Yılbaşı ağacı yapımı hakkında bilgi

Yapay Noel ağaçları yapmak

     Güzel yapay Noel ağaçları bizi her zaman mutlu eder.  yapay Noel ağaçları satın alabilirsiniz . Ancak alıcının Yeni Yıl güzelliklerinin neyden yapıldığını, yılbaşı ağacı yapımı, neye bakacağını bilmesi önemlidir.

    Yapay Noel ağaçlarının üretiminde kullanılan ana malzemeler misina ve PVC filmdir. Nadir görülen başka bir Noel ağacı sınıfı daha var – tamamen plastikten yapılmış Noel ağaçları.

Temel farklar nelerdir?

    Oltadan yapılmış bir ağaç, PVC filmden yapılmış bir ağaçtan çok gerçek bir ağaca benziyor. Böyle bir yapay ağaç daha kabarık, doğaldır. Farklı kalınlıklarda oltaların kullanılması, üreticilerin çok güzel Noel ağaçları yapmalarını sağlar. Oltadan yapılmış bir Noel ağacının dezavantajı, daha yüksek fiyatlarıdır. Temel olarak, küçük veya kaliteli Noel ağaçları oltadan yapılır. Bazen yapay Noel ağacı üreticileri, aynı anda olta ve PVC filmden karışık iğneler kullanır.

    PVC filmden yapılmış Noel ağacının düz, kolayca kırışan iğneleri vardır. Bu ağaçlar düşük maliyetli ve güzel bir görünüme sahiptir. Çoğu durumda, büyük Noel ağaçları, özellikle 3 metreden uzun Noel ağaçları, maliyetlerini azaltmak için folyodan yapılır.

    Kalıplanmış plastik Noel ağaçları, Noel ağaçlarının imalatında en pahalı yönlerden biridir. Ama bu ağaçlar diğerlerinden daha doğal görünüyor çünkü her dal özel bir şekilde kalıplanır.

 Ağaçların neyden yapıldığını daha ayrıntılı olarak ele alalım. Yani PVC filmden yapılmış Yapay Noel ağaçları . 

    Hammadde olarak standart sert PVC film kullanılmaktadır. Dünyada bu filmin üretimi için Çin ve Tayvan’da yoğunlaşan birkaç fabrika var. Standart rulo 2.5 m uzunluğundadır.Filmin rengi üretilen Noel ağacının rengini otomatik olarak ayarlar. 

   Pahalı, yüksek kaliteli PVC film, iğnelerin doğallığını taklit eden ek bir dokuya sahiptir. Bu faktör sayesinde, Çin ucuz, neredeyse tek kullanımlık Noel ağaçlarını kaliteli ürünlerden ayırt etmek kolaydır. Doku gerekli olmalıdır. 

    Orijinal rulo 2,5 m olduğundan ayrı küçük rulolar halinde kesilir. Böyle küçük bir rulonun genişliği, gelecekteki ağacın iğnesinin uzunluğunu belirler. Rulo ne kadar geniş olursa, iğne o kadar uzun olur, ağaç o kadar kabarık olur. Ancak iğnenin uzunluğuna kapılmayın. İğnesi kısa ama dalı çok olan yapay bir ağaç daha doğal ve doğal görünür.

    PVC film güvenlidir, yanmaz ve bozulmaz, ağ oluşturma gerektirmez. Çocuk bakım tesislerine kurulan yapay Noel ağaçları için kullanılabilir. 

Bir Noel ağacının gövdesi genellikle alüminyumdan yapılır.

     İki ana ladin montajı türü vardır:

– dallar boyunca, bireysel dalların kancalarla yerleştirildiği gövdeye oluklar sabitlendiğinde;

– bir şemsiye, tüm dallar zaten gövdeye sabitlendiğinde ve bir menteşeye sabitlenmişlerse geriye doğru büküldüğünde veya kendiliğinden düştüğünde.

Evet, dal montajı şemsiye tipi tasarımlardan biraz daha uzun ve daha az kullanışlıdır, ancak güçlü bir avantajı vardır: böyle bir ağaç, önceden sabitlenmiş dalları olan bir ladinden çok daha az yer kaplar. Ve bu tasarımın bir özelliği var: sadece ağaç Triumph şirketi tarafından yapıldıysa alınabilir, çünkü Çin sahtelerinin geri kalanı, dalların gövdeye tutturulduğu plastik yere dağılmış durumda.

Şemsiye tipi bir montaj ile her şey basittir – yaprakları iki / üç parçadan topladım, dalları düzelttim ve ağaç zaten duruyor.

Köknar ağaçları, doğal koniler ve meyveler şeklinde ek süslemeler, ek kar örtüsü ile birlikte gelir.

     Kit plastik ve bazen doğal koniler ve pamuklu kar içeriyorsa, bu tür ağaçlar çok doğal görünür. Yerli PVC Noel ağaçları metrekare başına 600 rubleye, Avrupa ağaçları ise yaklaşık 100 dolara mal oluyor.

    Noel ağaçlarında üç tür kar örtüsü vardır.

– ağacın uçları basitçe beyaza boyandığında boya yardımı ile;

– ağaca bir elektrik alanında doğal pamuk uygulandığında ve yapıştırıldığında akın kullanarak;

– 3D dal yapma anında plastiğin rengini değiştirerek – en zor ve nadir yöntem.

Dökme iğnelerden yapılmış     yapay Noel ağacı .

    Bu tür ağaçların yapımı  en pahalıdır 
 , ancak diğerlerinden daha doğal görünürler. Her bir dalı ayrı bir kalıba dökmek çok pahalı bir işlemdir. Bu tür ağaçlar ağırlıklı olarak Almanya’da Triumph şirketi ve Rusya’da Tsar-Elka şirketi tarafından üretilmektedir. 1 metre yüksekliğinde bir Noel ağacı, alıcıya en az 150-200 dolara mal olacak. Bu tür dallar ana dala bağlanır ve böylece bir kauçuk ağacı oluşturur. Doğal ve etkileyici görünüyor.

    İnşaat maliyetini kolaylaştırmak ve azaltmak için üreticiler genellikle ağacın içine PVC dalları ekler. Bu tür ekler görünümünü bozmaz ve bazen onu iyileştirir.

Oltadan yapılmış yapay Noel ağaçları. Oltadan yapılan Noel ağaçları daha pahalıdır ve daha önce çok popülerdi. Doğal görünüyorlar, ancak misina kalınlığı nedeniyle , iğnenin uzunluğu 12 mm olduğundan oyuncakları ve küçük süslemeleri asmak bazen zor , ancak aynı zamanda bu tür ladinler özellikle şık ve zarif görünüyor. 

Oltadan yapılmış bir Noel ağacının dalları, şişe yıkamak için fırçalara benziyor, üretim teknolojisi değişti ve şimdi bu tür ağaçlar PVC ağaçlarından daha doğal görünüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir