Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı

Oturma Odası ve TV için DUVAR KAĞIDI

Evinizi dekore etmek, duvar kağıdı nasıl olmalı kişisel dokunuşunuzu vermenin ve görünüm yoluyla biraz tarzınızı göstermenin bir yoludur. Bu adımda biraz yardımcı olmak için, oturma odası ve TV için duvar kağıdı için fikir ve ipuçlarını ayırdık, sonuçta bir kez daha evin dekorasyonunda kullanılan öğe, duvarları dekore etmenin çok etkileyici bir yolu. Tv arkası

TV Odası ve Yaşam için Duvar Kağıdı Şablonları

Arabesk

Duvarın bej rengi, odanın kahverengi dekoruyla eşleşiyor

Arabesk tasarım klasik bir duvar kağıdı modelidir ancak fikir bu baskıyı kullanarak evin köşesini daha modern hale getirmek ise ideal olan dekora daha sofistike bir dokunuş katan metalik modelleri tercih etmektir.

Döşemedeki mavi karışımı, odadaki uyumu koruyor

Metalik versiyonlar kişisel zevkiniz için daha ağır bir seçenek olabilir, bu nedenle başka bir öneri, parlak ancak incelikli bu modeldir, bu nedenle efekt doğrudan ışıkta güzel görünür ve çok fazla göze çarpmaz.

Geleneksel tarzı takip edecek olanlar için bazı ipuçları var. Kapı boyama fırçası nasıl seçilir 

  1. Dekoru eşleştirme: Tüm odayı uyumlu tutmak için ipucu, siyah duvar kağıdına sahip siyah beyaz bir oda örneği olarak duvar kağıdını diğer dekorasyonlarla aynı renkte kullanmaktır.
  2. detay: Öğenin odadaki en önemli nokta olması gerekmez, bunun için yalnızca televizyon panelinin kenarlarında kağıt kullanmaya değer.
  3. Göz yorgunluğundan kaçının: Dekore edilmiş duvardan bıkmamanın bir yolu , kanepenin arkasındaki özelliği kullanmaktır, böylece TV’nin arkasındaymış gibi yönlendirilmiş görüşe sahip olmazsınız.

Döşemelerde ve süslemelerde renklerin devamlılığı klasik ortamı terk ediyor.

Soft renklerde klasik model temiz bir duvar kağıdı oluyor, sonuçta odanın geri kalanından ve kullanılan süslemelerden çok fazla öne çıkmıyor.

Metalik yastıklar duvara uyum sağlar

Metalik detaylara sahip arabesk tarzı tercih edenler için, eşyanın duvara verdiği parlak etkiyi vurgulamak için yakındaki aydınlatmayı kullanmak güzel bir seçenek.

Çizgili

Bu çizgili şablon , çizgilerin dikey ve yatay yönleriyle ve kalınlığıyla oynar.

Ürünün çoğu ince, dikey çizgili olup, yarının hemen altında yatay çizgili ve farklı renklerde geniş bir bant bulunmaktadır.

Mavi süslemeler bejin hakimiyetini kırıyor

            Yatay ve bronz tonlarında olan çizgiler kanepenin arkasında yer alır ve nötr bir tona sahip oldukları için odanın dekorasyonlar arasında başka bir vurgu rengine sahip olmasını sağlar.

Çizgili duvar kağıdını kullanmanın ilginç bir yolu , özelliği odanın bir yan duvarına uygulamak ve böylece odanın bir uzantısını oluşturmaktır.

Odadaki çizgiler de dekorun öne çıkan unsurları olabilir , ancak bu kadar yoğun bir duvar kağıdına yatırım yapmadan önce, istediğiniz şeyin bu olduğundan emin olmanız gerekir, sonuçta tasarım gözlerinizi yorabilir. Zevkiniz daha temizse, oda ile aynı tonlarda renkleri seçin ve sadece bir duvara uygulayın.

Arka plandaki çerçeve dekore edilmiş duvarı vurgular

Bu oturma odasında duvar kağıdı dekorla bütünleşir ve yan koltuktaki baskıya uyduğu için neredeyse fark edilmez.

İpucu: Nötr bir duvar kağıdından dikkat çekmek için aynı yüzeyde bir çerçeve kullanarak bakışlarınızı odaklayın.

taş

Taşa benzer model , kaplamayı uygulamak için yenilemeye gerek kalmadan duvarı süslemek için harika bir yoldur. Sonuçta, bir parça kağıdı yapıştırmak, geleneksel taş yerleştirme yöntemini kullanmaktan çok daha kolaydır.

Alternatif dekorasyon duvarı öne çıkarır

            Peki ya yıpranmış beyaz boya ile bu tuğla duvara ne dersiniz? Güzel! Ama orijinal değil, çünkü efekt bu tasarıma sahip kaplama.

Açıkta kalan tuğla duvarları kullanmaya da değer, ancak aslında bu etki sadece odanın dekorasyonunu işlerle uğraşmadan tamamen değiştirmeyi garanti eden duvar kağıdından geliyor.

Daha koyu tonlar için beyaz öğeleri sıraya bırakın

Kağıt kullanımı televizyonun arkasında da kullanılabilir ve bir panelin yerini alarak odaya inanılmaz bir etki verir.

Metal sehpa, sahte taşlarla tezat oluşturuyor

Özelliği TV arka planı olarak seçerseniz daha soft renklere sahip modeller gözlerinizi daha az yorar.

3 boyutlu

Renklerin yumuşaklığı, ambiyansı bütünleştirmenizi ve geliştirmenizi sağlar.

3D duvar kağıdı bir şey ama bakış hayali etkisidir. Oturma odasının bir uzantısı gibi görünen bu peyzajlı arka plan gibi ve duvarın orada bitmesini sağlamak için elinizi koşturmak istiyorsunuz.

Dramatik bir şekilde dekore edilmiş oturma odası için duvarlardaki kuru ağaçların tasarımı, kanepenin arkasında bir orman hissi yaratıyor.

Püsküllü model (düğmeli küçük pileler) döşemeye geri döndü, ancak hiçbir şey öğenin dekorda farklı bir daldırma yaratmak için bir duvar efekti olarak kullanılmasını engellemiyor.

Mor kanepe arkadaki renkliliği vurgular

Daha cüretkar olan bu 3D duvar kağıdı modeli çok özeldir ve odaya renk iletme özelliğine sahiptir.

Tavus kuşu tüyü görüntüsü duvarı süsler ve ortamın odak noktası yapar, bu nedenle ideal olan, kanepenin arkası gibi bakışların her zaman yönlendirilmeyeceği bir köşe seçmektir

Modern

Odada sarı banklar göze çarpıyor

Modern bir odanın duvarını dekore etmek için ilhama ihtiyaç duyanlar için , bu ızgara çizgisini bulanık bir görüntü gibi takip edebilirsiniz. Fikir gerçekten harika ve ortama renk katıyor.

Tasarımlar ve şekillerin karışımı da çağdaştır ve genç bir kişinin dairesi gibi genç bir dokunuşla bir ortamı dekore etmek için idealdir .

Yetişkin boyama kitaplarının modası duvarlara da gidebilir

            Kendinizi yetişkinlere yönelik boyama kitaplarına kaptırdıktan sonra bu fikri farklı bir duvar kağıdına genişletebilirsiniz. Model tamamen siyah beyaz ve çizimlerle dolu ve duvara uyguladıktan sonra renklendirme işlemine başlama zamanı.

Rahatlamanın yanı sıra duvar dekorasyonunuz yine benzersiz olacak, sonuçta renk seçimi size ait.

Arayış modernlik ise başarılı olan bazı modellere geçelim.

  • Çizimler: Önceki örnekten farklı olarak, bu zaten boyanmıştır ve kendi stilinize uyan herhangi bir çizim stili olabilir.
  • Belirsiz şekiller: Belirsiz tasarım ve şekillere sahip modeller, TV odası için daha az yorucu ve idealdir.
  • Retro: Odayı modaya uygun hale getirmek için, 50’li ve 60’lı yıllara dayanan ve odaya stil kazandıran retro tasarımlar ve şekiller evreninde kendinizi şımartın.

Duvarı patchwork tarzında dekore etmeyi düşündünüz mü ? Tek bir öğedeki baskıların karışımı, farklı rolleri birleştiriyor gibi görünüyor, ancak fikir çok modern ve çağdaş.

Çiçek

Provençal baskı, mobilyaların tarzına uyuyor

İçin Provansal oturma odası , pembe çiçekli duvar kağıdı ve yeşil veya mavi arka plan tarzı sürdürmek için büyük bir müttefiktir. En narin çizgi, beyaz mobilya kombinasyonu ile güzel görünüyor.

Duvardaki çiçek deseni de klasik çizgiyi takip edebilir ve çiçek ve kuş baskılarında mavi ve beji karıştırabilir.

          Ve neden çiçeklerde renkleri kullanmıyorsunuz? Model, daha az tanımlanmış tasarımlardan oluşan bir çizgiyi takip ediyor, ancak bir duvarda vurgulamak güzel görünüyor.

Klasikten uzaklaşmak için sulu boyaya benzeyen daha büyük baskılar üzerinde bahse girmeye değer. Büyük baskılar nedeniyle ortamı çok küçük yapmamaya dikkat edin.

Daha büyük çiçek modeli beklentilerinizi karşılamıyorsa, daha narin ve daha küçük modeller de odanın bir parçası olabilir.

Metalik çiçekler ortamı modern kılıyor

Modern bir çiçek deseni arayanlar için çiçekler üzerinde metalik detaylar bulunan bu duvar kağıdı çeşidine başvurabilirsiniz.

Geometrik

Rengarenk yastıklar dekorda gerekli uyumu sağlıyor.

Duvarda geometrik çok eğlenceli ve renklerin bir karışımı olduğunda, bu ortamı daha genç ve daha neşeli hale getirir. Oh, ve fazla renk duvardaysa, onu odanın geri kalanına taşımamaya dikkat edin.

Geometrik çizgi, açık mavi, bej ve gri gibi daha yumuşak renkleri de takip edebilir. Şekiller değiştirilebilir, ancak sonuç her zaman bir retro karışımı ile çağdaştır.

Retro mobilyalar süslü duvarı tamamlıyor

            Peki ya küçük kareli bu modele ne dersiniz? Fikir gerçekten harika ve hatta bir grafik efektini simüle ediyor.

Geometrik gri ve beyaz küreler çok hassastır ve odanın kenarlarına uygulandığında sağduyulu bir etki yaratır.

Burada küçük TV duvarı, ortamın gri duvarlarına uyum sağladığı için farklı renklerle geometrik bir baskı kazandı ve ağırlık yapmadı .

Küçük Oda Duvar Kağıdı İpuçları

  • yumuşak renkler

Fikir, odanın boyutunu artırmaksa , ortamdaki ışık yoğunluğunu azaltmadan dekore ettiği için açık renklerde baskılı modeller idealdir.

Perdenin mavisi odayı renklendiriyor

  • Baskı boyutu

Baskılı sürümler için ideal olan, daha küçük tasarımlar seçmek ve size ortamın daha da küçük olduğu fikrini vereceğinden, boyut olarak büyük olanlardan kaçınmaktır.

  • duvar sayısı

Hem TV odasında hem de küçük oturma odasında püf noktası, sadece bir duvarı kaplamak için seçmek ve diğerlerini açık tonlarda boyamak, çünkü bu daha büyük boyutlar kazandıracaktır.

  • çizgili

Şeritlerin kalınlığı görme alanını büyük ölçüde etkiler, bu nedenle oda ne kadar küçükse şerit o kadar ince olmalıdır.

Çizginin yatay yönü , odayı büyütmenin harika bir yoludur, dikey ise onu daha küçük ama daha uzun yapar.

Dekordaki açık rengin sürekliliği ambiyansı güzelleştirir

Ne kadar? Ortalama fiyat

Burada Brezilya’da, duvar kağıdının ortalama fiyatı 10 metre ile rulo başına 60,00 R$’dır (ortalama genişlik 50 cm). Ama elbette daha fazla dokuya sahip farklı modeller en yüksek fiyata sahip olabilir.

Yurtdışında seyahat eden kişiler için ipucu genellikle daha uygun olmak biter gibi Brezilya dışında fiyatı göz tutmaktır.

Oturma odası ve TV için duvar kağıdı kullanarak dekora kişisel bir dokunuş verme fikrini beğendiniz mi? Bu öğenin avantajı, çok sayıda modelin odanıza ve tarzınıza uygun bir baskı bulmanızı sağlamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir