Sütyen yıkama topu nasıl kullanılır

Sütyeninizi çamaşır makinesinde zarar vermeden yıkamanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Bulduk: özel bir sutyen koruyucu top kullanın! Yıkanacak sutyenin takılması gereken, kupların deforme olmasını, askıların düğümlenmesini ve balenlerin çıkmasını engelleyen top şeklinde plastik bir kaptır. İşte onu nerede bulacağınız ve nasıl kullanacağınız. Tarafından düzenlendi sütyen yıkama topu nasıl kullanılır , sütyen yıkama topu , sütyen topu , sütyen yıkama aparatı , sütyen yıkama , sütyen topu fiyatları , sütyen yıkama topu penti , penti sütyen yıkama topu , sütyen koruyucu yıkama topu , sütyen topları , sütyen yıkama topu fiyatı , sütyen yıkama topları , nbb sütyen yıkama topu,

Sütyene zarar vermeden çamaşır makinesinde yıkamanın çözümü

Sütyenler, özellikle dantelli ve/veya balenli olanlar, çamaşır makinesinde yıkandığında yıpranma eğiliminde olan hassas ürünlerdir. Bununla birlikte, elle çamaşır yıkamak gerçek bir güçlüktür. Neyse ki, sütyeni zarar vermeden çamaşır makinesinde yıkamanın bir yolu var: özel bir sütyen koruyucu top kullanın . Yıkanacak sutyenin içine yerleştirildiği, küre şeklinde delikli plastik bir kaptır. Top, çamaşır makinesinde yıkama sırasında kupların deforme olmasını, kayışların düğümlenmesini ve balenlerin çıkmasını engeller.

Orijinal sutyen koruyucu küre olduğunu bulabilirsiniz şimdi piyasada birçok versiyonları, hatta daha ucuz vardır. Kürelere ek olarak, sadece sütyenleri değil, aynı zamanda dantel veya ipekten külot, body ve atlet gibi diğer hassas ürünleri de çamaşır makinesinde yıkamak için çok uygun olan file çantalar vardır.

Sütyen koruyucu toplar nasıl kullanılır

Sütyen koruyucu topu kullanmak gerçekten çok kolay. gibi çoğu kapsayıcının iki küresi vardır: bir dış ve daha küçük bir iç. Sütyen daha büyük küre içinde, daha küçük küre kupların içinde kapalıdır.

Bu sayede iki bilye , bardakların çamaşır makinesinde ezilmesini ve deforme olmasını engeller . Ayrıca balenlerin dışarı çıkmasını engeller, askıların düğümlenmemesini ve çamaşır makinesinde diğer giysilere sürtünerek sütyen kumaşının zarar görmemesini sağlar.

Sütyen koruyucu top özellikle dolgulu kuplu ve balenli modeller için kullanışlıdır, ancak üçgen modeller, braletler ve genel olarak, aksi takdirde elde yıkanması gereken tüm narin iç çamaşırlar için de kullanılabilir.

Sütyen koruyucu top nereden alınır

Bazı ev ve deterjan mağazaları sütyen koruyucu toplar satar, ancak çamaşır makinesinde sütyen yıkamak için çok çeşitli kaplar bulmak istiyorsanız , fiyatların genellikle fiziksel

Sütyen yıkama: zarar vermeden çamaşır makinesine atıyor!

Sütyen çamaşır makinesinde yıkanır mı? Evet, ama kaç şüphe ! Balenli sütyenler, danteller, sert kuplar, ekler, lastikler, karışık veya narin kumaşlar… Seksi, sportif veya “her gün için” olsun, özellikle sıcaklıklar yükseldiğinde ve daha fazla terlediğinizde sütyen sık sık yıkanmalıdır. Ama onarılamaz bir şekilde zarar vermeden nasıl yıkanır? Birisi şöyle diyecek: “elle!” ve yanılmıyor ama   sutyeni diğer giysilerle birlikte çamaşır makinesine koymanın rahatlığı paha biçilemez. Sütyenlerin
çekmecede her zaman temiz ve her şeyden önce her zaman yeni gibi olması için ne gibi önlemler alınması gerektiğini görelim .

Sütyeninizi yıkamadan önce etiketi okuyun

Onu hatırlamaktan vazgeçmiyoruz. Herhangi bir giysiyi yıkamadan önce etiketine bakmanız gerekir. Çoğu zaman sütyen alırken yaptığınız ilk şey etiketi kesmektir, bu da ciltle doğrudan temas halinde çok can sıkıcı olabilir. Ancak çıkarmadan önce , özellikle yıkama sıcaklıkları ve sütyeni kurutucuya koyma olasılığı ile ilgili olarak üretici tarafından bildirilen bilgileri ezberlemeye çalışıyoruz . Öyleyse bunu bir alışkanlık haline getirin: sutyeninizi yıkamadan önce etiketi saklayın!

Lastik bantlara dikkat edin

Sütyenlerin en hassas kısımlarından biri elastik askılarıdır. Sürekli yıkama, mekanik hareketler, tamburdaki diğer giysilerle “dolaşmalar” ve hepsinden önemlisi uzun vadede çok yüksek sıcaklıklar sütyenlerin elastik kısımlarına zarar verir. Bunu önlemek için sütyeni 30°C’den fazla yıkamamak ve her zaman narin giysiler için programları tercih etmek daha iyidir . Bunun yerine, çamaşır makinesine silikon diş telleri koymaktan kaçının .

Çamaşır torbası kullanın

Özellikle sert kuplu veya balenli bir sutyen yıkamanız gerekiyorsa, çamaşır makinesinde narin kumaşları korumak için özel olarak tasarlanmış bir çamaşır torbası kullanmak en iyisidir. Genellikle çamaşır torbaları file veya yarı şeffaftır , fermuarla kapatılabilir ve farklı boylarda olabilir. Ayrıca sert “yıkama topları” olarak adlandırılan , her seferinde bir sutyen açıp yerleştiren gerçek delikli toplar da vardır. Sert kaplarda sutyen bu nedenle ezilmeden yıkanır.

Diğer giysilerin rengine ve ağırlığına dikkat edin

Sütyenler için, diğer giysiler için geçerli olan kurallar, her şeyden önce renk ayrımına ilişkin kurallar geçerlidir . Beyaz sutyenleri sadece diğer beyaz giysilerle ve parlak renkli olanları, özellikle ilk kez kullanıyorsanız, aynı tonda yıkayın. Bir diğer çok önemli önlem ise sütyenle birlikte sepete konulacak çamaşırların cinsi ile ilgilidir: Bir sütyeni (belki poşetsiz) ağır havlu veya pantolonla birlikte yıkarsak, çamaşır makinesinde çamaşır makinesinde daha ağır kumaşlara dolanır. , çekerek ve yıpranarak. Döndükten sonra çıkarmak bile zor olacak! Bu nedenle sutyeninizi daima hafif giysilerle birlikte yıkamaya çalışın. (tişört, yastık kılıfı, külot, çorap) ve kancaların çamaşır makinesinin metal kısımlarına ilikleriyle yapışmasını önlemek için daima sütyenini kapatın.

Sütyeninizden ter lekesi nasıl çıkar

Sütyenlerde genellikle koltuk altlarının hemen altındaki alan ve memenin altındaki elastik bant sararır. Hata, kumaşa nüfuz eden ve hoş olmayan sarı haleler bırakan terde yatmaktadır . Sadece sentetik olanlardan değil, pamuklu olanlardan da bazen yeni yıkanmış giysilerden yayılan kötü kokunun da nedeni terdir.

Tüm bu durumlarda çözüm, her yıkamadan önce

Sütyen nasıl yıkanır, çamaşır makinesinde mi yoksa elde mi?

Çok sevdiğiniz ve asla atmak istemeyeceğiniz bir sutyen mutlaka gardırobunuzda olacaktır. O halde sutyeninizin ömrünü uzatmak için bu makaleyi dikkatle okumanızı öneririz.

Bu öncülden başlayın: sutyenin kendisi yıkanması kolay bir giysi değildir. Balenli, spor veya dolgulu sutyen olsun, özellikle dantel veya ipek gibi hassas malzemeler söz konusu olduğunda çok agresif yıkama ve ağartma onları mahvedebilir. Ortalama olarak, sütyenlerin ömrü 12 ay olmalıdır, ancak süre onlara nasıl baktığımıza bağlıdır.

O halde gelin ister elde ister çamaşır makinesinde olsun sütyen nasıl doğru şekilde yıkanır ve yıkama öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken faydalı önlemler nelerdir birlikte görelim.

Daha uzun süre dayanması için yıkama yöntemleri

Sütyenlere zarar vermemek için giydiğimiz her üç seferde bir yıkanmaları gerekir. Elde yıkama tercih edilmelidir ancak buna zamanınız yoksa çamaşır torbası ve sutyen koruyucu toplar gibi bir dizi hile kullanmanızı öneririz.

Balenli sutyen: elde yıkama

Daha önce de belirttiğimiz gibi tüm sütyenlerin elde yıkanması tavsiye edilir ancak seçim yapmak zorunda kalırsanız balenli modeli tercih edin.

İzlenecek adımlar şunlardır:

 1. Bir leğeni ılık suyla doldurun ve biraz yumuşak deterjan ekleyin.
 2. Sütyeni suyla ıslatın ve çok kolay grileşen askılara ve fincanların iç kısmına biraz kastil sabunu hafifçe sürün.
 3. Su ve deterjan içinde minimum 10 dakika ila bir saat bekletin.
 4. Son olarak, sabun kalıntılarının kalmaması için nazikçe ovalayın ve akan su altında iyice durulayın.

Makinede yıkama, ipuçları ve önlemler

İlk tavsiye, sutyenleri birlikte veya hafif giysilerle yıkayın, sutyenleri bozabilecek kot pantolon veya havlulardan kaçının.

Bununla birlikte, özellikle en iyi malzemeler için bir çamaşır filesi veya bir yastık kılıfı veya dördüncü bedene kadar dolgulu olanlar için (ev mağazalarında bulabileceğiniz) bir sutyen koruyucu top kullanmanız tavsiye edilir: bu şekilde kapların ve balenlerin deformasyon riskini en aza indirin.

Ayrıca, solmalarını önlemek ve rengi en iyi durumda tutmak için benzer renklerle birlikte yıkamak daha iyidir.

İzlenecek adımlar şunlardır:

 1. Hassas çamaşırlar için bir program kullanılarak yıkama sıcaklığı en fazla 30° olmalıdır.
 2. Renge bağlı olarak açık veya koyu giysiler için bir deterjan seçin
 3. Hiçbir şekilde ağartıcı kullanmayacaksınız, bunun yerine yumuşatıcı kullanın, ancak kumaşı aşırı yumuşatmamak için biraz kullanmak daha iyidir.
 4. Sütyenin şeklini ve elastikiyetini bozmamak için sıkma döngüsünden de kaçının.

sutyen kuru

Son olarak, güneşte değil, oda sıcaklığında veya açık havada kurumaya bırakılması gerekecektir.

Ayrıca kurutucuyu kullanmamak daha iyidir: sutyenin doğrudan ısı kaynaklarına maruz kalması kumaşın esnekliğini kaybetmesine neden olabilir.

Orta kısmı askılardan asmadan çamaşır ipinin üzerine yerleştirin: çok fazla esneyebilir. Veya bir askı kullanın.

Kuruduktan sonra, zarar vermemek için, iki fincan üst üste gelmeli ve kayışlar aynı çukurda toplanmalıdır. Bu sayede sütyenleriniz yeni gibi görünecek ve uzun süre dayanacaktır.

Faydalı ipuçları

Yıkama sırasında sütyene zarar vermemek için ve sadece:

 • Sütyeninizi 3 veya 4 günde bir değiştirin veya terlemenize bağlı olarak farklı modeller arasında geçiş yapmaya çalışın. Ardından tekrar giymeden önce en az bir gün dinlendirin: bu şekilde elastikiyetini koruyacaktır.
 • Etiketleri dikkatlice okuyun ve özellikle sutyen ince malzemelerden yapılmışsa yıkama talimatlarına uyun.
 • Çamaşır makinesine koymadan önce, birbirleriyle ve diğer giysiler arasında sıkışmalarını önlemek için her zaman kancaları takın.
 • Askılarda oluşabilecek “noktaları” gidermek için bikarbonat ve su ile bir karışım yapın ve nazikçe ovalayarak uygulayın: sütyeniniz için gerçek bir peeling.
 • Sararmış veya rengi atmış olanları beyazlatmak için yıkamadan önce çeyrek saat kadar soğuk suda ve damıtılmış sirkede bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir