fazla güçlü renk yoksa, bu perdeleri kullanmak da harika bir fikirdir, çünkü bu, evinizin görünümünü tamamen değiştirecektir.

Son olarak, aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli ayrıntılar

Pencereleriniz içeriye doğru açılıyorsa, diğer perde çeşitlerini kullanmak en iyisidir, çünkü Roma tonları siz onları katlamadığınız sürece açılmasını önleyecektir; ancak en çok tavsiye edilen şey, rahatsızlık ve müdahaleden kaçınmak için dışa açılmalarıdır.

Satın almadan önce pencerenin ölçüleri konusunda çok net olmanız önemlidir, çünkü yatay kumaş perdeleriniz mükemmel boyuta sahip değilse, rahatsızlık ve aynı zamanda estetik problemlerle karşılaşmanız gerekecektir. Unutmayın yeni perde alma fikri sadece direkt güneş ışığından kaçınmak ve mahremiyet sağlamak değil… Dekorasyon da hayati önem taşıyor! Ve her ayrıntıyı hesaba katarsanız, tüm alanı mükemmel bir şekilde uyumlu hale getirebilirsiniz. Stor zebra perde jaluzi panjur temizliği

Tente, panjur ve yatay kumaş perdeler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bize bilgilerinizi bırakabilirsiniz, yetkili satıcımız sizinle iletişime geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir