Paz. Eki 17th, 2021

Yerde delik açmaya yarayan makinenin adı nedir?

Ne için ve nasıl kullanılırlar?

Açık havada inşaatta, tesis bakımında veya bahçecilikte çalışanlarınız, toprak burgu makinası , toprak burgusu , toprak kazma makinesi , toprak burgu makinesi , toprak burgu makinası fiyatları , toprak delme burgusu , toprak delme makinesi , toprak burgusu 30 cm , fidan çukuru açma makinası fiyatları , çukur açma makinası, genellikle zeminde belirli bir noktayı hassas ve derinden delmek için bir alete ihtiyacınız olduğunu görecektir. Bu durumlarda her zaman, saniyeler içinde 0,5 metreden daha derin ve 20 santimetre çapında bir delik açmanızı sağlayacak en güçlü ve yönetilebilir makine olan benzinle çalışan bir burgu kullanmanızı öneririz.

Ne zaman bir burgu kiralamamız gerekebilir?

Genel olarak konuşursak, bir burgunun hala büyük bir matkap olduğu doğrudur: büyük bir matkap ucunu döndüren bir motor. Buna rağmen, bu alet, özellikle az taşlı arazilere odaklanarak, zeminde delikler veya delikler açmak için tasarlanmıştır. Bir burgu, örneğin bir çit inşa etme sürecini kolaylaştırabilir. Çitleri tutan direkler, ağırlıklarını destekleyebilmeleri ve birkaç saat sonra çökmemeleri için deliklere “yerleştirilmelidir”.

Bu durumda, dikey destekli bir burgu, işi kolaylaştıracaktır, çünkü metal destek, aletin ağırlığının bir kısmını desteklemeye ek olarak, aletin ağırlığının bir kısmını desteklemeye ek olarak, metal destek makineyi her zaman aynı konumda tutacak ve hassas ve düz bir delik garanti edecektir. onu kullanan kişinin bir parçası için önemsizdir. Bir burgu kiralamanın gerekebileceği başka bir durum, bitki, çit veya küçük ağaç dikerken olur. Bir bitkinin iyi büyümesini garanti etmek için, onları minimum derinliğe dikmeniz önerilir. Böylece kökleri hızlı ve güçlü büyüyebilir. Çitlerde olduğu gibi, bir burgu, önemli sayıda çit dikerken işimizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir ve hassas ve düz delikleri garanti edebilir.

Burgular nasıl kullanılır?

Bir burguya en çok benzeyen alet, bir yüzeye (bu durumda toprak) sürülen ve yavaş yavaş geri çeken metal bir spiral olan bir burgu olabilir. Bir burgu kullanmak için, metal yapısının zemine tam olarak oturduğunu kontrol ederek, onu delinecek yüzeyin üzerine yerleştirmemiz yeterlidir. Ardından ve açtıktan sonra makineyi yere doğru bastırarak delme işlemine geçeceğiz. Birkaç santimetre alçaldıktan sonra makineyi çekeceğiz çünkü bu şekilde toprağı çıkaracağız. İstenilen derinliğe ulaşana kadar bu işleme devam edeceğiz. Bu işlemler için koruma kullanmak son derece önemlidir: eldivenler, koruyucu gözlükler ve iyi ayakkabılar bizi büyük bir korkudan kurtarabilir.

Bir delik makinesi bir olan aracı bize yeryüzünde delik, delik ya da perforasyon yapmanızı sağlar. Büyük bir uçla çalıştığı için daha büyük bir matkapla karşılaştırılır. Ancak kendine has özellikleri olan bir araçtır. Orta büyüklüktedirler, bu nedenle taşınması kolaydır ve ayrıca kullanımı kolaydır.

Bir toprak burgu makinası çalışır?

Delik testeresinde, delme işlemini gerçekleştiren ana parça bir matkap veya daha doğrusu bir burgudur . Uç, dönme hareketiyle zeminin delinmesinde ilerleyen sarmal bir şekle sahip sonsuz bir vida gibidir. Genel olarak, uç, ilave güç için tungsten karbür ile güçlendirilmiştir.

Delik
türleri Farklı türleri vardır:
– Kılavuzlar, daha iyi basınç uygulayabilmek için iki kişinin çalışmasını gerektirse de;

 Güç kaynağı veya çalışma türüne ayrılan mekanik : yani benzin veya elektrik. İlki, iki zamanlı bir motorla çalışırken, uçlarının (veya burgularının) daha fazla güce sahip olması avantajına sahiptir. Öte yandan, elektrik daha az gürültülü ve daha hafiftir.

– Tarlada daha zorlu işler için traktörlerde kullanılan delikler bile vardır . Termosifon önerileri

Bizim için ne yapabilirdi?
Örneğin evimize çit çekeceksek çok işe yarar. Kütükler veya direkler ağır olduğu için ayakta kalabilmeleri için belirli bir derinliğe dikilmeleri gerekir. Böylece bir delik açıcı ile sadece büyük bir yardıma sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda aynı derinlik ve yükseklikte düz bir çitimiz de olacak.

Ayrıca bitki ve ağaç dikme işini kolaylaştırdığı için yeşil alanlarda ve açık havada yapılan çalışmalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca ışık direklerinin montajı için gerekli deliklerin açılmasında ve ayrıca yüzeyde delik açılmasını gerektiren diğer endüstriyel faaliyetlerde kullanılır.

Son olarak, her zaman olduğu gibi, herhangi bir aletle çalışırken gerekli korumaya sahip olmalarını öneririz: eldivenler, gözlükler ve ayakkabılar. toprak burgu makinası , toprak burgusu , toprak kazma makinesi , toprak burgu makinesi , toprak burgu makinası fiyatları , toprak delme burgusu , toprak delme makinesi , toprak burgusu 30 cm , fidan çukuru açma makinası fiyatları , çukur açma makinası, Baharat değirmeni tavsiye

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir