Saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü

Saç için sirke: Bu bileşenin saçınız için yapabileceği tek şey bu

En iyi saklanan Fransız güzellik sırlarından biri sirkedir. Göz kamaştırıcı saçlara sahip olmak istiyorsanız, bu bileşen en iyi müttefikiniz gibi görünüyor.

Saç sirkesi , nesiller boyunca dünya çapında birçok kadının , kadınlar kulübü özellikle de Fransız kadınlarının, Paris stilini karakterize eden bu “zahmetsiz” bitiş ile saçlarını parlatıp taze görünmesini sağlamanın sırrı olmuştur .  Saçları kestirebildiğiniz kadar kısa kestirin. En kolay çözümü bu bu işin.

Bu ülkedeki pek çok stil reçetecisi, güzellik sırlarını hayatları boyunca, nasıl oldukları kadar Fransız olunacağına dair kitaplarda ya da onlar kadar Fransız görünme hileleri hakkında röportajlarda ortaya çıkardı. 

Ve pek çoğu hindistancevizi yağında kuru yeleleri için bir çözüm bulmuşsa, diğerleri bir şişe sirke ile yemin edebilir, çünkü doğru kullanıldığında saçınız için birden fazla fayda sağlayabilir. Ve bunca zaman mutfağınızda olduğunu ve onu sadece zengin bir giyinme olarak kullandığınızı düşünün. Sirkeler

Burada size sirkenin saçınız için yapabileceği her şeyi ve nesillerdir neler yaptığını anlatıyoruz:

Sirkenin saça faydaları nelerdir?

Yıllardır kızların en iyi saklanan sırrı olmasına rağmen, sirke, müşterileri arasında parlak bir görünüm vermek için kullanmanın yanı sıra, güzellik profesyonelleri tarafından da onaylanan bir bileşendir. kendi saç bakım serisini başlatanların ürünleri. Bunlardan biri, çeşitli röportajlarda bu bileşenin faydalarından bahseden ve ” sirke saç derisi için harika bir tonik ” olduğunu iddia eden ünlü ünlü renk uzmanı Christophe Robin .birikmiş yağları yok ettiği ve orada bulunan kirleri çözdüğü için derinlemesine bir temizlik sağlar. Robin ayrıca sirkenin saçlarımızı yıkadığımız musluk suyunun sertliğiyle mücadeleye yardımcı olduğunu da açıklıyor. Saçtaki sirke nasıl temizlenir kadınlar kulübü

saçtaki sirke nasıl temizlenir

Ancak sirke, saç derisini parlatmanın ve kirleri yok etmenin yanı sıra, annelerin yıllardır onları yok etmek veya görünümünü önlemek için kullandıkları bir ev ilacıdır. Bu amaçla uygulamanın yolu ise şampuanlamadan hemen sonra ılık beyaz sirke sürmek ve içerdiği asidin sirkelerin saça yapışmasını sağlayan çimentoyu çözmesine izin vermektir.

Elma sirkesi saça ne iyi gelir?

Güzellik uzmanları ve sirke kullanımı konusunda titizler, elma sirkesinin saça daha sağlıklı bir görünüm kazandıran saç derisini kapatması ve saçın daha sağlıklı görünmesini sağlaması gibi saça fayda sağlayan özelliklere bağlıyor. saç derimiz için ideal nem, kuru saç riskini azaltır ve kepeğe neden olan mantarlarla savaşır.

Beyaz sirke saça ne için kullanılır?

Beyaz sirkenin saç için faydaları elma sirkesi ile hemen hemen aynıdır : Köklerdeki kirleri giderir ve saç derisini temizler, saça parlaklık verir, kepeği önler, bitlerin yok olmasına yardımcı olur. Ancak, beyaz sirke elma sirkesinden daha asidik olduğundan, saçınızı temizlemek istiyorsanız birçok kişi bunu daha çok tavsiye eder.

Saçınızda sirkeyi kaç kez kullanmalısınız?

Saçınız için birçok faydası olan bir madde olmasına rağmen kullanırken çok dikkatli olmalısınız çünkü asiditesi nedeniyle fazla kullanılması saçınızı kurutmak, her türlü korumayı kaybetmek gibi olumsuz etkilere neden olabilir . ve kötüleştiriyor. Haftada 1 veya 2 kez sirke içeren bir solüsyon kullanılması tavsiye edilir.

Saçta sirke nasıl kullanılır?

Saçınıza sirke uygulamanın birçok yolu vardır, daha önce incelediğimiz faydaları elde edebileceğiniz birkaç ev yapımı formül. Renk uzmanı Cristophe Robin tarafından önerilen, spreyli bir kapta beş damla elma sirkesi eklemektir . Bu solüsyon biriken yağları yok etmek ve orada bulunan yabancı maddeleri çözmek için köklere uygulanmalıdır.

Fransız renk uzmanı Sophie Georgiou’nun da bu malzemeyi iyi kullanmak için kendi yöntemi var: ” Üç damla sirkeyi soğuk suyla seyreltin ve saçı yumuşattıktan sonra uygulayın . Bu bizim en eski ve en iyi numaramız.”

elma sirkesi ile bit temizleme

Onun adına, Mathilde Thomas, firma Caudalie kurucularından, aynı zamanda saç için sirke kullanılmasını tavsiye etti . Taktiği beyaz sirkeyi tercih etmek, bir sprey şişesiyle saça birkaç kez uygulamak, ardından karakteristik kokusunu nüanslamak için biraz koku ve ardından soğuk su. 

Sirke dermatologlar tarafından tavsiye edilir mi?

Gerçek şu ki, sirkenin bir tonik ve evde çare olarak kullanılması, yıllar içinde, tabiri caizse, yerli bir şekilde ve daha önce de söylediğimiz gibi, stilistlerin onayı ile popüler hale geldi. Ancak bilimsel açıdan bakıldığında , saçı ve saç derisini temizlemek ve dezenfekte etmek için gerekli bileşenlere sahip şampuan, saç kremi ve losyonların yerine sirkeyi ürün olarak almak için yeterli bir temel yoktur .

Sirke, ona antimikrobiyal ve antifungal özellikler veren %3 ve %6 asetik asit gibi küçük bir yüzdeye sahip olsa da, kişisel hijyen ürünü olarak kullanılmasının hiçbir gerekçesi yoktur. bit sirkesi nasıl temizlenir,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir